Skocz do zawartości
Osiah

Błąd klimatronika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciek1954
Dużo już o błędzie 318 było na forum, ale w żadnym poście do końca nikt nie napisał czym to
Mam to samo, 318 nie jest kodem błędu, to jest informacja, iż zadziałało zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w klimatyzacji. Sterownik wyłączył sprężarkę aby uchronić ją przed awarją. W moim przypadku nie działa wentylator na chłodnicy. Sam wentylator jest sprawny ( podłączony na krótko działa). A dlaczego się nie włącza będę wiedział za trzy dni... .... spalony bezpiecznik 40A. W skrajnym przypadku wentylator startuje odrazu drugiego biegu. W moim Passacie pomiar wykazał w tym momęcie pobór prądu ponad 49A, co powoduje przepalenie bezpiecznika 40A. Przy przejściu wentylatora z pierwszego biegu na drugi natężenie prądu nie przekracza 40A, i wtedy jest ok. Wszystko wskazuje, iż zbliża się koniec wentylatora. Od elektryka dowiedziałem się, że jest sposób na znaczne przedłużenie żywotności silników w wentylatorach. Trzeba zaistalować układ elektroniczny tkz. "softstar", kłopot w tym, iż brak jest gotowych "softstartów" o dopasowanych parametrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xary

U mnie było tak, że za pierwszym razem wpuszczono mi za mało gazu, klima nie działa prawie w ogóle, pojechałem jeszcze raz i przesadzili - teraz raz na jakiś czas wywala mi kod 318, w zależności od tego jak długo jedę z wlączoną klimą i jak gorąco jest na zew. bo wentylator na chłodnicy chodzi w zasadzie cały czas w tej temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czysio

Ja mam pytanko : kupiłem b5 z klimą która nie działała , sprzedający wymienił sprężarkę bo padła i było ok. jakiś miesiąc. Później to samo pojechałem na diagnostykę i znowu sprężarka martwa. Więc już delikatne ciśnienie i szukam. Zrobiłem sprawdzian klimatyzacji i wyszły mi dwa błędy , u mechanika zrobiłem tak żebym tylko miał ogrzewanie bo padały mi non stop przekaźniki i bezpieczniki. Spężara robiła cały czas zwarcie więc ją odłączyłem. Ale później oazało się że trzeba przepłukać przewody od klimy i tutaj już pod górkę. Jestem z Radomia i tutaj nie ma nikogo kto mółby to zrobić. Znalazłem firmę w W-wie ale zaśpiewali 2000zł. plus sprężarka jakieś 600zł. i to już porażka. Może macie kogoś kto mółby jeszcze raz sprawdzić czy to jest potrzebne bo może chodzi tutaj tylko o wyrwanie kasy. Jeśli coś to dajcie znać. Pozdrawiam czysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

czy ktoś może to przetłumaczyć

 

FFFF Steuergerät 0x25

0119 Geber für Fahrgeschwindigkeit 0x25

0214 Versorgungsspannung 0x06, 0x07

021A Referenzspannung 0x06, 0x07

0510 Temperaturfühler Ausblas-Mannanströmer (1296) 0x1d, 0x1e

0511 Temperaturfühler Ausblas-Fußraum (1297) 0x1d, 0x1e

030B Temperaturfühler Außentemperatur Stoßstange 0x1d, 0x1e

0313 Temperaturfühler Frischluftansaugkanal 0x1d, 0x1e

0332 Temperaturfühler Verdampfer 0x1d, 0x1e

0333 Drucksensor für Kältemittel

0318 Druckschalter für Klimaanlage 0x23

031D Fotosensor für Sonneneinstrahlung 0x1d, 0x1e

0382 Kompressorventil

04F7 Stellmotor für Temperaturklappe 0x25

04F8 Stellmotor für Zentralklappe 0x25

04F9 Frischluftgebläse 0x25

04FA Stellmotor für Staudruckklappe 0x25

025B Stellmotor für Fußr/Defrost-Klappe 0x25

04B6 Standzeit-Signal 0x25

0538 CAN-Bus

0513 Gateway

053D Kombi

04AE Gateway- Datenbasisversion

0414 Steuergerät nicht codiert 0x23

043F Grundeinstellung nicht durchgeführt 0x23

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka błędów znam :cwaniak:

306 czujnik temperatury w zderzaku

444 żadnych błędów w pamięci

511 czujnik temperatury w obszarze nóg

4FA siłownik klapy obiegu wewnętrznego (?)

4F9 zużyte szczotki wentylatora dmuchawy (wiatrak klimy na chłodnicy)

4F8 błąd siłownika klapy centralnej (?)

 

Błąd 318 nie jest kodem błędu, to jest informacja, iż zadziałało zabezpieczenie przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w klimatyzacji. Sterownik wyłączył sprężarkę aby uchronić ją przed awarią. Może nie działać wentylator na chłodnicy. Sam wentylator jest sprawny

( podłączony na krótko działa). A dlaczego się nie włącza .... spalony bezpiecznik 40A. W skrajnym przypadku wentylator startuje od razu drugiego biegu.

Może chociaż TO ci trochę rozjaśni wizje :hyhy::]

 

Osiah - a tam nie ten rodzaj błędu podałes :wpale: Pytasz o 318, a podajesz 138 :zdziwko: ?

A co do testu klimy, to ja też mam 444 02 - i się tym nie przejmuję, bo wszystko działa jak należy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość acer998

Ja miałem kod 318 kiedy było mało czynnika w układzie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość budynfly

witam. mam paska variant 99 1,9 tdi. mój problem polega na tym, iż po włączeniu zapłonu na panelu sterowania od klimy wszystko jest włączone, czyli pełen nawiew, max temeparura, nawiew na szybe, nogi i twarz. sądze że może to być awaria panelu. ale co Wy o tym sądzicie? :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklet

A co sądzicie o tym:

climatronic mi zaczął migać i przestało syczeć po jeździe więc pewnie brak czynnika w układzie. Po autodiagnozie climatronica są następujące błędy: 4F7, 306, i 318 - czy wskazuje na brak czynnika w układzie? które rurki powinny być zimne w trakcie działania sprawnej klimy?.

 

Jak długo mogę jeździć autem w tym stanie bo chodzi o to że muszę jeździć autem przez min. 2 tygodnie i w ciągu tego czasu nie dam rady zajrzeć do żadnego serwisu. Ewentualnie jakie zabiegi poczynić żeby nie zepsuło się coś bardziej.

Proszę o rzeczowe sugestie jak dla laika.

Pozdrawiam

 

Wiem co ozn. 4F7 - Mechanizm/silnik nastaw klapy temperatury – V68 (awaria siln/zablokowany) ale jak to naprawić, gdzie się w ogóle mieści ten silniczek?

 

306 też już wiem że chodzi o czujnik temperatury w zderzaku ale z tego co się orientuje to wskazuje dobra wartość temperatury. A i po kolejnej zabawie z funkcjami climatronica i autodiagnozie przestało pokazywać wartość 4F7 - czyżby silniczek się odblokował.

 

A do tego jeszcze takie pytanie: od czego jest ten mniejszy wentylator po lewej stronie wentylatora chłodnicy, czy od klimy i kiedy powinien się obracać, bo wcześniej tego nie zauważyłem a teraz jak odpale samochód i jest też klima na auto to ten wentylator stoi. może jest do czego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowie co oznacza błąd climatronika 313. Pokazuje błędną temperaturę zewnętrzną mimo wymiany czujnika zewnętrznego. Po rozgrzaniu auta temperatura jest prawidłowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo,

 

czy ktos zna błąd 513 climatronic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wooosiu

u mnie wyszły takie błedy: 4F9 ,4F7 i 256(albo25b)nie jetem pewien.ktoś wie co to jest??Czy te błedy mogą wyłączyć spręzarke klimy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie wyszły takie błedy: 4F9 ,4F7 i 256(albo25b)nie jetem pewien

To jest kod 25b - siłownik klapy V85 w przestrzeni na nogi lub odmrażania

 

A w kwestii pozostałych, to....... nie pisz "na pałę" posta, skoro na poprzedniej stronie masz te błędy wyjaśnione. Nawet nie czytałeś tematu :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wooosiu

Czytałem ,głównie chodziło mi o ten ostatni którego nie znalazłem. żle zrozumiałeś mój post ale spoko.Dzieki za pomoc ,Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam u siebie błąd 513 czyli Gateway.Ale co to oznacza dokładniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odnośnie poruszanych tutaj błędów:

 

04FA Stellmotor für Staudruckklappe 0x25

025B Stellmotor für Fußr/Defrost-Klappe 0x25

 

czy te błędy mogą powodować brak ogrzewania pomimo nastawionego HI na climatroniku? Wydaje mi się że klapa obiegu wewnętrznego działa, ponieważ gdy przycisnę przycisk od obiegu to nie czuje spalin ciężarówki przede mną :/

Jeżeli te błędy nie powinny powodować braku ogrzewania to czy brak ogrzewania może być spowodowany zapowietrzeniem układu chłodzenia?

 

Dzięki za odpowiedzi!

Pozdrawiam,

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olbrzym

witam ja po diagnozie climatronica mam błędy 256, 4F7, 4FA! objaw: jak uruchomie silnik z tem. 18 stopni to grzeje jak opetany zmniejszenie temp. nic nie daje!, ogólnie to jak wlącze z ciepłym ogrzewanie to grzeje jak z zimnym to zimo i nie mam możliwości regulacji muszę wyłączyć silnik i od nowa!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ralfi1.9

mam pytanie czy mozna w passacie FL 01. przerobic klime manual w tronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michu82

siemka .panowie co poczac przy bledach w climatronicu 513 i 4FA ,rozchodzi sie o to ze wentylacja dziala ok z tym ze daje tylko zimne powietrze bezwzgledu jak temperature ustawie czy na maxa HI ....CZY NIE jest wciaz tak samo.wyczytalem co te bledy oznaczaja ,ale nie wiem co z tym fantem dalej zrobic ,czy wystarczy tylkko wykasowac bledy za pomoca vag-a i bedzie ok czy cos wiecej.za pomoc z gory DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passat_V6

Witam, Zrobiłem diagnozę climatronica i wyszedł błąd 4b6, patrzyłem na te kody co są wypisane i nic nie mogę odczytać, nie łapię się w tym. Prosiłbym o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elo,

 

czy ktos zna błąd 513 climatronic?

 

 

troche odgrzebuje ale dostalem zapytanie na PW o ten błąd, a jak widze nikt nie odpowiedzial:)

 

u mnie pomoglo uzupełnienie klimy. od tamtej pory robie test co jakis czas i jest cacy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności