Skocz do zawartości
Gość slawo1972

centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawo1972

Witam. W związku z tym ,że miałem problemy z zamykaniem centralnego z kluczyka ,warsztat zamontował mi moduł komfortu z pilota. Po zamknięciu auta wszystko jest ok , ale nie zapala się dioda fabryczna przy drzwiach. Po odczekaniu kilku minut ,ponownie zamykam z pilota i widać jak dociąga się jeszcze zamek i wtedy zapala się dioda fabryczna. Ten manewr nie wychodzi jak raz po razie zamykam central, musze odczekać parę chwil. What's this ? :645:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne, a zobacz czy dasz rade od wewnatrz zamknac central? Bo w zasadzie nie da sie zamknac centrla do polowy!!! Moze demontowali ci tapicerke i zle ja zalozyli i "grzybek" nie daje sie schowac do konca - blokuje sie. Ja tak mialem, grzybek klinowal sie i nie zamykal drzwi. Bo modul komfortu steruje tym ale jak dostanie sygnal wiec wystawia dalej sygnal na zamkniecie centrala - do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dszyszko no jak sie nie da ? Jak sie da! Zamek da sie zamknac na raz i na 2x :) tym wewnętrznym zamkniesz na raz i po 2 krotnym pociagnieciu klamki wewnetrznej masz drzwi otwarte.. na dwa zamkniesz z pilota i wtedy od wewnątrz za nic nie otworzysz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO fakt na 2x razy mozna, o tym nie pomyslalem sorki :)

tyle ze z opisu slawo1972 mowi cos o dociaganiu zamka, wiec na poczatku pomyslalem o tym ze zamek, no nie wiem, do polowy sie zamyka a nie ta opcje o ktorej Ty piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawo1972

Nie wygląda na to ,że do połowy. Drzwi są zamknięte, 'cycek' schowany ,ale po chwili chowa sie jeszcze i zapala dioda. Właśnie nie sprawdzałem z kluczyka, ale przecież nie o to chodzi :647: .Od środka zamykają się tylko przednie drzwi, tylne klapią. Podejrzewam moduł ,ale wezmę się za niego jak się ociepli. Tu chodzi o zamek i alarm fabryczny :623:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastkowiak

U mnie znowu przy zamykaniu z pilota niezawsze zamykają się drzwi od kierowcy! Wtedy muszę kluczykiem domknąć!Wiem ze zamek działa bo go słychac no a poza tym czasem sie zamyka! Możliwe że tam go coś blokuje czy coś z elektryką jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co piszesz to bardziej wyglada na sam zamek, bo zadaniem modulu komfortu jest tylko wystawienie sygnalu na zamkniecie drzwi (nie ma podanego czasu) tylko na domkniecie szyb podaje sie ,np z alarmu czas na domkniecie. W alarmie tez wystawia sie 1 impul tyle ze z odpowiednim czasie na calkowite zamkniecie szyb. Tymbardziej jesli piszesz ze "cycek" :) za drugim razem chowa sie bardziej. On ma tylko dwa stany, otwarty/zamkniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiu28

witam mam problem po podpieciu alarm boxer nie działa sterowanie centralnego zamka od wewnatrz drzwi nie zamyka nie otwiera jak by umarł przyciek a z pilota smiga?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baskowiak i slawo1972, a czy ktorys z silownikow nie byl u Was wymieniany, czsami takie numery mialem przy wymianach ktorys z silownikow kiedy serwis nie zaprogramowal na nowo modulu comfort, prawdopodobnie wystarczy przeprogramowac lub jesli macie dokladany alarm lub sterownik zamka z pilota wprogramowac 2ktorny impuls na zamknij.

No chociaz u slawo1972 troszke dziwacznie wyglato to ze trza 2 minutki odczekac zeby podac kolejny impuls n zamknij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie znowu przy zamykaniu z pilota niezawsze zamykają się drzwi od kierowcy! Wtedy muszę kluczykiem domknąć!Wiem ze zamek działa bo go słychac no a poza tym czasem sie zamyka! Możliwe że tam go coś blokuje czy coś z elektryką jest nie tak?

 

Mam dokładnie ten sam problem. Z tym że zakładałem dodatkowy alarm i odcięcie zapłonu. Od jakiegoś czasu po tym zabiegu, w momencie kiedy włączam zapłon (dodatkowy przycisk) to słyszę w tym właśnie zamku brzęczenie (ok 1 sekundy) - choć też nie zawsze.

Wszystkie pozostałe zamki działają wzorowo a ten w drzwiach kierowcy nie. Tylko czasem jest OK, ale generalnie się nie zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje pilnej pomocy... Po ostatnich przymrozkach zamykam drzwi kierowcy i po zamknięciu pala mi sie lampki w samochodzie w drzwiach itd. tak jak by były nie zamkniete uporałem sie z tym bo samochód był mokry i przyłapało a teraz lampka w drzwiach mi sie nie pali a alarm świruje !!!! Nie moge go zostawić nigdzie bo wyje, albo odrazu jak zamykam albo po chwili i dyskoteka w samochodzie .... :/ Jutro rozbieram drzwi może coś się tam znajdzie i oto 1 pytanie MA KTOŚ JAKIŚ SCHEMAT GDZIE NP. JEST CZUJNIK OTWARCIA DRZWI ITD ????? I DRUGIE PYTANKO GDZIE DOKŁADNIE ZNAJDUJE SIE MODUŁ KOMFORTU ?????? NAJLEPIEJ RYSUNEK BO ŻEBYM CAŁEGO NIE ROZEBRAŁ .... Jak coś macie to dajcie bo mi to z takimi rzeczami to trzeba rysować :P Pozdrawiam dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego podejrzewam, że któryś mod opowie Ci coś o opcji szukaj :) A tak na szybko to krańcowe masz w kasetach zamków, a komfort pod dywanem kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Potrzebuje pilnej pomocy... Po ostatnich przymrozkach zamykam drzwi kierowcy i po zamknięciu pala mi sie lampki w samochodzie w drzwiach itd. tak jak by były nie zamkniete uporałem sie z tym bo samochód był mokry i przyłapało a teraz lampka w drzwiach mi sie nie pali a alarm świruje !!!! Nie moge go zostawić nigdzie bo wyje, albo odrazu jak zamykam albo po chwili i dyskoteka w samochodzie .... :/ Jutro rozbieram drzwi może coś się tam znajdzie i oto 1 pytanie MA KTOŚ JAKIŚ SCHEMAT GDZIE NP. JEST CZUJNIK OTWARCIA DRZWI ITD ????? I DRUGIE PYTANKO GDZIE DOKŁADNIE ZNAJDUJE SIE MODUŁ KOMFORTU ?????? NAJLEPIEJ RYSUNEK BO ŻEBYM CAŁEGO NIE ROZEBRAŁ .... Jak coś macie to dajcie bo mi to z takimi rzeczami to trzeba rysować :P Pozdrawiam dzieki

 

 

A TO kolega czytał :hyhy:

Jak bys troszke szukal to napewno znajdziesz ten temat byl juz walkowany setki razy !!!!

 

Jesli zalales modul to moze juz byc za pozno,ale warto sprawdzic zanim bedzie gorzej.

Mikrostyki sa w kasetkacj jak juz kolega wyzej pisal reszte masz opisana w warsztacie

Tu masz link ze srtonka jak rozebrac i dostac sie do tej kasetki silowanika:

http://www.taligentx.com/passat/images/photo.php?photo=344&u=26|0|..

powodzonka

Edytowane przez Omni81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

_szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności