Skocz do zawartości
Gość bania1980

Test klimatyzacji w B6

Rekomendowane odpowiedzi

moja klima w ustawieniu HI grzeje, a po obnizeniu temp na 29,5 lub mniej (każda inna niż HI) chłodzi , w ASO VW stwierdzili ze to wina sterownika i zaproponowali wymianę za 1800 zł , co wy na to ? czy ktoś spotkał się z podobna usterką ? proszę o pomoc

 

dodam że klima jest dwustrefowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wykonałem test climy i mam wskazania 33 z małą trójką na lewej stronie a 09 z małą literką h na prawej stronie.Co to za błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj borykam się z pewnym problemem:

 

Zwykle w moim climatronicu było tak, że gdy zmieniałem temperaturę, natychmiast reagował na to wiatrak zmieniając siłę nawiewu. Ale od wczoraj (nagle) mogę sobie regulować temperaturę od min do max, a wiatrak ani drgnie.

 

Dodam, że robiłem ręczny test klimy i wyszło na obu wyświetlaczach iO (czyli wszystko ok). Piszę, bo nie mam póki co dostępu do vaga.

 

czy ktoś spotkał się z takim problemem? Jak może być przyczyna?

 

z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z klimatronikem od jakiegoś czasu strona kierowcy cały czas grzeje obojętnie co ustawie z nawiewów leci ciepłe powietrze po stronie pasażera wszystko działa normalnie, na teście klim. wyszło 71l po stronie kierowcy a po drugiej i00 .

Czy wiecie co to może być za błąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik od regulacji klapy , koszt w aso około 700 zł z robocizną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oznacz kod4fa na lewym wyswietlaczu a na prawym00h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W mojej klimie wyszedł błąd 4fa i stukał silniczek 3C1 907 511obok nóg kierowcy.

stwierdziłem, że silniczek pracuje, ale cięgno ociera się oplastikowy panel znajdujący sie tuż za nim, podłożyłem małe dystanse na mocowanie silniczka i od wczoraj CISZA. Dzisiaj zrobiłem 45km i również cisza. Nie byłem wprawdzie na VAGu i nie kasowałem błędów, ale wydaje mi się, że powinno być dobrze i nie będzie już błędu.Może to komuś pomoże.

pzdr Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

W mojej klimie wyszedł błąd 4fa i stukał silniczek 3C1 907 511obok nóg kierowcy.

stwierdziłem, że silniczek pracuje, ale cięgno ociera się oplastikowy panel znajdujący sie tuż za nim, podłożyłem małe dystanse na mocowanie silniczka i od wczoraj CISZA. Dzisiaj zrobiłem 45km i również cisza. Nie byłem wprawdzie na VAGu i nie kasowałem błędów, ale wydaje mi się, że powinno być dobrze i nie będzie już błędu.Może to komuś pomoże.

pzdr Maciej

 

Mam podobne objawy, bo nieraz słyszę takie pykanie, tylko że bardziej od strony schowka od pasażera. Nie jest to jakieś bardzo uciążliwe, tylko takie względnie niegłośne "pyl pyk pyk". Postuka kilka razy i przestaje.

Co ciekawe dzieje się to głównie w momencie jak jestem w ostatniej fazie hamowania lub samochód stoi w miejscu.

Myślałem, że to silnik dmuchawy, ale niezależnie od prędkości obrotowej wiatraka dmuchawy pyka tak samo. Ani wolniej, ani szybciej.

 

Co może być od tej strony, co tak pyka i prędkość wiatraka dmuchawy nie ma na to wpływu?

 

 

No i pytanie do użytkowników benzynowych Passatów: jak szybko zaczyna Wam lecieć z nawiewów ciepłe powietrze przy temperaturze porannej, takiej jak obecnie, czyli jakieś -10, -12 stopni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie równiez kilka razy "pyka" silniczek od str. pasażera, ale to pewnie klapka ustawia sie w nowym położeniu. Climatronik to elektroniczny układ chłodzenia/grzania, wiec modół steruje otwarciami klapek przez cały czas w zalezności od wartości nastawionej temp.

Od założenia dystansów na mocowanie silniczka cały czas cisza, wszystko chodzi dobrze i nie słychać stukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po tescie klimy otrzymałem takie cos. nadmienie że na moje oko wszystko działa.

SNC002791.jpg

SNC002801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja po tescie klimy otrzymałem takie cos. nadmienie że na moje oko wszystko działa.

może to

522 Czujnik temp.cieczy chłodzącej -G 62

przerwa lub zwarcie do plusa - BŁĄD SPORADYCZNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten 04h to co oznacza?

a mozesz napisac jak zwalczyc ten problem??

a przez ten czujnik nie powinna mi klima szwankować?

Edytowane przez kruszynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten 04h to co oznacza?

a mozesz napisac jak zwalczyc ten problem??

przez wymianę czujnika i sprawdzenie kostki i kabli doń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

a kod 513 może ktoś wie co oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis tez pyknalem tescik, i wszystko OK.

Dla niewtajemniczonych - "i.O." to z niemieckiego "in Ordnung", czyli wszystko w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke:

dzięki wielkie

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przez ten czujnik nie powinna mi klima szwankować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. W moim B5 coś szczelio podczas jazdy i uciekłmi gaz. Jak robię diagnostykę to mi wyskakuje jakis kod

444 02

Czy ktoś wie co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności