Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość powolniak

Mam pytanie czym się rózni model 3b od 3bg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czym się rózni model 3b od 3bg

 

Oj wieloma rzeczami, było to już opisywane na tym forum także poczytaj, nawet w tym wątku:d

 

Dla uproszczenia powiem Ci że 3b to inaczej zwany passat b5 a 3bg to inaczej zwany passat b5fl (po face liftingu), czyli po zmianach ale nie tylko jakiegoś drobnego wyglądu ale i także silników. Wszystko w tym wątku się znajdzie:] miłego czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam110
jest dobry, audi jest poprostu lepsze.... ALE ja (bo jak wiadomo ja tylko reprezentuje) jezdze peugotem 306 1.4 i powiem wam ze nie ma lepsego auta jak honda prelude 2.0 na ktorego juz odkaldam kase

 

To jak masz kupic zamiar Prelude V lub IV (ja miałem IV 2.0) to z góry moge uprzedzić że za mało mocy wstawiłem 2.2 VTEC 180KM i odrazu lepiej :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy, to ja tez.

Mam Paska od marca 2008 r. Do tej pory zrobiłem około 30000km. Aż tak bardzo nie można na nie narzekać, poza tym ,że trochę plastyki trzeszczą. Co do napraw, wymieniłem łożysko w przednim kole, i dwa tygodnie temu komplet jeżeli chodzi o pasek rozrządu, a i przy okazji napinacz paska alternatora(drogi kit 600zł). Ogólnie dobrze się jeździ taką furką. Mógłby trochę mniej palić. W mieście, czy lato, czy zima mieszczę się w 6L. Przy prędkości powyżej 140Km/h chlarnia!! - 8L. No ale cóż.

Po przeskanowaniu Vagiem , jeżeli chodzi o cylindry: Cyl1:-0.02mg/R ,Cyl2:-0,12mg/R,

Cyl3:0,07mg/R, Cyl5:0,02mg/R

Ale ogólnie i tak jestem zadowolony, a najbardziej z wyprzedzania, żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wszyscy, to ja tez.

Mam Paska od marca 2008 r. Do tej pory zrobiłem około 30000km. Aż tak bardzo nie można na nie narzekać, poza tym ,że trochę plastyki trzeszczą. Co do napraw, wymieniłem łożysko w przednim kole, i dwa tygodnie temu komplet jeżeli chodzi o pasek rozrządu, a i przy okazji napinacz paska alternatora(drogi kit 600zł). Ogólnie dobrze się jeździ taką furką. Mógłby trochę mniej palić. W mieście, czy lato, czy zima mieszczę się w 6L. Przy prędkości powyżej 140Km/h chlarnia!! - 8L. No ale cóż.

Po przeskanowaniu Vagiem , jeżeli chodzi o cylindry: Cyl1:-0.02mg/R ,Cyl2:-0,12mg/R,

Cyl3:0,07mg/R, Cyl5:0,02mg/R

Ale ogólnie i tak jestem zadowolony, a najbardziej z wyprzedzania, żadnych problemów

 

6 L w miescie, to Ty dobry jestes:D Mi na autostradzie przy 130 km/h pali 6,3 L a w miescie 9 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie spalił mi w mieście więcej niż 6L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w automacie, miasto ~9-10l / trasa 7-7.5l

 

Troche dziwne że u ciebie w mieście przy ciągłej zmianie biegów pali mniej niż przy mniej więcej stałej prędkości na trasie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się dziwię. Ale tak jest. A z tego co wiem automaty zawsze więcej paliły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytanie czy warto kupić 1.8 T czy lepiej tdi ???? ile pali turbobenyzna średnio zmieści się w 10l.????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W duzyu,m miescie jak jeżdxzidsz w korkach czasami to musi wyjsc kolo 8-9 litrów przy 130kucach...

 

Pomysl tak jak TDi to 1.9 130? pozim ubezpieczeniapodobny wyzsze to litraz powyzej 2litrów czy zalezy cie na mozy? czy myslisz o zagazowaniu jak by byla benzyna?

jesli chodzi o ceny paliw sa na podobnym poziomie, możesz jeszcze wziąc jedna kwestie ze patrzć na rynek samochodoów na dziś to disle raczej lepiej schodzą ale tez jest ich więcej... jelsi chodzi o passaty to a propos przyszłej sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak przede wszystkim chodzi mi na osiągach no i aby czasem zmieścić się średnio max 10l. (gaz odpada dobry do zapalniczek jest) a i do tego chodzi mi o turbinke ale nie wiem czy ropniak czy disel jak 10l spali benzynka to raczej przekonuję się do turbo benyzny jak nie to disel 110 koni + chip!!! ale sam nie wiem doradzcie panowie bo osobiście męcze się obenie innym autem spoza VAG więc muszę zmienić ale nie wiem co benzyna czy disel??

 

P.S jeszcze zastaniawiam się nad 1.8 125 konnym ale czy srednio spali w mojej granicy???

Edytowane przez mateogti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to szukaj jak w najlepszym stanie bo jak trafi ci sie m1.8T w dobrym stanie itd.. to taka pewnie kupisz ajak 1.9TDI to wtedy ropniak... Jka sie nie możesz zdecydowac to pomysl w ten sposob znalezienie dobrego samochodu nie jest proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ciężko jest coś dobrego znajść ale kto szuka ten znajdzie , ale jak myślisz czy 1.8T zmieści się srednio w 10l.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i będzie 1.8 T spalanie jest dobre i mnie takie pasuje !!! można taki poszaleć heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża przyjemnośc jazdy z 1,8T.Druga sprawa że benzyny kupowane np.z niemiec nie są aż tak "najeżdzone".Jak nie będziesz pierwszy na zielonym to zmieścisz sie w 10 l.Zresztą ceny ON i PB są zbliżone więc strasznych róznic nie ma.Miałem podobny dylemat, ale gdybym ponownie miał wybierać to decyzja byłaby taka sama.Poszukaj ładnego egzemplarza,a będzie wiernie służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz wole TDI 131 + chip i 1.8 T wciagam:cool: a spalanie dalej 9 miasto a nie 13 jak w 1.8 T:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc tak przede wszystkim chodzi mi na osiągach no i aby czasem zmieścić się średnio max 10l. (gaz odpada dobry do zapalniczek jest) a i do tego chodzi mi o turbinke ale nie wiem czy ropniak czy disel jak 10l spali benzynka to raczej przekonuję się do turbo benyzny jak nie to disel 110 koni + chip!!! ale sam nie wiem doradzcie panowie bo osobiście męcze się obenie innym autem spoza VAG więc muszę zmienić ale nie wiem co benzyna czy disel??

 

P.S jeszcze zastaniawiam się nad 1.8 125 konnym ale czy srednio spali w mojej granicy???

 

Jakie ma spalanie 1.8T to poczytaj sobie w instrukcji. Przy spokojnej nodze poza miastem - bardzo przyzwoicie. Jak bedziesz stal w korkach w Wawie - to ponad 10 jak nic.

 

Co do gazu - to nie wypowiadaj sie jak nie masz doswiadczenia z tematem. Kiedys moj tesc mi opowiadal bajki nt. LPG od swoich kumpli (mialem ibize 1.4) - po przejechaniu tym samochodem 200.000km na tym paliwie (obecnie ma ponad 310.000km) zmienil zdanie.

 

P.S. Miales instalke Landirenzo Omegas? I wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie ma spalanie 1.8T to poczytaj sobie w instrukcji. Przy spokojnej nodze poza miastem - bardzo przyzwoicie. Jak bedziesz stal w korkach w Wawie - to ponad 10 jak nic.

 

Co do gazu - to nie wypowiadaj sie jak nie masz doswiadczenia z tematem. Kiedys moj tesc mi opowiadal bajki nt. LPG od swoich kumpli (mialem ibize 1.4) - po przejechaniu tym samochodem 200.000km na tym paliwie (obecnie ma ponad 310.000km) zmienil zdanie.

 

P.S. Miales instalke Landirenzo Omegas? I wszystko jasne...

 

No wlasnie, moj kuzyn ma 1.8 T w Audi A4, trasa 9 L a miasto (Wrocław) 13-14. I 1.8 T oraz 1.8 (bez Turbo) pala tyle samo:) Tak jest, inne dane odnosnie spalania to bajki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 1.8 bez turbiny w mieście jest przerażające.

Ostatnio staram się jeździć w miarę oszczędnie a zrobiłem na 30 litrach 260-270 km :/

Wszyscy twierdzą, że Turbo pali dużo mniej, sam już nie wiem.

Wiem za to że zdecydowanie wybrałbym 1.8 T, mimo że 1.8 wcale nie jest złym silnikiem!

Mówią o nim mułowaty, no cóż, ja bym powiedział że trzeba umieć się z nim obchodzić.

Zresztą skoro on jest mułowaty to to samo musimy powiedzieć o wszystkich innych silnikach poniżej 1.9 TDI 133 konnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności