Skocz do zawartości
Gość bania1980

Test klimatyzacji w B6

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie tym co nią steruje pytanie gdzie znajduje się to coś co nią steruje jak wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie tym co nią steruje pytanie gdzie znajduje się to coś co nią steruje jak wygląda...
poszukaj przekaźnika sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko do Was,reczna klima,ciepłe powietrze z nawiewów pojawia sie dopiero przy koncu pokrętła,prawie jak juz jest na max.Czy mechanik mógł cos vasem poprzestawiac?Czy ktos z Was mial juz taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanko do Was,reczna klima,ciepłe powietrze z nawiewów pojawia sie dopiero przy koncu pokrętła,prawie jak juz jest na max.Czy mechanik mógł cos vasem poprzestawiac?Czy ktos z Was mial juz taki przypadek?
raczej nie mógł sprawdź jakie masz błędy klimy i jak działają czujniki powietrza w klimie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=1619651813 tylko nie mam pojęcia gdzie taki przekaźnik może się u mnie znajdować :/ - pod włącznikiem świateł mam jakieś przekaźniki ale tam takiego niema :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś pod maską w skrzyneczce? Tam może być ten przekaźnik, o ile to wgl jest od klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzałem niema :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety okazało się że mam zepsuta sprężarkę :( , więc te kody to chyba oznaczają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Proszę o podpowiedź - co może być przyczyną słabego chłodzenia AC.

Miesiąc temu byłem serwisować klimę - uzupełnienie czynnika i czyszczenie ozonem - chłodziło wtedy OK. Od paru dni stwierdziłem że klima na słabą wydajność. Dziś robiłem test wewnętrzny klimy i nie wykazało żadnych błędów, sprawdzałem wentylatory też OK. Wczoraj jechałem starym Volvo V70 brata z ręczną klimą i jak włączył na chwilę to poczułem się jak w lodówce. U mnie po ustawieniu na najniższą temp. i włączeniu nawiewu na max ledwie czuć delikatny chłód. Co mogę jeszcze samodzielnie sprawdzić ?

Z góry dzięki za odp.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem!

Proszę o podpowiedź - co może być przyczyną słabego chłodzenia AC.

Miesiąc temu byłem serwisować klimę - uzupełnienie czynnika i czyszczenie ozonem - chłodziło wtedy OK. Od paru dni stwierdziłem że klima na słabą wydajność. Dziś robiłem test wewnętrzny klimy i nie wykazało żadnych błędów, sprawdzałem wentylatory też OK. Wczoraj jechałem starym Volvo V70 brata z ręczną klimą i jak włączył na chwilę to poczułem się jak w lodówce. U mnie po ustawieniu na najniższą temp. i włączeniu nawiewu na max ledwie czuć delikatny chłód. Co mogę jeszcze samodzielnie sprawdzić ?

Z góry dzięki za odp.

Pozdr.

sprawdź klimę przez VAG i zrób test wyjść (pobaw się klapami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy przy wymianie tylnej klapy w klimatyzacji trzeba rozbierać deskre roździelczcą? czy da sie to zrobic przez schowek

Bo jeżeli trzeba rozbierać to 700zl ;/ błąd 71!

Także powiedzieli mi że da się to jakoś komputerem usunąc i moze to cos da

Edytowane przez Mazziii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość quitry

Przyłączam się do pytania. Czy ktoś posiada namiary na stronkę w której ktoś opisuje taką operację ze zdjęciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

U mnie w VCDSie nie pokazywało żadnego błędu. Po włączeniu klimy po prostu sprężarka nia startowała. Raz na 50 uruchomień udało się ją włączyć.

Oddałem do serwisu klimatyzacji.

Bezpieczniki były sprawdzone, brak usterek.

Panel działał normalnie bez błędów, jednakże wiał "ciepłem".

Przyczyną był bypass oraz wieloklin (wyrobił, wytarł się plastik) w "kółeczku" od sprężarki. Ciekawe co było przyczyną. Kiepska jakość czy poprzedni właściciel źle używał klimatyzacji.

 

Teraz sprężarka startuje nawet przy zimnym silniku bez problemów. Zawsze i wszędzie (no, może poza zimą, ale to się okaże) :)

 

Mam nadzieję że komuś pomogłem.. Koszt 920 PLN

 

Pozdrawiam, Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a czy ktoś wie co oznacza kod na wyświetlaczu - Od.h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barthezpl

Cześć. To mój pierwszy post na forum, gdyż od wczoraj jestem właścicielem Passata 2.0 TDI z 2007 roku.

Chciałbym Wam przybliżyć mój problem z klimą (climatronic dwustrefowy). Otóż od klima chłodzi przywozicie lecz niestety tylko od strony pasażera(wylot od drzwi pasażera oraz z centralnego kokpitu). Od strony kierowcy zawsze dmucha bardzo gorące powietrze. Wiatraki pod maską kręcą się jak należy.

Dziś postaram się zrobić test klimy, lecz niestety nie mam trybu "ECON", ale może się uda jakoś :)

Ale tak pytają za w czasu -czy ktoś z Was miał podobny objaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie... Ponownie poruszę temat o mojej klimie- pół roku temu wyswietlało mi błędy 33.3 i 09h ...dzisiaj wrociłem do tematu bo drażni mnie brak chłodu w aucie, poszedłem przed chwilą i wykonałem testy...wyniki- econ+ ob.zamkniety io io ...włącza się wentylator i test przebiega prawidłowo, test econ+ nawiew od dolu do gory i tutaj z lewej -00 z prawej 00 ...mimo to na włączonym silniku nie odczuwam ani nie widze po wskazówce obrotomierza zeby sprężarka się załączała...leci ciepełko.... jakie macie rady na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam się do Rafała0584

 

Klima dmucha mocno ale zawsze powietrzem tym co jest na zewnątrz :(

Może ktoś by napisał taki mini poradnik który wykluczyłby kilka rzeczy - może pomóc a nikt ci kichy nie wciśnie że wymienił ci cały mechanizm a tak naprawdę bezpiecznik był padnięty albo przekaźnik:

"Zanim pojedziesz do serwisu" - takie coś:

1. Zrób test klimy naciskając econ + zaokrągloną strzałkę

2. Podłącz vaga sprawdz błędy

3. Bezpiecznik - który odpowiada za...znajduje sie...

4. Sprawdź przekaźnik sprzęgła elektromagnetycznego nr 267 -który odpowiada za ...który znajduje sie...

5. Sprawdzić czy jak błąd na vagu mówi o grzałce do podgrzewania szyby to komputer wyłacza cały system chłodzący ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lewym pokazuje mi 52 i male 5, a na prawym 04 h Co oznaczaja te bledy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po teście klimy wywala mi 0E5 02h. Czy ktoś wie co to znaczy? dodam że klimatronic nie działa mi na tył samochodu. Nawiewy są martwe, ale na przeglądzie w aso tego nie zauważyli albo wszystko gra, bo znaleźli niedziałające podświetlenie zapalniczki a o klimatyzacji nic. Czy jest możliwe że nawiew na tył został przez poprzedniego właściciela wyłączony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontuj tylny nawiew i zobacz czy masz podlaczana wtyczke, moze sie wypiela dziwnym trafem.

Ps. widze ze kazdy wie jak zrobic test tylko nikt nie ma porzadnej legendy blendow do b6 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności