Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do posiadaczy Passatów b5 4Motion : jak ten samochód radzi sobie na drogach nieutwardzonych , czyli błotniste ,dziurawe i zaśnieżone polne drogi .Passat bardzo mi się podoba , szczególnie wersja 4x4, lecz drogi którymi się poruszam są BARDZO wyboiste .Czy Passat nie będzie szorował podwoziem ? Czytałem że jego prześwit to tylko 11 cm. Chcę być dobrze zrozumiany , nie będę używał Passata do OFF-ROADU .Do tej pory poruszałem się Zafirą ,czy Passat da sobie rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzi sobie bardzo dobrze z racji tego że ma wielowahaczowe zawieszenie z przodu jak i z tyłu w wersji 4x4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No zobaczymy jak to bedzie średnio w miesiącu robie od 300 do 600km wiec to bardzo mało ale jak trzeba będzie jeździć wiecej to napewno gaz założe...

 

Robisz średnio 600 km po mieście. Minimum 12 litrów PB/100km ci spali. Gazu zeżre 15.

12 litrów PB = około 67 zł (w zależności ile na danej stacji kosztuje).

15 litrów LPG = około 41 zł.

Czyli na każdych 100 km oszczędzasz 26 zł. Robisz 600, więc 26x6=150 zł oszczędności w miesiacu. Jeśli robisz wiecej - więcej oszczędzasz i szybciej zwraca się instalacja :D

 

 

To razy kilometry przejechane w miesiacu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robisz średnio 600 km po mieście. Minimum 12 litrów PB/100km ci spali. Gazu zeżre 15.

12 litrów PB = około 67 zł (w zależności ile na danej stacji kosztuje).

15 litrów LPG = około 41 zł.

Czyli na każdych 100 km oszczędzasz 26 zł. Robisz 600, więc 26x6=150 zł oszczędności w miesiacu. Jeśli robisz wiecej - więcej oszczędzasz i szybciej zwraca się instalacja

 

 

To razy kilometry przejechane w miesiacu

 

http://gazeo.pl/lpg/kalkulator-lpg-gazu.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem kompletnie nowy i zielony na forum :)

Jest zainteresowany kupnem uzywanego Passata 2.0TDI CR 140 lub 177 2009-2011 rok. Chcialbym zasięgnąć opinii użytkowników czy rzeczywiście model ten jest tak awaryjny jak jest opisywany , mimo ,że ponoć konstrukcja silnika w porównaniu do 2.0PD była zmieniona. Bardzo proszę o szczerą odpowiedz i o wyrozumialość :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kamilus mam nietypowe pytanie. Potrzebuję "dwa w jednym" czyli auto na dojazdy do pracy (10 km w jedną stronę) i jednocześnie na dłuższe trasy (kilkaset km) od czasu do czasu, z rodziną. Zastanawiam się nad B5FL z silnikiem 1600, bo mechanik odradza mi diesla na zbyt krótkie jazdy "DPF zniszczy ci motor". Może się ktoś podzielić wrażeniami z jazdy i opinią o tym silniku? Wydaje mi się on trochę za mały, jeżdżę B3 1,8 i mam wrażenie, że to minimum, chociaż ten 1,6 ma niby trochę większą moc.

No i co z awaryjnością, bo przyzwyczaiłem się do bezproblemowej jazdy ;) a widzę w ogłoszeniach, że nawet na ładnie utrzymane 1,6 nie ma specjalnie amatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo mechanik odradza mi diesla na zbyt krótkie jazdy "DPF zniszczy ci motor

 

Zmień mechanika. Poczytaj forum wszystko masz opisane. Silniki jakie wybrać opinie userów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !W sobotę stratuję z kumplem dla niego po passata B5 rocznik 99/2000 .Według niego nie robi jemu różnicy diesel- benzyna .W związku z tym iż posiadam vag commandera 3.6 czy to jest prawda ,iż w benzynie przebieg zapisuję sie tylko w liczniku ,a w dieslu zapisuję sie w liczniku jak i sterowniku silnika ?Pytam ,ponieważ chciałbym sprawdzić przebieg na miejscu i czy pytanie które zadałem jest prawdą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś przybliżyć opinie na temat silnika 2.5 TDI V6 163 KM z góry dzięki. Bo własnie jestem w posiadaniu takiego egzemplarza ale jak czytam na rożnych stronach opinie sa mieszane dodam ze dopiero co zakupiłem teaki model wiec za wiele na jego temat nie mogę nic powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z tym iż posiadam vag commandera 3.6 czy to jest prawda ,iż w benzynie przebieg zapisuję sie tylko w liczniku ,a w dieslu zapisuję sie w liczniku jak i sterowniku silnika ?

W PB tylko licznik, a w dieslu licznik i ECU, ale też nie zawsze da się odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W PB tylko licznik, a w dieslu licznik i ECU, ale też nie zawsze da się odczytać.

 

Dzieki grucha jak zwykle twoja odpowiedz okazała się pomocna.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie może ktoś przybliżyć opinie na temat silnika 2.5 TDI V6 163 KM z góry dzięki. Bo własnie jestem w posiadaniu takiego egzemplarza ale jak czytam na rożnych stronach opinie sa mieszane dodam ze dopiero co zakupiłem teaki model wiec za wiele na jego temat nie mogę nic powiedziec

 

Największa kaszana jaką wypuszczono w tamtych latach, ale Ty możesz trafić na "okienko" gdzie nic się nie sypnie, a płakał będzie następny nabywca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie może ktoś przybliżyć opinie na temat silnika 2.5 TDI V6 163 KM z góry dzięki. Bo własnie jestem w posiadaniu takiego egzemplarza ale jak czytam na rożnych stronach opinie sa mieszane dodam ze dopiero co zakupiłem teaki model wiec za wiele na jego temat nie mogę nic powiedziec

 

Pytanie czy kupiłeś z prawdziwym normalnym przebiegiem , czy ze standardowym , nigdzie nie potwierdzonym 200 tys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Poszukuję Passata przed FL z silnikiem benzynowym (1.8). Planuję przeznaczyć na sam zakup samochodu 10 tys zł plus 5 tys na ewentualne wymiany itp. Proszę mi powiedzięc czy jest to zdrowe podejście do tematu i czy za te pieniądze możliwym jest kupić zdrowy egzemplarz?

Z góry dziękuję za opinie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie może ktoś przybliżyć opinie na temat silnika 2.5 TDI V6 163 KM z góry dzięki. Bo własnie jestem w posiadaniu takiego egzemplarza ale jak czytam na rożnych stronach opinie sa mieszane dodam ze dopiero co zakupiłem teaki model wiec za wiele na jego temat nie mogę nic powiedziec

 

Wbrew temu co napisał kolega poniżej - 163KM to silnik nieco poprawiony, z kodem zaczynającym się od litery B. Największą kaszaną były pierwsze wypusty AKN, AFB, AYM (tego ostatniego nie jestem pewien). Tak więc spotkasz też sporo pozytywnych opinii na temat 2,5TDi - pytanie tylko, czy zależy Ci tak bardzo na mocy silnika? Spalanie będziesz miał na poziomie benzyny, a 1,8T 150KM niewiele co prawda słabszy, ale zdecydowanie mniej zawodny. Co do 2,5TDi to pytanie - jak trafisz? - jeżeli na niewyszarpany silnik, to po wymianie eksploatacji i bez żyłowania będzie Ci służył. Jeżeli natomiast zależy Ci na dieslu i spalaniu - poszukaj 1,9TDi 130KM - jak nie zajedziesz turbiny i wtrysków, to raczej niewiele się tam zepsuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eżeli natomiast zależy Ci na dieslu i spalaniu - poszukaj 1,9TDi 130KM - jak nie zajedziesz turbiny i wtrysków, to raczej niewiele się tam zepsuje

 

Zapomniałes dodac o wycierających się wałkach rozrządu i dwumasie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa - ok ;) przyznaję... Ale co się tyczy wałków, tak czy siak się kiedyś zatrą... Nie można oczekiwać, że element pracujący w takich warunkach będzie wieczny, ajt? A jak chce coś, co milion km robi niemal bez awarii, to niech sobie 2,5TDi w budzie A6 C4 poszuka... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sulik

Witam

ma forum jestem nowy a czytając posty doszedłem dopiero do 6str więc pewnie się zdubluję z kimś.

Poszukuję samochodu rodzinnego do wygodnego podróżowania w dłuższych trasach (200-1200km). rozważałem 3modele: BMW 320d z 2004, Audi A4 B6 i passka B5 fl. gabarytowo odpada audi i bmw, pasek wygrywa wielkim bagażnikiem i ilością miejsca w środku. i tu pojawia się problem: podpowiedzcie jaki wybrać silnik(benzyna i gazowanie czy ropniaczek), czym się różnią AWF AWX (o ile dobrze piszę) no i ogólnie co będzie najprzyzwoitsze.

a teraz wracam do lektury kolejnych 95 str

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avf od awx różnią się skrzynią biegów, pierwszy ma 6-tkę a drugi 5-kę. Jeśli na długie trasy to raczej zdecydowanie diesel bo benzynę to raczej z turbiną 150KM a tu spalanie wyjdzie od 10- ciu w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benzynę to raczej z turbiną 150KM a tu spalanie wyjdzie od 10- ciu w górę.

 

No nie wiem, nigdy mi tak duże nie wyszło, już o tym pisałem. Tak duże spalanie 1,8T to raczej legendy, jeżdżę do pracy 4 km, całą zimę praktycznie cały czas zimny silnik, spalanie średnie 9,3 l/100km, przebieg samochodu to 325 tys. Jeździ się dość przyjemnie, auto rozpędza się do ok 180 km/h dość dynamicznie, praktycznie na zawołanie, później już musi się rozbujać żeby osiągać większe prędkości. Osiągnięcie, gdy się chce, średniego spalania 7,5 l/100km nie jest dużym problemem.

Edytowane przez maxiKaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności