Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

8-10 litrów weźmie bez łaski

 

dzieki wielkie:) wolalbym oczywiscie wersje 8-8.5l moze w lato daloby rade. naprawde jezdze spokojnie i ogumienie byloby standardowe w rozmiarze. 10litrow to moja obecna toyota avensis 2.0 150km w automacie pali taki 10-11 wiec diesel 1.9 10l to jakos ciezko mi uwierzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz negatywne doświadczenie z automatem w kwestii spalania, czemu nie przerzucisz się ma manualną skrzynię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spalam w mieście 7,0 - 8,0 też jezdzę spokojnie ale to inny silnik i manual.Zastanów się nad alternywną wersją silnika ,może jakiś LPG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yksi, pomiędzy AVB i AVF różnice w spalaniu są raczej kosmetyczne, natomiast gdybym ja miał do wzięcia AVF, to nawet by mi do głowy nie przyszło szukać AVB. Swojego wziąłem bo akurat był do wzięcia w miarę nie zajeżdżony i nie zespawany z trzech ;) ale obowiązkowo powędrował czip. AVB w serii to mułek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię ,że avb to demon mocy,ale w mieście sie sprawdza (na trasie super oszczędny)jak się przyciśnie to też nie ma problemu z wyprzedzaniem.Chciałeś wiedzieć coś o oszczędności to podpowiedzialem,ja jestem zadowolony :-)Do szybkiej jazdy mam służbowe auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro masz negatywne doświadczenie z automatem w kwestii spalania, czemu nie przerzucisz się ma manualną skrzynię?

 

to nie dla mnie tylko dla mojego staruszka 65 lat musi byc automat:P...mi sie wydaje ze wiecej w lato jak 9l nie powinien brac bo to jednak diesel:) skoro benzyna pali mi 10-11 max:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-12 l automat może wziąć AVF ,chyba że kupisz AVB 101km ale w automacie mniej ich było,7-8l to bierze manual po mieście ,przy automacie zawsze te 2 -3 l więcej niestety ale za to wygoda z jazdy,gorzej jak trzeba naprawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jako ze samochodu nie kupiłem to znalazłem coś takiego http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-1-8-turbo-150km-z-niemiec-zadbany-i6211000748.html 150km od mnie ,niby ładnie się samochód prezentuje i mam proźbe moze ktoś będzie z Tarnobrzegu co by zobaczył czy samochód jest warty uwagi Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny passat, trzeba jechać i obejrzeć. Przebieg oryginalny - oceniając po zużyciu wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jako ze samochodu nie kupiłem to znalazłem coś takiego http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-1-8-turbo-150km-z-niemiec-zadbany-i6211000748.html 150km od mnie ,niby ładnie się samochód prezentuje i mam proźbe moze ktoś będzie z Tarnobrzegu co by zobaczył czy samochód jest warty uwagi Pozdrawiam

 

Auto na lewych blachach...wyrejestrowane w Niemczech. Zanim ruszysz do domu, załatw sobie blachy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś śe obudził ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To żeś śe obudził ;-)

 

Faktycznie...troche zaspany byłem i nie spojrzałem, że odpowiadam na post sprzed miesiąca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. (nie znalazłem wątku powitalnego, więc czynię to tutaj)

No i na mnie przyszła pora. Czaiłem się, czaiłem, aż w końcu zdecydowałem - kupuję paska. No i od razu zrobił się problem, bo kupić przyzwoitego passata przy ograniczonym budżecie nie tak łatwo.

Upatrzyłem sobie 1,8 benzyna 125 KM, sprowadzony z niemiec, 1999r. 225tys z książka serwisową ( silnik ma oznaczenie ARG, VINwvwzzz3bzyp044583) i mam kilka spraw, które mnie niepokoją:

1. Sprzęgło bierze dość wysoko i do tego przy ruszaniu generuje dziwne, drobne drgania. Czy ten model posiada dwumasę? I co ewentualnie może być przyczyną takich objawów?

2. W tylnej części głowicy po jeździe próbnej zauważyłem świeży olej, mimo, że silnik był wcześniej umyty.( łańcuch pracuje raczej cicho, słychać lekki świst, żadnych metalicznych odgłosów).

3. Obok akumulatora leży wężyk średnicy ok 4 mm przeźroczysty z końcówką z czarnego tworzywa, który z niczym nie jest połączony (spryskiwacze działają), za akumulatorem widać złamany plastik osłonowy w rejonie podszybia.

4. Kluczyk jest jeden i nie działa pilot - czy dorobienie dwóch kluczyków z pilotem to duży wydatek?

5. Silnik generalnie pracuje ładnie, ale zaraz po odpalenie przez kilka minut ma lekkie drgania.

6. cena 8500pln, nadwozie bez wypadku (sprawdziłem, zamaskowane ślady korozji na krawędziach błotników i lekkie wgniecenia na tylnym błotniku w rejonie drzwi po jakiejś obcierce.

Wszelkie porady, sugestie itp mile widziane. Już poczytałem na forum sporo o tym modelu, ale może ktoś ma jakieś konkrety. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

Prawdopodobnie dwumas, sprzęgło - w moim taki objaw jest.

AD.3

Ten wężyk podłącza się do akumulatora po jednej ze stron - po co? Nie wiem, raz też szukałem info co to jest.

AD. 4

Auto prawdopodobnie ma immobiliser więc napewno nie będzie kosztować parę naście zł.

AD. 5

Możliwe że przez dwumas.

 

Ogółem ja bym za taką kwotę nie kupił.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne kolego. A sprzedawca zapierał się, że dwumasy tam nie ma. No to poszukam innego bo cenowo nie da się tknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Odprowadzenie gazów z aku.

 

Wysłane z ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wężyk podłącza się do akumulatora po jednej ze stron - po co? Nie wiem, raz też szukałem info co to jest.

AD. 4

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/144549-Pytania-nowego-u%C5%BCytkownika/page158

 

Ogólnie w większości pasków sprzęgło "bierze" wysoko

 

Też bym się nie zdecydował na kupno za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 adr posiada dwumase,wcale ona nie musi być przyczyną drgań przy ruszaniu,to jest problem większości passatów b5 i b5fl ,nawet po wymianie kompletnego sprzęgła z dwumasą ludzie mają ten sam problem czyli drgania przy ruszaniu,to że sprzęgło bierze wysoko to jest normalne w tych autach i wcale nie świadczy o końcu sprzęgła,ja mam już 3-ciego paska i w każdym sprzęgło bierze wysoko,w silnikach adr z tyłu silnika przy napinaczu wałków wyciek też często występuje ,uszczelka do wymiany,ogólnie cena auta zbyt duża jak na tak stare auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki tej stronce już kupiłem passacika. Przeglądałem już sporo i nie na wszystko znalazłem odpowiedzi. Ogólnie autko sprawdzone i jest ok. Chciałbym jednak sam sobie jeszcze posprawdzać to i owo. Proszę kogoś kto ma to w jednym palcu o krótkie i proste odpowiedzi. Chodzi mi tu parę parametrów i ich prawidłowe dane jakie powinien mieć mój model:

ciśnienie paliwa, ciśnienie w kolektorze dolotowym, obciążenie silnika (bez klimy, tylko światła i radio np), wskaźnik równoważności powietrze/paliwo. Jak coś jeszcze by mi się przydało to proszę dodać. Mam prosty programik to sprawdzenia takich rzeczy i zanim udam się do speców za kasę chciałbym soie sam posprawdzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi tu parę parametrów i ich prawidłowe dane jakie powinien mieć mój model:

Jak masz vag-a ,to mogę Tobie przesłac wszystkie podstawowe parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności