Skocz do zawartości
adams

Jak zdjąć podsufitkę w sedanie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jak w temacie

 

Jak zdjąć podsufitkę w sedanie, może nie trzeba zdejmować całej tylko tylnią część... Chciał bym się dobrać do anteny. Robił już ktoś coś takiego w sedanie?

 

Mam kurtyny powietrzne, czy to może w czymś przeszkadzać?

 

PROSZĘ O POMOC

 

pozdro :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I ja przyłączam się do tej prośby (może fotki :niepewny: )

Coś mi trzeszczy nad głową pasażera po prawej stronie przy obrotach ok. 1800/min - strasznie wkurzjący dźwięk i chcę to rozebrać.

Dzięki z góry i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już wcześniej ten temat,ale myślałem że sobie poradzicie ;)

Przedewszystkim ściągnijcie gumy(uszczelki)na około wszystkich 4 drzwi,są na wcisk więc nie powinno być dużych problemów.Po tej operacji tapicerka na środkowych słupkach powinna być luźna i opaść.

Teraz należy odkręcić po kolei wszystkie rączki nad drzwiami,osłony przed słońcem,i lampki.Wszystkie śrubki są pod zaślepkami,więc wyposażcie się w malutki śrubokręt do podważenia zaślepek i duży do odkręcania śrub.

W tej chwili pozostają nam tylko słupki.Są na spinki(wciskowe) nie bać się użyć siły i poprostu pociągnąć.Same odejdą.

To wszystko podsufitka powinna opaść,ew może być jeszcze przyklejona na sylikonie więc pociągnąć i po problemie.

Ps.adams, w twoim wypadku wystarczy odkręcić tylne rączki nad drzwiami i tylne słupki po opuszczeniu tyłu masz antenę jak na dłoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabieram się do roboty

 

wielkie dzieki :padam::piwo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się :hurra:

 

dziękuje bardzo piotrmag1

 

wszystko tak jak opisałeś :) lampek nie zdejmowałem ani środkowych słupków, podsufitka się troszkę odkształciła, ale po skręceniu wszystko jest ok :ok: najbardziej namęczyłem się żeby wsadzić podsufitke między tylną szybę a blachę :/

 

jutro jeszcze ładnie wyczyszczę tapicerke bo ślady z pluchów gdzieniegdzie zostały...

 

:padam:

 

ps - póki co radio gra jak talala :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Non Problema :) .Tak jak mówiłem dziecinnie proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie a jak dobrać sie do anteny w kombiaku?dziekuje za szybka pomoc Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierasz klapę i masz taką listwę podtrzymującą podsufitkę, odkręcasz ją, zamocowana jest na śrubę/śruby i odchylasz podsufitkę, masz już dostęp do anteny

 

chyba tak to idzie :) ja mam sedana :ok:

 

pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie ma tam zadnych śrub jest listwa ale cała zabudowana tam są jakieś zatrzaski boje sie je poobrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej podjedż do kogoś kto tym się już bawił np spec od alarmów, oni to często ściągają to zrobią Ci to bez łamania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis jak zdjąć podsufitkę w kombiaku LINK

 

:614: Najlepiej było by zdjąć górne plastiki które idą dookoła (w części bagażnika),

następnie odchylić podsufitkę do dołu (ostrożnie by nie jej nie złamać).

Mechanizm anteny (ze wzmacniaczem) przykręcony jest na jedną śrubę.

przewód antenowy idzie bokiem po stronie kierowcy, przyklejony jest na klej elastyczny do podsufitki.

 

:614: Jeśli się nie uda dostać w ten sposób to trzeba będzie odkręcić (wyjąć) wszystkie plastikowe elementy podsufitki (rączki, lampki, zasłonki słoneczne,uchwyt na okulary.

 

:!: Tapicerka (pionowe, boczne plastiki na słupkach) trzymają się na zatrzaski - należy ostrożnie podważać aby nie połamać zatrzasków. Ale po podważeniu płaskim śrubokrętem odpinają się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Palmer_fm

Witam kolegow

mma do was pytanie jak prowadzicie kabel antenowy w podsufitce??

przeciągacie go do przodu?? Czy wyprowadzacie z tyłu do bagaznika a później dolem do CB??

 

Chcialem prz :zdziwko: eciągnac do przodu tylko nie bardzo mam pomysl co dalej z kablem którędy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Palmer_fm

Dobra, nie doczekałem sie odpowiedzi, zrobiłem sam i teraz podzielę sie info jak ściągnąć szybko podsufitkę a konkretniej zamontować lub dostać sie do anteny, moze komus sie przyda.

 

Pasat B5 kombi

1. Otwieramy bagaznik, wyciągamy lampkę oświetlenia podważając srubokrętem

 

2. Sciagamy uszczelke z gory i z bokow bagaznika - odchodzi dość płynnie (trzeba uwazac na silikon bo mozna wyswinic nim cala tapicerke)

 

3.. Lewy i prawy słupek mocno dociskając podnosimy do góry i powinien nam zejsc z zatrzasków.

 

4. Górna listwę niestety trzeba mocno acz kolwiek z czuciem probowac ściągnąc na hama do dołu bo zatrzaski tak sa tam umieszczone ze inaczej sie nie da. Ewentualnie podwazyc srubokretem. Spokojnie to wytrzymaly material i cięzko jest to połamac.

 

5. Lekko uchylamy podsufitkę i gotowe - mamy dostęp do anteny.

 

Jak ktoś potrzebuje przeciągnąc kabel antenowy badz CB wowczas po za czynnoscia opisana musi to samo zrobic od strony kierowcy.

czyli

- sciagnac uszczelke

- zdjac przedni słupek ciagnac do gory ladnie schodzi)

- odkrecic uchwyt przy drzwiach od kierowcy

- wsadzic jakis drut i przepchnac do tylu( miedzy dachem a podsufita jst ok 1- 2 cm wiec idze lekko

- na koncu kabel antenowy przykleic tasma do drutu i wyciagnac

- kabel po slupku mozna doprowadzic pod beziecznikami w dowolne miejsce deski rozdzielczej tak jak antene ukf

 

Na koniec co wazne zakladajac plastikowe slupki robimy inny myk. Otóz kombinerkami wyciagamy zatrzaski z karoserii i zakladamy na slupek po czym juz nie wsuway ich a wciskamy pamietajac o tym ze gorna listwa w bagazniku idzie jako ostatnia.

 

I to wszystko w tymtemacie wszystko zajmuje ok 1h i jest dosyc upierdzielona sylikonem spod uszczelek tapicerka- ale wanish i cacy jak nowe.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość refrizerater

w ten weekend znow sciagałem podsufitkę - tym razem wyprałem całość wraz z słupkami itp - mam auto jak nowe! :)

mam mala uwage do sciagania podsufitki w sedanie

uwaga 1

jesli juz ja zakładacie zacznijcie od zachaczenia jej przy tylniej szybie za metalowy zgrzew dachu - oszczedzi wam to potem mordowania sie z całym ustrojstwem po po skreceniu całości ciezko ja zahaczyc

uwaga 2

wiekszośc plastików jest b. wytrzymała i smialo mimo ze sie gna mozna je podwazac srubokretem itp.

uwaga 3

jesli ktos chce wyjąć podsufitkę na zewnątrz - mimo ze sprawia wrazenie "sztywnej" można ja śmiało zgiąć - nie odkształca to materiału a po wyjęciu wszystko ładnie wraca do normy - ps - ja tez cięzko by było złamac ( połączenie jakiegoś kartonu , gumy , pianki i włukna szklanego) - do wyjęcia podsufitki polecam przednie drzwi pasazera - najlatwiej

uwaga4

do przyklejenia kabli do podsufitki polecam klej topliwy taki do małego pistoletu na prąd - komplet 5 zł w markecie - do odklejenia kabli polecam zwykły nóz i przejechanie nim pomiedzy podsufitka i kablami

uwaga 5

do zdjecia podsufitki jesli chodzi o oswietlenie wystarczy odkręcić tylko duza lampe ( 2 srubki) w okolicach lusterka. reszta lampek jest zaczepiona tylko o podsufitkę.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze zdjęciem bocznych słupków w bagażniku (kombi).

Może ktoś pamięta ile jest zaczepów i jak są rozmieszczone ? Jak to zdjąć żeby nie połamać ?? Korzystałem z wcześniejszego opisu i lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opis jak zdjąć podsufitkę w kombiaku LINK

Ten link nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i ja muszę dostać sie do tej anteny pod podsufitką.

Kupiłem już nową antenę http://www.allegro.pl/item423615944_oryginalna_antena_radiowa_vw_passat_skoda_octavia.html

a z ciekawości zadzwoniłem do mojego lokalnego dealera VW z pytaniem : ile taka usługa kosztuje w sedanie ?

Połączono mnie z blacharnią i doradca serwisowy powiedział ,że to ok 3-4 godziny roboty , a koszt roboczogodziny 170 zł , czyli ok 680 zł.

... więc tanizna i chyba się zdecyduję.

 

... oczywiście żartuję !!!

SZOK !

 

Muszę zadzwonić gdzieś jeszcze gdzie montują CB radia , czy t.p. i zapytać sie ile tam chcą za taką robotę.

Sam sie trochę boję. Znajac moje szczęscie to coś urwę , odklei mi sie materiał od tej wełny wygłuszającej (i co wtedy ?) itp.

 

Wszędzie gdzie dzwoniłem , to wołali 200-300 zł za robotę , więc postanowiłem sam zdjąć . No i ... poległem . Jak pisałem zależało mi tylko na odgieciu podsufitki z tyłu w sedanie , aby dostac się do anteny.

Zdjąłem gumy z drzwi i chciałem zabrać sie za obudowę tylnego słuka. Delikatnie mordowałem sie aby jego zdemontować , ale bez skutku. Po prostu bałem się , czy on nie pęknie. Nie wiem czy szarpać za niego , czy podważyć ? Zastanawiałem sie jescze na potem , jak przymocowana jest podsufitka na całej swojej szerokości wzdłuz szyby. Sprawia ona wrażenie jakby jej kraniec był wygięty do góry i tak zahaczony trzymał się czegoś. Tak , czy inaczej poddałem się :-(

Lecz myśle ,że przegrałem bitwą , ale jescze nie wojnę ;-)

Może Ktoś coś mi doradzi i wezmę się raz jescze za to.

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czego bać, one na pewno nie pękną, najlepiej zacząć zdejmować te słupki od góry.

Odkręć sobie jeszcze tylne uchwyty nad drzwiami.

Podsufitka jest zawinięta i trzyma się na takim zgrzewie metalowym wzdłuż szyby. Da radę zdjąć, tylko potem większy problem jest z założeniem ale też wystarczy trochę cierpliwości i się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie . Zdjęcie podsufitki - tylko część tylna - to nic trudnego. Po odkręceniu rączek , należy silno palcami podważyć tylne "słupki" .Podsufitka praktycznie sama opadnie. Oczywiście tylko część tylna. Przy długich :D ręcach można śmiało dotrzeć do anteny.

Problem pojawił się przy "składaniu" podsufitki na nowo. Wszystko OK , tylko jak zahaczyć rant podsufitki przy tylnej szybie do tego metalowego rantu przy dachu ,tak aby nie wisiała ?

-------

 

Podsufitkę do tylnego rantu dachowego zahaczyłem ponownie przy użyciu noża z wygietą końcówką 90*.

Należy robić to jednak ostroznie , gdyż tylny rant podsufitki (zresztą całej podsufitki) wycięty jest (pewnie na gorąco) , a kształt jest utrwalony i usztywniony za pomocą wyprofilowanej masy szklanej z żywicą.

Gdy za silno będziemy wyginać wiele razy ów rant , moze on zrobić się "miękki" i juz nie będzie taki plastyczny. Zresztą pewnie z założenia i tak nie miał być plastyczny , raczej twardy.

Tak ,czy inaczej : trochę cierpliwości , wygięty nóż , pomoc innej osoby (aby podtrzymywała już część zahaczoną) i powoli (ja zaczynając od środka , wyginając - zahaczać)

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie przebiega nad podsufitką kabel antenowy?Cos mi drży przy pewnych obrotach silnika w podsufitce i przestaje gdy przycisne podsufitke ręka. Nie wiem czy mam szukac tam kabla czy może próbowac przykleic podsufitkę do dachu (chociac mowiono mi ze podsufitka nie jest do dachu przyklejana...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności