Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B5-na co zwrócic uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z przebiegiem tej furki ? Nasz czy sprowadzony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest jedyna wątpliwość, bo samochód z 2001 roku, a przebiegu ma niecałe 180.000 km. W zeszłym roku był sprowadzany z Niemiec od pierwszego właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tu jest jedyna wątpliwość, bo samochód z 2001 roku, a przebiegu ma niecałe 180.000 km. W zeszłym roku był sprowadzany z Niemiec od pierwszego właściciela

 

A łyżka na to niemożliwe, tym bardziej że piszesz że auto nie malowane. Daj któremuś koledze VIN - zainwestujesz 50pln a przynajmniej się na minę nie wsadzisz , ale myślę że ma on lekko 350 :)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Planuje kupić właśnie Passata B5 i mam dość proste pytanie, ale żeby nie zabrzmiało do spodu głupio - posłuże się krótkim wstępem ;]

 

Czytałem oczywiście na co warto zwracać uwagę przy zakupie, starałem się dokładnie śledzić opisy poszczególnych typów silników i poczytać sobie informację, które jakoś rozświetlą mi temat tej marki i konkretnego modelu. Wiadomo, że ceny nawet poszczególnego modelu samochodu są bardzo zróżnicowane, zależy to od rocznika, stanu, przebiegu etc. ale mam krótkie pytanie właśnie tej ceny dotyczące-

 

Jaka mniej więcej powinna być "rozsądna" cena za Passata B5 do rocznika 2000r. naprawdę przepraszam za wtórność tego pytania, ale niektóre ceny są dla mnie na tyle rozbieżne, że szczerze mówiąc nie wiem czym kierować się przy przeglądaniu poszczególnych ofert- "Tak tanio?! Na pewno jakiś bity albo awaryjny" ale z kolei kierować się "Drogi... więc pewnie bezawaryjny i ciekawy egzemplarz skoro się tak drogo chce pozbyć" też może być nie do końca dobrym rozwiązaniem. Czy np. ta oferta- http://otomoto.pl/volkswagen-passat-sedan-klima-zobacz-C29328621.html nie "śmierdzi" taki przebieg na taki rocznik, taka cena? W ogóle czy silnik 1.8T jest dobrym rozwiązaniem (dynamiczny jest, konkretne 150koni ale i dużo ponoć pali)

 

Wiadomo, że jeśli ma się do dyspozycji ok. 10tyś szaleństwa nie ma, a może za tą kasę w ogóle nie znajdę czegoś w co nie będe musiał władować różnicy tych kilku tysięcy które chciałem zaoszczędzić przy zakupie...?

 

Dziękuje z góry za każdą opinię, jeżeli nie tu gdzie trzeba się władowałem proszę o przeniesienie wątku i niesrogi wymiar kary ;] Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasiora kupiłem w marcu 2012 zaś na forum jestem dopiero od września i oglądając passki sprzedawane przez forumowiczów tutaj http://forum.vw-passat.pl/forums/99-Samochod plułem sobie w twarz. Mogłem ekstra Pasiora wyhaczyć. Tak coś dla ciebie http://www.autocentrum.pl/ceny-aut-uzywanych/volkswagen/passat/

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dennis1991

Panowie, na co uważać przy kupnie W8? Czy ktoś może rownież się wypowiedzieć na temat typowych usterek/wad tego modelu (najlepiej ktoś, kto go posiada). To, że droższy w eksploatacji jest to wiem, ale jakie rzeczy "męczą" najbardziej to auto. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość husky99

Witam wszystkich,

Jestem tu nowy. Ale jestem zakochany w passatach i właśnie szukam dla siebie konkrentego modelu.

Chodzi mi o model B5FL 1,9 TDI 130KM rocznikowo 2003/2004 w sedanie.

Gdzie najlepiej szukać ogłoszeń sprzedaży?

Może Wy macie takie auto i chcielibyście sprzedać??

Pomożecie mi? :)

 

podaje maila do siebie: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,szukaj na Forum,naprawdę zdarzają się "perełki"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade ogladac paska 1.8T moge prosic o rady? Co nie co juz poczytalem, ale stare posty, moze ktos juz po dluzszych doswiadczeniach cos wiecej powiedziec? Jak sprawdzic, czy silnik jest dobry i czy auto nie bylo skladane z 2? I kwestia przebiegu niby 175 tys ;/ 1999r trochu malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada na tym forum co do kupna auta jest taka że najpierw zdobywasz vin, dajesz komuś na forum żeby sprawdził przebieg za dopłatą. Jeśli przebieg się z grubsza zgadza to jedziesz do aso lub bierzesz miernik lakieru + lapka i vaga i oglądasz. W te 175 to nie wierz, dodaj ze 200 i może się zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy post na forum chciałem się przywitać :) Ale do rzeczy, mam parę osób z rodziny w Niemczech więc poleciałem sobie po Passka do Berlina, który już jakiś czas był poszukiwany i kupiłem (nie od turka z komisu). A więc, B5 FL 2002r, jeden właściciel w Niemczech rocznik 55 :), silnik 1.6 benzyna, przegieg 130 tys. km, w ASO w 2011r. miał wbijany jeszcze przeglad przy 117 :) cały w oryginale, nie bity, szyby w oryginale. Wyposażenie, elektryka szyb, lusterka, klimatyzacja, kontrole trakcji, oryginalne radio VW, wspomaganie kier, chromy przy oknach, limuzyna w srebrze :)

 

---------- Dodano o 00:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:13 ----------

 

Jako pierwszy post na forum chciałem się przywitać :) Ale do rzeczy, mam parę osób z rodziny w Niemczech więc poleciałem sobie po Passka do Berlina, który już jakiś czas był poszukiwany i kupiłem (nie od turka z komisu). A więc, B5 FL 2002r, jeden właściciel w Niemczech rocznik 55 :), silnik 1.6 benzyna, przegieg 130 tys. km, w ASO w 2011r. miał wbijany jeszcze przeglad przy 117 :) cały w oryginale, nie bity, szyby w oryginale. Wyposażenie, elektryka szyb, lusterka, klimatyzacja, kontrole trakcji, oryginalne radio VW, wspomaganie kier, chromy przy oknach, limuzyna w srebrze :)

// dla kupujących... mam styczność osobiście z tym szrotem, który przyjeżdza z zza granicy i nie łódzcie się nigdy...B5/FL w dieslu nie ma nigdy przebiegu ponizej 200 tys. czyli wszystie u nas na ogłoszeniach :) Takie rodzynki zdażają się raz na kilkanaście wyjazdów albo kilkadziesiąt albo wcale. Do tych magicznych 170-180-190 tys. które widnieją u nas na ogłoszeniach możecie dodac spokojnie 200 tys. Za granicą przebiegi w takim samochodzie rzędu 400-500 tys to norma i chleb powszedni. Kupienie u nas tego modelu samochodu to czysta loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegom wyżej. Ktoś jak kupuje auto osobowe w Niemczech w dieslu znaczy się że robi dużo kilometrów rocznie. I auta które mają +/- 10 lat mają na stukane po min 400-500tys km, dopiero w PL lub jeszcze w zagranicznych komisach/szrotach cofają im liczniki i u nas są sprzedawane jako z przebiegiem 190-250tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek-wwy

Witam. Będę miał ofertę kupna passata variant z rzadkim wyposażeniem z 2002/2003r 1.9 tdi (130KM) skrzynia 6b, 4 motion, I wł, polski salon, 360 tys przebiegu, serwisowany, Mam pytanie co do napędu, czy jest on awaryjny, jak różni się dynamika i czy jest większe spalanie od ośki 5b? Posiada solar dach i mam pytanie na jak sprawdzić to, bo w szukajce mało znalazłem na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd super, bezproblemowy , jeżeli chodzi o dynamikę to z sekundę na setce będziesz miał więcej , spalanie literek extra , chociaż skrzynia 6b to pewnie ta się zaoszczędzić . Takie przebieg pasiem po polskich drogach to nie mało - warto sprawdzić jak tylne zawieszenie się trzyma - jak nie było robione to trzeba 1.5-2k przewidzieć ekstra poza standardowymi rzeczami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że w B5 z 98 roku nie było na wlepce wersji wyposażenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest w ogóle wlepka? :hmm

 

Samochód zmieniłeś? :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlepke w książce serwisowej i we wnęce koła zapasowego. Ale nic nie ma co to za wersja wyposażenia.

Mam pseudo drewno, bananową alcantarę, 4xPP, 4xESz, climatronic...

 

 

Samochód zmieniłeś?

 

Na zakupy do miasta kupiłem 4x4 ;) Śnieg ma spasc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pseudo drewno, bananową alcantarę, 4xPP, 4xESz, climatronic...

 

No i z czterech złożony :D Dlatego ma napęd 4x4 i niewiadomą wersję wypasu, bo tam by się wszystkie wyrazy nie zmieściły :D

 

Skoro i tu i tu - nie ma - to się raczej nie wytarło. Może był kiedyś robiony pod konkretne zamówienie i po prostu nie druknęli wersji wyposazenia a tylko kody poniżej :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności