Skocz do zawartości
Gość bania1980

Test klimatyzacji w B6

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest taki objaw, że jak ustawię jakąś temperaturę to klapa stuka tak, jakby nie mogła się zdecydować co robić. Jak dam na LO to nastaje cisza.

Który silniczek mam do wymiany? Pewnie ten co steruje klapką od nagrzewnicy? Orientuje się ktoś jaki to koszt, i ile z tym roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi silniki jak pstrykały tak pstrykają a mam takie pytanie -panowie a próbował ktoś rozebrać i naprawić silnik od nastaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też wszystko bulgocze, pyka stuka itp. Poza tym klima, wentylacja, ogrzewanie działa bez zarzutu, więc dałem sobie spokój z przejmowaniem się tym. :P

 

Tylko ostatnio mi na tyle głośno pyknęło, że pomyślałem, że jakiś kamysio mi się obił o wahacz... :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam problem z Climatronic, mianowicie cały czas wieje mi zimne powietrze nawet jak ustawie na 25 stopni ;/ W lato miałem podobny problem tylko że cały czas leciało mi ciepłe powietrze z kratek od strony kierowcy ale później sie coś przestawiło. Ktoś wtedy mówił mi ze jest to spowodowane uszkodzeniem silniczka bodajże tylnej klapy. I gdy teraz zrobiło sie zimno i chce zagrzać w samochodzie to leci zimne powietrze a ciepłe leci tylko od strony pasażera. Wie ktoś jak zabrac sie za wymiane tych silniczków? jak się do nich dostać? i jaki koszt mnie więcej??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powie mi ktoś z forumowiczów gdzie znajdę w kabinie czujnik temperatury w desce rozdzielczej lub w podsufitce o symbolu G-86

 

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

 

mazzii u siebie teraz wyciągałem dwa silniki było to dość uciążliwe ale wykonalne masz linka poczytaj i wszystkiego sie dowiesz

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/74130-Klimatronik-naprawa-silnika-klapy-regulacji-temperatury-b%C5%82%C4%85d-4F7-si%C5%82ownik-V68?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam pytanko czy ktoś spotkał się z kodem błędu klimatyzacji 638 0Eh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, na stronie, która już wcześniej była przedstawiana tj. http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?f=16&t=20218 znalazłem, że kod 638 ... ozn. zabrudzenie czujnika G238 (myślę, że przedmiotowy opis kodów błędów znajduje odzwierciedlenie w VW), czy ktoś wie gdzie ewentualnie znajduje się przedmiotowy czujnik? Proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna baza wiedzy na tej stronie ale przydałoby się w jakiś języku bardziej zrozumiałym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz Google translator i masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie. A wiec opisze swój problem. Po zimie (wcześniej wszystko działało dobrze) zrobiło sieciepło i uruchomiłem klimatyzacje. Jednak ona nie chłodziła, wiec pomyślałem że na pewno do nabicia. Pojechałem, facet nabił i powiedziałże to sprezarka się nie załącza.Poczytałem dzis troche ten wątek, i o tych testach. A więc przy wciśnietym AC i obiegu załaczył się jakis test, uruchomiły się nawiwyiten wielki wiatrak z przodu , który chwilę pochodził i pokazało iO czyli że wszystko ok. Wciskając AC i górny nawiew wyskoczyły mi po prawej stronie 00 i małe 0 zboku, a po lewej stronie 13 i mała 2. Ktos wspominał o tym załączaniu klimy przy 90 stopniach,wiec postanowiłem to sprawdzić, rozgrzałem go do 90 jednak klima się nie załączyła. Orientuje się ktoś co jeszcze mogę zrobic lub co moze byc przyczyną? czy jedynie pozostaje mi mechanik i podłączenie komputera? Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Komputer. Jak nic nie wykaże- zawór w sprężarce

2.Mechanik kilka stów i będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak orientacyjnie to jaki koszt tej naprawy? Bo kilka stów to mozna różnie interpretować. Rozumiem , że można wymienić sam zawór a nie cała spręzarkę? Bo coś czuje że mechanik to od razu cała bedzie chciał wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdiagnozuj najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również stawiam na zawór w sprężarce. Miałem już taką przygodę. Kosztowało mnie to 3 stuffki. Ale z tego co się dowiedziałem to zawory nie występują solo. W Krakowie w serwisie klimatyzacji jakoś wyczarowali ten zaworek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie skasowano na 800. W serwisie klimatyzacji.

Powiedzieli,że nie wymieniają zaworów, lecz cały kompresor.Za to zawołali 600. Robota +transfuzja płynów pozostałe 200.

W innym źródle potwierdzono mi,że z reguły nie robi się li tylko wymiany zaworków lecz całego kompresora ( przeglądają go też na ew. nieszczelności, regenerują itd).Wiec nieco zwątpiłem. O samych zaworach, ich wymianach i zakupach jest gdzieś osobny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U mnie z climatronikiem raczej problemów nie ma, ale denerwuje mnie głośna praca kompresora. Gdy pracuje, robi to moim zdaniem za głośno. Dźwięk jaki z siebie wydaje, przypomina pracę hydraulicznego wspomagania kierownicy przy maksymalnie skręconych kołach. poprostu "rzęzi". Czy ktos się orientuje lub ktoś słyszał o jakiejś akcji serwisowej na wadliwe kompresory? Podobno w przypadku Golfa V cos takiego miało miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Tez mam nieszczęsne błędy z klima .... po podpieciu waga mam bład 01592 g238(jakis czujnik) i za cholere nie wiem co to jest... dalej po sprawdzeniu klimy w sposob obieg zamkniety+AC przez chwile pokazuja sie zera a po sekundzie

wyskakuje z lewej 63 i takie mniejsze 8 (załózmy 63,8) a z prawej OAH .... potrafi ktos postawic diagnoze ???? dodam ze wiatraki chodza gdy wcisne ac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, na stronie, która już wcześniej była przedstawiana tj. http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?f=16&t=20218 znalazłem, że kod 638 ... ozn. zabrudzenie czujnika G238 (myślę, że przedmiotowy opis kodów błędów znajduje odzwierciedlenie w VW), czy ktoś wie gdzie ewentualnie znajduje się przedmiotowy czujnik? Proszę o podpowiedź.

 

 

major widze ze mamy ten sam problem daj znac jak sie sprawa potoczyla u ciebie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tez mam nieszczęsne błędy z klima

 

 

0638 Датчик загрязнения воздуха-G238 , cos nie tak z czujnikiem G238 ,napewno po prawej bylo OAH .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności