Skocz do zawartości
Osiah

Błąd klimatronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po autodiagnostyce klimatronika wyświetlił mi się błąd - 318 a z prawej strony 02 (po wciśnieciu + kod 000 - czyli nie ma wiecej błędów)

 

Nie znalazłem w archiwum co oznacza ten błąd, poszukiwania w necie dały odpowiedz

 

0138 - Druckschalter fur Klimaanlage 0x23

 

Przetłumaczyłem to sobie jako "Przełącznik wciskowy klimatyzatora" no ale nadal nic nie wiem:( o który przełącznik tu chodzi???

 

Co oznacza to 0x23??

 

Chcąc wykasowac błedy przytrzymałem ECON ponad 3 sek, wyświetliło się 444 (i ok) ale obok nadal jest liczba błedów czyli 02 - jak wykasować tą liczbę błędów???

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też otrzymałem podobny wynik: z prawej strony wyświetlacza 00, a z lewej strony 318. Może wiecie o czym to świadczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa

Witam.

W czasie ostatnich upałów podczas jednego włączenia silnika, zaczął migać wyświetlacz klimatronika. Po zdiagnozowaniu błędu wyświetlił mi się błąd 318. Szukałem na forach ale nigdzie nie znalazłem takiego błędu. Sytuacja miała miejsce tylko raz tydzień temu i więcej mi się to nie zdarzyło. Błąd napewno jest związany z tym jednym zdarzeniem gdyż wcześniej pamięć była czysta (444).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to jak miga ci wyświetlacz klimatronica to masz mało (albo wcale) czynnika chłodzącego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa

adams. Nie wykluczam takiej możliwości, bo na kontroli i wymianie czynnika byłem prawie rok temu. Tylko doczytałem się w tematach dotyczących klimatronika, że migający wyświetlacz informuje o błędzie krytycznym - czyli wnioskuję, że nie musi być to tylko brak czynnika, a tak poza tym to klima chłodzi jak szalona. Zastanawia mnie ten błąd - 318

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było o tym błędzie pisane na forum... kilka osób miało już ten błąd

 

znalazłem coś takiego

"jest gdzies jest "zawór bezpieczeństwa" który w momencie konieczności zadziałania sygnalizuje w autodiagnozie klimy błedem o kodzie 318 (przełącznik wyciskowy klimatyzatora)"

 

porozmawiaj z kolegą hha on miał do czynienia z tym błędem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa

ok adams. Przejrzałem jeszcze kilka tematów i wnioskuję, że może to być spowodowane uszkodzonym wentylatorem klimatyzacji - wymieniłem w zeszłym tygodniu. Co do tego:

 

"jest gdzies jest "zawór bezpieczeństwa" który w momencie konieczności zadziałania sygnalizuje w autodiagnozie klimy błedem o kodzie 318 (przełącznik wyciskowy klimatyzatora)"

 

gdzieś czytałem, że jeśli zadziała ten zawór bezpieczeństwa to trzeba go wymienić na nowy. Czy ktoś to może potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie podczas diagnozowania klimatronica również wyskoczył błąd 318, nie znalazłem niestety nic o nim. Klima działa jak należy więc dałem spokój. :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ad_sa
Mnie podczas diagnozowania klimatronica również wyskoczył błąd 318, nie znalazłem niestety nic o nim. Klima działa jak należy więc dałem spokój. :647:

 

Sprawdź działanie wentylatora klimatyzacji bo najprawdopodobniej gdy on nie działa to wzrasta ciśnienie w klimatyzacji i wtedy może zadziałać zawór wyciskowy czy jak on tam jest nazwany. Grozi to uszkodzeniem sprężarki :625:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Chcąc wykasowac błedy przytrzymałem ECON ponad 3 sek, wyświetliło się 444 (i ok) ale obok nadal jest liczba błedów czyli 02 - jak wykasować tą liczbę błędów??? .....

 

Nikt nie wie jak ta liczbe błedow można wykasowac????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

wywołaj pamięc błędów jescze raz (na włączonym zapłonie jednocześnie przycisk zamkniętego obiegu i econ) naciśnij przycisk +temp jak się pojawi 444 to przytrzymaj na 3 sek przycisk econ - liczba błędów zostanie skasowana

 

miłej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wywołaj pamięc błędów jescze raz (na włączonym zapłonie jednocześnie przycisk zamkniętego obiegu i econ) naciśnij przycisk +temp jak się pojawi 444 to przytrzymaj na 3 sek przycisk econ - liczba błędów zostanie skasowana

 

miłej zabawy

 

Ale sam ECON ?? czy i ECON i "+"??

Sam ECON wykasował mi błedy - została tylko ich ilość i wyświetla mi teraz 444 i 02

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

po wywołaniu błędów sam + aż pojawi się 444 lub 000 (nie pamiętam) a potem sam econ na 3sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

318 - Obwód ciśnienia #1 klimatyzacji (A/C) - wysoki sygnał wejściowy. Na szczęście to nie usterka, ta ma kod 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

Dużo już o błędzie 318 było na forum, ale w żadnym poście do końca nikt nie napisał czym to jeść. Wiele osób ma ten błąd od czsu do czsu ja również więc postanowiłem to sprawdzić i oto co się dowiedziałem: prawo fizyki:podgrzany gaz zwiększa swoją objętośc a tym samym ciśnienie w układzie klimatyzacji, 318 sygnalizuje otwarcie zaworu bezpieczeństwa w celu zmniejszenia ciśnienia aby nam nie wywaliło sprężarki w kosmos, więc jedyne co się dzieje to nasza klimatyzacja sobie trochę popuszcza gazu........ tak mi to wytłumaczono i tak przekazuję to wam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość morfeusz_30

a co oznacza błąd 256 nigdzie nie mogę tego znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

nie miałem takiego błędu, więc nie wiem - może ktoś kto ma elsawin odpowie ci na to pytanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale to może być: Elektromagnes/miernik #1 ABS lewy tylny - usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności