Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Za 9500 z gazem to będzie jakieś padło i jest o tym jakieś 100 stron.

To że sprzedający pisze że ma 186 , daje gwarancję i możesz jechać do ASO jest proste --- jedziesz do ASO , płacisz 300 za przegląd a tam Ci mówią że ostatni przegląd był przy 40 tys. 8 lat temu . Wniosek z tego taki że samochód może mieć przebieg jakikolwiek, czyli sprzedający Cię nie oszukuje (teoretycznie). Handlarz doskonale wie co ma ,a Ty jak już się najechałeś pół Polski , zapłaciłeś za przegląd ,na którym jakoś specjalnie Ci nie odradzali, kupujesz wrak i jest pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzal bym kupno samochodu z gazem z niemiec dlatego ze tam nie robi sie malych przebiegow ani dieslem ani benzyna a co dopiero z gazem , mozna trafic ale wtedy samochod kosztuje swoje.

Nie daj sie zwiesc tym ze w samochodzie jest dobra instalacja BRC, Landi czy Prins jak samochod nagazie przejechal 300kkm...

Zalezy skad jest poprzedni wlasciciel ale nie kazdy w niemczech serwisuje samochod w ASO, czesto jest to A.T.U. - czesci jak Topran itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pisze by poprosić o radę bardziej doświadczonych osób niż ja. Dobry kolega będzie w w sierpniu sprzedawał passata 1.9tdi 110km afn z 98r. Auto było jakieś 7-8lat temu sprowadzone do PL i od razu kupione i użytkowane przez mojego kumpla. Auto zadbane, naprawy robione na bieżąco, brak poważnych awarii. Dwa komplety kol, alarm, klima, el. Szyby. Pasek ogólnie ładnie klepie i pali. Czy warto nabyć go za 10 000 i czy to nie jest zbyt wiele jak na tak leciwe auto? Na co zerknąć przed zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

89r przed liftem za 10 000 troche drogo ja dalem za 02r po lifcie bez tylko czyjnikow parkowania i skory 12 500 także cena do uzgodnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w cenie 9-11 tys. jest w ogóle sens szukać modeli po lifcie w benzynie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przedlifta 11tyś. to trochę dużo, na FL trochę mało jak chcesz długo pojeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passata 1.9tdi 110km afn z 98r. Czy warto nabyć go za 10 000

 

10 kafli? Za drogo za przedlifta. 7-8 to max za takie auto :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o przebiegach. To jak to jest z tą stroną internetową cepik gdzie można sprawdzić historię pojazdu i że niby tam wszystko jest opisane. Sprawdzał to ktoś? Na jakiej to zasadzie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy powiedzcie mi taką rzecz. Czy spawana podłużnica oznacza udział pojazdu w zdarzeniu drogowym? Czy jeśli chociażby jest pospawana to auto lepiej od razu odrzucić jeśli chodzi o kupno? Czy nie koniecznie? Bo z tego co już trochę wyczytałem to głównie chodzi o to że pojazd może ściągać, może mieć złą zbieżność- tak to rozumiem. Ale czy jeśli w trakcie przejażdżki nic złego się nie będzie działo, i wizyty na stacji diagnostycznej przed zakupem diagnosta powie ok- to czy warto brać takie auto i czy po miesiącu się nie zacznie coś dziać? Jak to z tym jest? Proszę o opinię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drodzy koledzy powiedzcie mi taką rzecz. Czy spawana podłużnica oznacza udział pojazdu w zdarzeniu drogowym? Czy jeśli chociażby jest pospawana to auto lepiej od razu odrzucić jeśli chodzi o kupno? Czy nie koniecznie? Bo z tego co już trochę wyczytałem to głównie chodzi o to że pojazd może ściągać, może mieć złą zbieżność- tak to rozumiem. Ale czy jeśli w trakcie przejażdżki nic złego się nie będzie działo, i wizyty na stacji diagnostycznej przed zakupem diagnosta powie ok- to czy warto brać takie auto i czy po miesiącu się nie zacznie coś dziać? Jak to z tym jest? Proszę o opinię?

 

Aby uszkodzić podłużnice musi być porządny strzał a co za tym idzie nie wiadomo jak to jest tak naprawdę zrobione. Lepiej odpuścić sobie takie auto, może skrywać jeszcze wiele tajemnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 kafli? Za drogo za przedlifta. 7-8 to max za takie auto :fajny

 

Za drogo?

A co powiesz na to, sprzedałem niecały rok temu mojego AHU+ 97r za 15,5 tyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 Drogo za przedlifta?? Buahahahahaha dobre. Danek, to tak jak by powiedzieć ze 45tyś za Twojego zetora to za dużo. Sory, ale B5 nawet jak to przedlift są w cenie i nie tylko w polsce. Jak ktoś ma niezajechane, z pewnym przebiegiem auto to go nie odda za 7. Za tyle to golfa 4. Ja za swojego 1,8T Tiptronic z 97 chciałbym 10tyś. Trochę dużo, ale ja mam przy 220 tyś niezmęczone wnętrze, a nie jak te allegrowe własnie za 7 co niby mają 190 a wnętrze po drugiej wojnie światowej :D Jak dla mnie trochę przegięte są ceny poliftów, bo konstrukcyjnie (no możę po za 2002 rokiem gdzie zmienione jest ciut zawieszenei przednie) nic się nie zmieniło.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Chodzi o silnik 1.8t. Czy do krótkich odcinków jazdy "Turbo" nie jest to problemem? Bo głównie szukam benzyny z uwagi na to że mało jeżdżę. Ale nie wiem jeszcze jak to wygląda z silnikiem 1.8t czy lepiej sobie również to odpuścić z uwagi na turbinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za drogo?

A co powiesz na to, sprzedałem niecały rok temu mojego AHU+ 97r za 15,5 tyś?

 

No to jakiś napaleniec kupił. Popatrz na ceny na OTOMOTO.

 

 

10 Drogo za przedlifta?? Buahahahahaha dobre. Danek, to tak jak by powiedzieć ze 45tyś za Twojego zetora to za dużo. Sory, ale B5 nawet jak to przedlift są w cenie i nie tylko w polsce.

 

No pewnie że za drogo. Ja swojego sprzedawałem rok temu. Oprócz skóry miał pełne wyposażenie, nowe koło dwumasowe ze sprzęgłem, nowe tarcze i klocki, nowy rozrząd, instalacja LPG jeszcze była na gwarancji i przez miesiąc nawet się nikt nim nie zainteresował :wmorde A sprzedałem go w końcu po miesiącu za 8000. Popatrzcie sobie - jakie są ceny takich aut na kujawach i w wielkopolsce. Za 15 kafli - przedlift i to nawet diesel - nie sprzedałby się :fajny

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Bmw e39 z 99 roku tez idzie kupić za 6-7 tyś.....To że Ty sprzedałeś za 8, to Twoja sprawa. Ale na pewno jak byś nie miał potrzeby to wątpie byś idealne atuo oddał za bezcen.

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie mogłem go trzymać pół roku i za niego jeszcze ubezpieczenie płacić. Po półtora miesiaca, gdy cena zeszła do 8000 to kupiec się znalazł. A wcześniej - nawet na OTOMOTO był wystawiony za 9500 i żadnego telefonu ani maila nie było.

Wiec to - że udało się komuś sprzedać 16 letnie auto za 15 kafli - to tylko pozazdrościć :D że ktoś tyle dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu ze auto Twoje bo wymienie tego o wspoamniałeś było więcej warto. Skorzystal tylko kupujący, bo pewnie przez dłuższ czas nic nie robił przy nim. Ja za swojego chciałbym 10, ale realnie możę dostanę 9- 9500 o ile. Taniej na nie dam, bo nie mam ciśnienia. Jak się znajdzie to fajnie, jak nie nie ma bólu. Zamiast e39 to kupie e30 do upalania :P :P A żona jak zrobi prawko to pojeździ pastuchem :D :D

 

PZDR>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok wcześniej wszystko było wymienione, włącznie z zawieszeniem, bo robiłem "dla siebie". Auto potem przez 8 miesiecy mało jeździło, bo byłem za granicą. A po powrocie trafiłą sie okazja na Audi i musiałem opchnąc paszteta. A że straciłem kase, to wiem. Ale niestety kupujacego z reguły nie obchodzi - ile poprzedni właściciel zainwestował w auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popatrz na ceny na OTOMOTO.

Co to w ogóle za wyznacznik jak większość ogłoszeń to ulepy od handlarzy...

Kupujący powinien kierować się stanem technicznym i historią auta, a nie ceną. Niestety taki nasz naród każdy, aby dusi kieszeń szkoda kasy nawet na warsztat, aby zweryfikować auto. Chce się jak najtaniej, a dużo. Dlatego też mały procent jest ludzi, który potrafi docenić właściwy stan techniczny i wyższą cenę za dane auto. Potem się tworzą sielanki na forach jakie to auta awaryjne, a mechanicy mają co robić.

 

Oprócz skóry miał pełne wyposażenie,

Navi miał??

Full fiss??

Tempomat??

Czujnik deszczu??

Lustro fotochrom??

Kiera jaka multi czy gumiak??

.....

bo "wszystko" to pojęcie względne...

 

bo konstrukcyjnie (no możę po za 2002 rokiem gdzie zmienione jest ciut zawieszenei przednie) nic się nie zmieniło.

To samo można powiedzieć o B6 i B7 oraz wielu innych autach. Prawda jest taka, że pomimo wielkiego podobieństwa jest także dużo różnic w samym wyglądzie jak i wyposażeniu, a nie wszyscy lubią też jeździć golaskiem ala "basic" i nie dla wszystkich liczy się kupić byle markę i jak najtaniej. Dziś cena nie jest żadnym wyznacznikiem, ale priorytetem większości kupujących co dla mnie osobiście nie jest najlepszym podejściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi miał??

Full fiss??

Tempomat??

Czujnik deszczu??

Lustro fotochrom??

Kiera jaka multi czy gumiak??

1997 rok produkcji z zielonym podświetleniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności