Skocz do zawartości
Gość bania1980

Test klimatyzacji w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Bez błędu to by pokazało "i0". A próbowałeś podłączyć "kabelek". Coś pokaże tym bardziej, że sam piszesz, iż z prawej nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładniejszy wykaz to wrzucaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie chce zapeszać, ale po zrobieniu testu klimy klapki już mi nie stukają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciągle 4fa i 00h. Co to jest to drugie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy nie chce zapeszać, ale po zrobieniu testu klimy klapki już mi nie stukają :D

 

Jak masz walnięty potencjometr w silniczku to nie pomoże na długo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ciągle 4fa i 00h. Co to jest to drugie?

 

 

mam dokladnie to samo . powie ktos co to znaczy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam błed klimy 333 i 09h czy wie ktos co to oznacza prosze o pomoc

 

---------- Dodano o 14:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:14 ----------

 

Juz rozwiązany problem 33,3 to czujnik cisnienia a 09h to komunikat o małej zawartosci czynnika chłodzacego

Edytowane przez buty182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niestety problem z klimą nie jest mi obcy:/

 

Dodam że kupiłem Passata B6 z 2007 roku i zaraz po wymieniłem kompresor (oryginalny), przeczyszczony został układ, wymieniony osuszacz (sierpień 2012).

Wszystko śmigało fajnie czyli chłodziło super:) - oczywiście mam problem z odgłosem "klikania" ale widzę że nie jestem w tym osamotniony.

 

Teraz do rzeczy - od jakiegoś miesiąca zauważyłem że czasem klima nie chłodzi od razu po zmniejszeniu temperatury. Następnie po jakimś czasie leci z klimy głównie ciepłe powietrze, przy większych prędkościach wręcz gorące:/

powietrze po wybraniu tryby "AUTO" wydaje się być chłodniejsze ale nie zimne mimo ustawiania 17 stopni albo nawet LOW.

 

zrobiłem test (tryb zamknięty+ECON ->zapłon) i wyskoczyło mi coś dziwnego:/ przeszukałem forum i nie znalazłem jednak wyjaśnienia, może ktoś podpowie co z tym zrobić?

 

martwi mnie to tym bardziej iż kompresor był wymieniony na nowy, klima nabita, osuszacz wymieniony...mam nadzieje że to coś "małego" co można łatwo naprawić

kod.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cylek

Hej.

Mi po zimie przestała działać klima. Po podłączeniu kompa wyskoczył błąd czujnika g65. Moje pytanie brzmi- gdzie jest takowy czujnik w b6 i czy przy wymianie rozszczelni się układ. Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

U mnie z klimą sytuacja wygląda tak.

W tamtym roku nagle podczas jazdy przestała działać - przestała chłodzić. Spręzarka się nie załącza - nic nie wyczuwam tak jak wczesniej to mialo miejsce. Podjechałem do ASO i tam sprawdzili, czynnik był, dostałem wydruk, stwierdzili ze do wymiany spręzarka i za 2400 zł mogą juz wkładać nową. Jako ze to była juz jesien to zrezygnowalem. Rozmawialem jakis czas pozniej z moim mechanikiem i twierdził ze to moze być drobna rzecz i nie trzeba od razu sprezarki wymieniac. Mówił ze to moze sprzęgiełko, ale wiadomo, było juz zimmo wiec mialem zglosic się po zimie.

 

 

Ostatnio zrobilem test z guzikami i mam "i0" czyli bez błędów, zrobilem test cliamtronica rowniez Vagiem i równeiz nie wystapily błedy. Klima nadal jednak nie chodzi.

 

Mozecie coś doradzic? Macie pomysły jak mogę jeszcze zdiagnozowac w czym problem?

Moze np jakoś sprawdzic to sprzęgiełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego jars

U mnie w zeszłym roku podobna sytuacja. W styczniu po długiej trasie 1000 km (klima wyłączona) na drugi dzień po odpaleniu auta delikatne popiskiwanie w okolicy sprężarki ale bardzo ciche. Po oględzinach wzrokowych dopatrzyłem się że śruba którą widać przy kole napędowym sprężarki przy odpalonym silniku raz sie obracała z kołem a raz stała w miejscu. Znajomy mechanik powiedział ze to normalne a to popiskiwanie to moze alternator, więc to pozostawiłem bez zmian a po trzech dniach popiskiwanie ustało. Gdy jednak się ociepliło klima nie chłodziła, podjechałem do fachowca od klimy, opisałem problem a on od razu wiedział co i jak. Poluzował sprężarkę kluczem pneumatycznym dokręcił ową śrubę i od tam tej pory klima hula już drugi rok bez problemu.Fachowiec powiedział ze to często sie zdarza w tych modelach a owa śrubka dokręca bodajże sprzęgiełko jeśli sie nie myle. Dodam że przy teście klimy wtedy nie pokazywało błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam taki problem. Zrobiłem test wyskoczylo 0i 0i więc niby wszystko ok ale gdy ustawiam okiem na 20c to grzeje mi do ponad 26c (sprawdziłem to specjalnym termometrem) a gdy dam low to spada do 10c . Co jest nie tak z moją klimom i jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ja mam taki problem. Zrobiłem test wyskoczylo 0i 0i więc niby wszystko ok ale gdy ustawiam okiem na 20c to grzeje mi do ponad 26c (sprawdziłem to specjalnym termometrem) a gdy dam low to spada do 10c . Co jest nie tak z moją klimom i jak to naprawić.

 

a słyszysz może bulgotanie i stukanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up@ nie raczej nic takiego do tej pory nie słyszałem. A co jeśli to usłyszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slysze swierszcza jak mam klime wlaczona...co to moze byc :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiram zrobiłem dzisiaj test klimy i tak na lewym wyświetlaczu pojawia się i0 znika i pojawia sie 0E5 a na prawym mam 02h co tekody oznaczają bo na liście nie mogłem znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności