Skocz do zawartości
rosiek

Ciekawostki licznikowe

Rekomendowane odpowiedzi

jaki to licznik? numer?

To Ty mi powiedz, jaki licznik ma to:

a w kanale 10 jest modyfikacja jak daleko na paliwie można przejechać

W moich zegarach o nr. 1J0920846GX kanał 10 nie jest dostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie po zabawie ze wsadem licznika 3B0920827A, wystąpił problem, mianowicie wskazówka od poziomu paliwa zwariowala, podnosi się tylko do 1/4 i nie chce pojsc dalej, mimo ze jest full stan.

Była to nie pierwsza zabawa z programem vag tacho 2.5 i nigdy wczesniej nie bylo problemow.

Oczywiscie ori wsad zgrany i zapisany na dysku, jednak po wgraniu ori wsadu takie same efekty wskazowka idzie tylko na 1/4 i stoi.

Zrobiony test pod vagiem zegarów i zadnych bledow, wskazowki ladnie sie wychylają i powracają na stan zerowy.

Aku odlączane też i bez efektów poprawy.

Czy ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem?? Przed zabawa dzialaly zegary i dobrze pokazywalo stan paliwa w baku.

Celem edycji wsadu bylo zrobienie podswietlenia wskazowek po przekreceniu kluczyka co udalo sie osiagnac, ale doszedl uboczny efekt ze wskaznikiem paliwa wyzej opisany.

Edytowane przez ThoMass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy ktoś mi powie co to za znaczek , zaznaczyłem w czrwonym kółeczku na zdjęciu.

DSC00102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , czy ktoś mi powie co to za znaczek , zaznaczyłem w czrwonym kółeczku na zdjęciu.

Stawiam na ''8'':papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stawiam na ''8'':papa

 

8 - to jest nie możliwe , gdyż licznik zlicza tylko do 100km i potem normalnie od 0 nalicza , więc 8 odpada , dodam że jakiś czas temu również spotkałem się ze znaczkiem = , a także jakby c . Dystans chwilowy przejechany to 5,6km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 - to jest nie możliwe , gdyż licznik zlicza tylko do 100km i potem normalnie od 0 nalicza , więc 8 odpada , dodam że jakiś czas temu również spotkałem się ze znaczkiem = , a także jakby c . Dystans chwilowy przejechany to 5,6km.

 

Jakie do 100km zlicza? Bzdury gadasz. Nie wiem jak w Twoim, ale są liczniki w grupie VAG które resetują się przy 2000km i zakładam, że tu będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie do 100km zlicza? Bzdury gadasz. Nie wiem jak w Twoim, ale są liczniki w grupie VAG które resetują się przy 2000km i zakładam, że tu będzie podobnie.

 

Moj AFN'owy normalnie wali ponad 1000 i wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak boga kocham do 100km zlicza tylko , nie wiecie czemu ? albo jak sprawdzić na ile jest ustawione coś czy coś w tym stylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak boga kocham do 100km zlicza tylko , nie wiecie czemu ? albo jak sprawdzić na ile jest ustawione coś czy coś w tym stylu

to chyba w Twoim cos sie popsulo. mam 3 auto vag i w kazdym zliczalo do 2000 i zaczynalo od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie dlaczego tak jest , może zrobić jakieś skany w vagu czy coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt nie wie dlaczego tak jest , może zrobić jakieś skany w vagu czy coś

ja bym zaczal od sprawdzenia wsadu licznika. moze ktos cos grzebal i zmienil nie te komorki co trzeba.

nie slyszalem zeby poprzez vaga mozna bylo cos takiego zmienic ale nie bede sie sprzeczal bo nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

U mnie po zabawie ze wsadem licznika 3B0920827A, wystąpił problem, mianowicie wskazówka od poziomu paliwa zwariowala, podnosi się tylko do 1/4 i nie chce pojsc dalej, mimo ze jest full stan.

Była to nie pierwsza zabawa z programem vag tacho 2.5 i nigdy wczesniej nie bylo problemow.

Oczywiscie ori wsad zgrany i zapisany na dysku, jednak po wgraniu ori wsadu takie same efekty wskazowka idzie tylko na 1/4 i stoi.

Zrobiony test pod vagiem zegarów i zadnych bledow, wskazowki ladnie sie wychylają i powracają na stan zerowy.

Aku odlączane też i bez efektów poprawy.

Czy ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem?? Przed zabawa dzialaly zegary i dobrze pokazywalo stan paliwa w baku.

Celem edycji wsadu bylo zrobienie podswietlenia wskazowek po przekreceniu kluczyka co udalo sie osiagnac, ale doszedl uboczny efekt ze wskaznikiem paliwa wyzej opisany.

 

Temat ogarnięty, trzeba było wgrać czysty nowy wsad z częścią informacji o vinie, immo, przebiegu z ori wsadu.

Dobrze, że są dobrzy pomocni ludzie jak grg474 z forum.vwgolf.pl.

Gdyby komuś się przydarzył temat że pojawia się napis def. na liczniku dziennych km, a reszta działa bez zarzutu w moim przypadku pomogło przekodowanie z obecnego 05115 na 05215. Wyłączenie stacyjki i włączenie, po czym powrót do dobrego kodowania. I wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tym przypadku nic nie grzebałem z licznikiem i jego wsadem . na czym polegałoby te przekodowanie , co by było potrzebne , jakieś konkretne dane ? . jaka jest skala trudności wkonania takiego kodowania ? co mialeś na mysli pisząc

Gdyby komuś się przydarzył temat że pojawia się napis def. na liczniku dziennych km
?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w tym przypadku nic nie grzebałem z licznikiem i jego wsadem . na czym polegałoby te przekodowanie , co by było potrzebne , jakieś konkretne dane ? . jaka jest skala trudności wkonania takiego kodowania ? co mialeś na mysli pisząc

Cytat Zamieszczone przez ThoMass Zobacz posta

Gdyby komuś się przydarzył temat że pojawia się napis def. na liczniku dziennych km

?

 

Jesli chodzi o napis def. na liczniku to jak na foto:

def.jpg

Skoro sam nie grzebałeś ze wsadem licznika, a zaczął wariować sam bez żadnego powodu, to możliwe, że uszkodzenie jakiegoś układu w zegarach. Kodowanie nie jest trudne, ale trzeba miec m.in. vag com i kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poglądowy widok znanych mi komórek licznika, może ma ktoś coś do dodania.

0.jpg

1E0.jpg

3C0.jpg

5A0.jpg

780.jpg

919.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poglądowy widok znanych mi komórek licznika, może ma ktoś coś do dodania.

 

Rosiek a masz to może w excellu by można było podejrzeć co dana komórka zawiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rosiek a masz to może w excellu by można było podejrzeć co dana komórka zawiera?

 

Rosiek ma,tylko czy zechce udostępnić?:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rosiek ma,tylko czy zechce udostępnić?

 

prosimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
$168 ile zostało do serwisu od 3000 do service now

w jakim wsadzie? 920 czy 919

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności