Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat przekładek wiem tylko tyle:

Sam nigdy nie stosowałem ale kolega się skusił..

Kupił Mondeo (anglika ) i przerobił, i bardzo zachwalał (chyba wg zasady co moje to zachwalam)

Kiedy przyszła pora bardziej deszczowa o potem taka "plucha" okazało się ze u kierowcy pod nogami robi się coraz bardziej mokro aż wkrótce była tam poprostu woda.

Wszystko było przesiąknięte i zawilgocone - okazało się że jak wywiercili otwór z drugiej strony na kierownicę ,nie został on właściwie uszczelniony przez co te problemy

 

Pozatym właściwości jezdne takiego auta są już "nie takie" jak mają byc, bo nie jest wszystko tak ustawione "wycyrklowane" ja to oryginalnie fabryka robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze słyszenia, że w b5tkach leciało przednie zawieszenie. Czy w wersjach FL coś poprawiono?

 

w b5FL podobno wzmocniono troche zawieszenie ale nadal jest to ta sama aluminiowa konstrukcja. Poza tym b5FL lepiej wypadł w testach zderzeniowych niz b5 zatem jest bezpieczniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto te testy zderzeniowe robił .. :)

Przecież FL (czyli Face Lifting) to tylko poprawa wizerunku auta, ale cała konstrukcja identyczna co b5 ( oczywiscie nie mówię o detalach w zawieszeniu i w elektronice które nie mają nic wspólnego z testami zderzeniowymi)

;)

Edytowane przez l007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe kto te testy zderzeniowe robił

 

Czytałem o tym kiedys w jakimś autoświecie i ktoś też o tym pisał na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli anglik odpada..;/ mam 20k w tej cenie ciezko mi bedzie cos znalesc co posluzy jeszcze ladnych pare lat. niechcial bym sie wpakowac na mine;/ Na allegro sa tezoferty wyjazdow po auta koszt 500zl.. tylko trzeba sie znac na rzeczy choc oni oferuja profesjonalne doradzanie itp... korzystal ktos z takich uslug co sadzicie o tym? Wkoncu za granica mozna kupic sporo taniej niz u nas 'z kreconym przebiegiem'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że skusisz się na zwykłego b5 , a w czasie jego posiadania , uzbierasz trochę pieniędzy na coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba że skusisz się na zwykłego b5 , a w czasie jego posiadania , uzbierasz trochę pieniędzy na coś innego :)

Tyle ze te B5 nie sa juz takie ladne jak Fl:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy do tyły kupisz za grosze , listwy do drzwi również , jedynie pozostaje kwestia lamp przednich , które nie wiem czy pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle ze te B5 nie sa juz takie ladne jak Fl

 

To wniosek jest prosty, poczekaj kilka miesięcy jeżeli ci się nie śpieszy i kupisz wtedy FL'a.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może B6 '07 BXE około 28tyś. Jest taki i Audi A4 Avant (131PS) tylko ceny i rocznika nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czyli grosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może B6 '07 BXE około 28tyś. Jest taki i Audi A4 Avant (131PS) tylko ceny i rocznika nie pamiętam.

To juz dla mnie za wysokie progi:) Chyba wlasnie poczekam jeszcze pare miechow :)

uzytkownik lofi polecil mi swojego paska autko poprostu cudne:D Tyle ze benz gaz; i za duza moc:D spalanie by mnie pewnie przerazilo, ale gdyby byl to TDi to bym bral odrazu chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To juz dla mnie za wysokie progi:) Chyba wlasnie poczekam jeszcze pare miechow :)

uzytkownik lofi polecil mi swojego paska autko poprostu cudne:D Tyle ze benz gaz; i za duza moc:D spalanie by mnie pewnie przerazilo, ale gdyby byl to TDi to bym bral odrazu chyba :D

przy moim bucie 12 l LPG max... (tempomat robi swoje) toz to tyle co ON ( w przeliczeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buguś chce koledze wycieczkę nad może zorganizować :)

 

ja bym teraz wziął 1.8T lub 2.0 (ale większość angole) 2.8 i do gaziu. przy dłuższej eksploatacji wychodzi taniej bo w benzynie mniej rzeczy się psuje ale faktem jest że w dizlu niutony robią swoje :)

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponadto zaletą diesla jest wiecej miejsca w bagażniku (jesli porownujemy do zagazowanego benzyniaka) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buguś chce koledze wycieczkę nad może zorganizować
nie żebym się czepiał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Diesla też mozna zagazowac - czyli remis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja bym wolał dopłacic te kilka tysięcy i miec przebieg w okolocach 200 a nie powyżej 300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podobno Diesla też mozna zagazowac - czyli remis ;-)"

Tylko jaki ma to sens?:D a co do tego autka to chcial nie chcial odrazu trzeba naprawiac,300k do nie jest jeszcze tak tragicznie choc trzeba sie liczyc ze zacznie sie on coraz czesciej upominac o swoje:) A tak wgl to kombi- co kto lubi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności