Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Benzyne bez turbo chcesz czipowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na podstawie czego - rzucasz takie bzdurne wnioski? :wmorde

 

Mówisz o gazie? Tak 1,6 daje radę na zwykłej instalacji i spokojnie jeździ nawet na zuborzonej mieszance bez szkody dla zaworów i gniazd a 1,8 20v musi mieśc dobrą precyzyjną instalację w która nie dopuszcza do zuborzenia mieszanki co bardzo szybko prowadzi to wżerów na gniazdach i zaworach...a to chyba pokazuje zycie, doświadczenie własne i innych ludzi z licznych for, warsztatów z którymi współpracuję, lub pewnie jak napiszesz "wyssane z palca". Takie jest moje zdanie.

 

 

Patryk, 1,6 nie da się chipowac jak diesla. Nawet jak ktoś poprawi mapy to zyskasz marginalną ilość mocy i momentu.

 

PZDR>

Edytowane przez kris85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez szkody dla zaworów i gniazd a 1,8 20v musi mieśc dobrą precyzyjną instalację w która nie dopuszcza do zuborzenia mieszanki co bardzo szybko prowadzi to wżerów na gniazdach i zaworach...

 

1.8 wymaga po prostu droższej instalacji do montażu :fajny Co nie oznacza, że silnik gorzej toleruje LPG. Wręcz przeciwnie. Popracuje dłużej. Natomiast 1.6 jak będzie latał na niewłaściwej mieszance, to gniazda zaworów i tak CH...... strzeli . I to prędzej niz myślisz.

 

Spoko - możesz mieć swoje zdanie, ale.... przykłądowo popatrz na to, co napisałeś. W 1.8 instalacja nie pozwala na to by mieszanka była zbyt bogata lub zbyt uboga, tak? Bo inaczej gniazda zaworów się wypalają szybciej.

Wiec..... skoro 1.6 jeździ na zubożonej mieszance i TO toleruje, to teraz sobie postaw pytanie - jak długo będzie TO tolerował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 adr 125km toleruje bardzo dobrze gaz,oczywiscie sekwencje jak ją założy dobry gazownik a nie papudrok,miałem takie auto z stagiem i nie narzekałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika ze 1,8 20 V potrafią zawory wypalić się po 20-30 tyś km. 1,6 podobnie ustawuony robi 150-200tyśkm, przynajkniej te do 2000 roku montowane w grupie VW. Fakt, też je szlak trafił, ale znacznie później niz w tym 1,8 20V. Sam mam takie 1,8t na stagu i jeździ to dobrze, ale w miarę dobrze i nie narzekam, nie twierdzę też że jest to silnik do bani czy nie dobry. Wymaga po prostu większe wiedzy i fachowego podejścia niż 1,6. I tyle.

 

 

PZDR>

Edytowane przez kris85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem na gazie 60 tys adr-em a ogólnie mial przejechane 307 tys km jak sprzedawalem,zawory nigdy nie były ruszane,silnik pracowal poprawnie oprocz nieszczęsnego łańcuszka wałków którego na zimnym silniku było juz lekko słychać,kolega danek75 przejechał o wiele więcej niż ja i on wie co mówi :)

Edytowane przez coffin80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.8 adr 125km toleruje bardzo dobrze gaz,oczywiscie sekwencje jak ją założy dobry gazownik a nie papudrok

 

Właśnie :ok To jest podstawa bezawaryjnej jazdy na LPG :D

 

 

Z mojego doświadczenia wynika ze 1,8 20 V potrafią zawory wypalić się po 20-30 tyś km.

 

Że jak? :szok:

Ja na LPG zrobiłem prawie 80 tysięcy - BEZAWARYJNIE. Samochód jeździ dalej i nowy właściciel jest również wniebowzięty. A auto ma już prawie 350 tysiecy przelotu :fajny

 

I nawet dzisiaj - na silniku można postawić pełna szklankę wody i nic z niej się nie wyleje. Ponadto auto normalnie odpalało od strzała zimą przy -28 stopniach.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich mrozach zaswiecila mi sie kontrolka otwartych drzwi przy zamknietych. Mogl zamarnac jakos czujnik z drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, jestem tu nowy ale przymierzam się do zakupu Passata i znalazłem taką ofertę. Czy możliwy jest taki mały przepieg czy to jakaś ściema? Siedzicie w temacie więc na pewno będziecie się orientować.

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5fl-2005-1-9-tdi-xenon-klimatronic-komp-i4886520574.html

 

Warto go kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest prosto z Niemiec, to sprawdź go po VINie. Jak przebieg będzie się zgadzał, to można go na żywo obejrzeć i ewentualnie brać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z VINem iść do salonu VW i bez niczego mi powiedzą co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was koledzy :)

mam do was pytanie

otóż 2 lata kupiłem passata b5 fl 2003r 101km avb

i mam teraz problem jeżeli wrzucam 2 bieg albo 4 coś jakby skrzypi albo charczy... ale tylko na wolnych obrotach

reszta biegów ok

co to może być ???

czy to oznacza wymianę skrzyni biegów ?

kolega stwierdził że to mogą być łożyska 2 i 4 biegu ale ja jako że jestem laik w tych sprawach dlatego pytam tu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i z VINem iść do salonu VW i bez niczego mi powiedzą co i jak?

 

To zależy. W jednym salonie sprawdzą Ci to za darmo, w innym każą płacić. Poszukaj na forum - jest użytkownik, który za 50 zł sprawdza VIN :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, jestem tu nowy ale przymierzam się do zakupu Passata i znalazłem taką ofertę. Czy możliwy jest taki mały przepieg czy to jakaś ściema? Siedzicie w temacie więc na pewno będziecie się orientować.

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5fl-200...886520574.html

 

Warto go kupić?

 

Coś cena auta podejrzanie niska:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierownica bardzo mocno przetarta. 500.000km musi mieć najechane.

podaj mi jego vin. Z ciekawosci sprawdze sobie przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kierownica bardzo mocno przetarta. 500.000km musi mieć najechane.

podaj mi jego vin. Z ciekawosci sprawdze sobie przebieg.

 

popieram, kiera wyjechana na max :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy pisali powyżej kierownica wskazuje na przebieg spokojnie powyżej 500 000 a i mieszek przy lewarku wykazuje ślady zużycia, przy 190 000 raczej wyglądałby dużo lepiej

 

aż dziw bierze że handlarz nie wymienił tak "ściuchanej" kierownicy po cofnięciu licznika - "coraz mniejszy profesjonalizm" :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
500.000km musi mieć najechane.

podaj mi jego vin. Z ciekawosci sprawdze sobie przebieg.

 

Ile ci wyskoczyło? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od razu powiem szczerze, za bardzo nie chce mi się szukać odpowiednich wątków dlatego piszę wprost. Mam dylemat. Chcę kupić VW Passata b5 fl. Co prawda trochę poczytałem trochę popytałem, ale mimo wszystko mam dylemat. Co poradzilibyście 1.9tdi czy też 1.6 benzyna. Informuję od razu, że korzystam z samochodu raczej żadko tzn. Mieszkam w mieście ok 30tys. do pracy mam 2km i częściej jeżdżę z kimś albo idę z buta, po mieście też nie jeżdżę bo po zakupy to wolę iść 200m. do biedry z buta. Jedynie co to do rodziców mam 60km co czynię 2x w miesiącu a do teściów 15km no i tu kilka razy w m-cu i tu już oczywiście wchodzi w grę jazda samochodem z żoną i małym dzieckiem. Jedni mówią że jak tak to lepiej benzyna bo więcej spali ale nie ma turbiny i nie ma się co zepsuć, drudzy mówią diesel bo mnie pali no i przy tej masie pojazdu lepiej przy wyprzedzaniu. Tak więc słucham propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich przebiegach to chyba ten 1.6 będzie najrozsądniejszą opcją A jeśli nie robisz długich tras w ogóle to może jakaś prostsza konstrukcja będzie Ci pasowała, Golf lub Bora? Sam tak chciałem zrobić, bo mam podobnie jak ty ale oprócz dojazdów do pracy jeszcze jeżdżę do rodziców ponad 500 km, stąd Passat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności