Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o skrzynie dlaczego w jedych jest 5-cio stponiowa a w innych 6-cio czym to sie rozni? chodzi i disle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6-biegowa oznaczenie motoru AVF

5-biegowa oznaczenie motoru AWX

Różnic jako tako dużych nie ma. Jedni wola 6-ke bo mocniejsze sprzegło (wieksze), inni 5-ke bo nie trzeba tyle mieszać biegami. Szóstkę pewnie łatwiej sprzedać...lepiej wygląda w ogłoszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVF ma większy moment obrotowy bodajże 320nm a AWX ma 285nm ,avf ma krótsze przełożenia i wiekszy moment przez co lepiej sie zbiera niż wersja z 5 biegowa,jeśli chodzi o mnie wolałbym skrzynie 5 ponieważ jest mniej machania wybierakiem,tymbardziej że jeżdze sporo po mieście,a miałem kiedyś AWX..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli wystarczy mi 5

Znalazłem passata jak dzwonilem do kolesia powiedzial mi ze sprowadzil auto w 08 i do teraz nie zrobil rozrzadu ma sens ogladac te auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jako posiadacz szóstki, osobiście wolałbym piątkę (sporo jeżdżę w mieście), piątka w trasie też w niczym nie przeszkadza. Szóstka ma tendencję do awarii - często nie wytrzymują łożyska na wałku atakującym - wówczas skrzynia musi być rozebrana w drobny mak - koszta tez nie małe. AVF ma nieco więcej Nm - 310, ale za to odpowiada tylko jedna mapa w sofcie którą można bez problemu skorygować, poza tym sam silnik (nie wliczając skrzyni i sprzęgła) nie różni się niczym.

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa paski starszego avb 5 biegów i młodszego 6 biegowego avf'a i też wolę tego z 5 biegami.

Mniej wachlowania, dłuższe przełożenie - do miejskiej jazdy lepsze rozwiązanie, a i wsteczny do tyłu jakoś przyjemniej się wrzuca.

Porównania w mocy i niutkach nie mam bo avb jest "dłubnięty" i niczego mu nie brakuje.

W mojej opinii po prostu skrzynia 5 biegowa jest przyjemniejsza w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te lozysko to maja taka tendencje do rozpadania sie czy to zalezy od uzywania.

Pytam bo koles zawinal mi auto sprzed nosa i znalazlem kolejnego ale wlasnie 6 biegowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te lozysko to maja taka tendencje do rozpadania sie czy to zalezy od uzywania.

Pytam bo koles zawinal mi auto sprzed nosa i znalazlem kolejnego ale wlasnie 6 biegowego

 

Łożyska nie rozpadają się tylko ulegają szybszemu zużyciu przez co wyją a głównym powodem jest praca pod dużym obciążeniem a co za tym idzie zmęczenie materiału. Kiedy łożyska się ,,odezwą,, nie wiadomo i nie można przypisać temu zjawisku jakiegoś przedziału przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.Intensywnie poszukuje vw passata b5 FL 2.8 v6 4motion i mam pytanie , czy one wychodziły ze skrzyniami 6 biegowymi ? I ile muszę dać za takiego passata żeby był w dobrej kondycji ?Aktualnie poruszam się audi a3 1.8T quattro 180 koników ale trochę mało miejsca dla mnie no i te v6 mnie przekonuje żeby kupić właśnie passata :) proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy one wychodziły ze skrzyniami 6 biegowymi ?

 

Nie, tylko 5 biegowa lub Tiptronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak uważacie , 5 biegów wystarcza czy nie? jak długie są to przełożenia ? bo w audi mam 6 biegów i są dosyć krótkie dopiero 6 jest zeby tylko się toczył . Aa i mam pytanie o gaz , plusy i minusy do tego silnika ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym forumowiczem. Chciałem się dowiedzieć czegoś od posiadaczy Passata b5 fl w silniku 1.6 benzyna. Ogólnie rzecz biorąc zastanawiam się nad kupnem vw. Jednakże potrzebuję opinii na temat w/w wersji- spalanie, awaryjność itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak sobie myślałem o silniku 1.8T. Proszę o opinię i różnice w tych dwóch rodzajach pojazdów. Jakie są różnice w eksploatacji i takie tam szczegóły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, już spieszymy żeby Koledze napisać to wszystko tutaj od nowa :hehe

Skoro się nie chce poszukać, to proszę:

http://forum.vw-passat.pl/threads/752-Zakup-passata-B5-jaki-silnik-wybra%C4%87

Druga sprawa, nie pisz posta pod swoim postem, użyj opcji edytowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 40 stron do przeczytania a i tak nie będziesz wiedział do puki nie kupiś. 1,6 dobry tani w jeździe, toleruje gaz jak palacz papierosy. ale 100KM to jest ciut za mało jak na masę pastucha. Do spooookojnej jazdy wystarcza. Lepszym wyjściem jest 1,8 20v 125, ciut bardzie skomplikoana konstrukcja i mniejsza tolerancja gazu ale spokojnie jeździ i 125km starcza już do przyzwoitej jazdy. 1,8T to już bardzo szybki pojazd, ale jest też co się psuć (turbo, zaworki od turbo,) ale daje dużo frajdy a i przy spokojnej jeździ pali niej od 1,6 i 1,8 125. Ale jak kolega wskazał, poczytaj to sobie jakieś wnioski wyciągniesz.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepszym wyjściem jest 1,8 20v 125, mniejsza tolerancja gazu

 

Na podstawie czego - rzucasz takie bzdurne wnioski? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak by te 100 zchipowac na 130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności