Skocz do zawartości
Gość robi1

Benzyna w dieslu / Diesel (olej napędowy, ropa) w benzynie - złe tankowanie

Rekomendowane odpowiedzi

wlaczalem tez kilka razy zaplon. czy moglo to spowodowac napelnienie filtra mieszanka??

Tak na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zelazo

dobrze by było gdybyś zmienił filtr paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie, jutro udam sie do hurtowni, kupie i zaloze. kilka zlotych a o wiele mniej stresu.

dzis filtr wymieniony, zbiornik zalany czystym napedem, odpalil od 1 strzalu, zadnych zlych objawow... na szczescie!!!!

Edytowane przez g_b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz idź i daj na mszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 2 część Tematu czyli disel w benzynie to jeszcze nie problem. Brat podczas weekendowej eskapady nalał ropy do Focua- benzyny. Co prawda nie chciał pali ale trochę pojeździł choć samochód dymił skąd tylko się dało. Dopiero 2dni po się skapnoł że coś jest nie tak( dodam że to był samochód jego ojca a prowadził inny kolega ) Dolali do pełna benzyny przepalił i wszytko jest ok. A jeśli nawet byś wlał benzynę do disla to wystarczy spuścić o ile nie jeździłeś nim . Tak miałem s Swoim passacie 2 lata temu gdy mama źle zatankował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyzio2323

Witam, wczoraj mój brat zatankował do passata 1,9TDI 110KM z 98r za 11zł benzyny później dolał za 30zł ON. Tankowanie zaczął po tym jak zapaliła się rezerwa. Nie wiem dokładnie ale myślę że rezerwa sie zapala przy ok 5l w baku dolał 2l benzyny i 6,5 l ON, Po tankowaniu w baku było było w baku ok 11l ON i 2l benzyny, wrócił tak do domu ok 3-3,5 km i dziś się do tego przyznał. Czy takie stężenie benzyny w ON mogło zaszkodzic silnikowi? czy wystarczy dolac do pełna ON czy spuszczac paliwo i plukac uklad paliwowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wystarczy dolac do pełna ON

 

Myślę że wystarczy, pół biedy że to VP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalej go pod korek napędem i nic nie powinno mu być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

poradźcie co robić

mam golfa V 1,9 tdi z rozpędu zalałam kilka litrów benzyny :debil po czym pojechałam jeszcze z 2 km i zgasł z holowałam go do domu i tak stoi już 2 tygodnie pod domem. co najlepiej teraz zrobić? czy szkodzi mu takie stanie?

będę wdzięczna za szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

poradźcie co robić

mam golfa V 1,9 tdi z rozpędu zalałam kilka litrów benzyny po czym pojechałam jeszcze z 2 km i zgasł z holowałam go do domu i tak stoi już 2 tygodnie pod domem. co najlepiej teraz zrobić? czy szkodzi mu takie stanie?

będę wdzięczna za szybką odpowiedź

Zależy ile to jest kilka litrów i do jakiej ilości litrów zalałaś. Najlepiej teraz wylać zawartość zbiornika i zalać świeżym dieslem, wymienić filtr paliwa, odpowietrzyć układ i próbować odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić filtr paliwa, wypłukać bak i przedmuchać instalację paliwową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałam ok 2 litrów ropy a wlałam 6 benzyny

a to, że stoi z ta benzyną to mu nie szkodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to, że stoi z ta benzyną to mu nie szkodzi?

 

Nie

 

miałam ok 2 litrów ropy a wlałam 6 benzyny

 

Troszkę kiepskie proporcje :( Jak masz możliwośc wlej z 20 l ON i nie powinno nic się stać, może przepali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak już stoi to najpierw chyba jest lepiej opróżnić zbiornik z tej mieszanki - czyż nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jak już stoi to najpierw chyba jest lepiej opróżnić zbiornik z tej mieszanki - czyż nie?
Masz rację Danio ale przy takiej ilości paliwa jest to wręcz niewykonalne, a może bardziej nieopłacalne i pracochłonne. Marzena uzupełnij ON jak Kuczi napisał co najmniej 20 l (im więcej ON tym lepiej). Z filtra paliwa musisz zlać tę mieszankę przy okazji go wymień. Odpal auto, ciesz się z jazdy i więcej do diesla nie lej benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając proporcje (2L ropy, 6L beny) i biorąc pod uwagę to że samochód sam zgasł po 2 km i nie chciał zapalić uważam że jest już "po ptokach".

Można próbować zalać go pod korek ropą, wymienić filtry i próbować odpalić ale raczej bez ingerencji mechanika się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znając proporcje (2L ropy, 6L beny) i biorąc pod uwagę to że samochód sam zgasł po 2 km i nie chciał zapalić uważam że jest już "po ptokach".

Można próbować zalać go pod korek ropą, wymienić filtry i próbować odpalić ale raczej bez ingerencji mechanika się nie obejdzie.

 

Ja bym zalał pod korek, wymienił filtr, wykręcił świece żarowe i kręcił rozrusznikiem tak długo, aż będzie lać się czysta ropa z otworów na świece. Potem tylko odessać z komory spalania nadmiar, dać mu się przewietrzyć, wkręcić świece i odpalać.

 

Oczywiście o ile osprzęt od wtrysków nie poszedł się paść, czy też nie powyginało zaworów od spalania się benzyny. Ale to domysły, tak jak mówi pszemek - wizyta u mechaniora wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście o ile osprzęt od wtrysków nie poszedł się paść, czy też nie powyginało zaworów od spalania się benzyny.

Zawory raczej nie. Ale pompowtryski mogły odmówić posłuszeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wizyta u mechaniora wskazana

Ale na początek można spróbować samemu, może jeszcze odpali. Jak nie to wtedy wizyta u mechaniora. Tylko ja bym jednak proponował wypompować to wszystko co w zbiorniku zostało i dopiero zalać ON. Wystarczy odłączyć przewód paliwowy przed filtrem paliwa, odkręcić korek w baku, wsadzić przewód od sprężarki (uszczelnić np jakąś szmatą) i pomału pompować. Wypchnie tyle ile tylko smok w baku sięgnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności