Skocz do zawartości
Gość Sz@kal

Słabo palące się światła :/

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sz@kal

Witam! Problem jest taki jak w temacie czyli strasznie słabo palą się światła przednie :/ Żarówki są nówki i lampy też a świecą się tak jakby gdzieś po drodze "gubił się" prąd dochodzący do nich. Jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał lub wie jakie jest lekarstwo na to to pomóżcie. Bo chyba nie będzie to wina akumulatora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.... czytałem w "Auto-świecie" swojego czasu artykuł o lampach.. Jeśli kupiłeś jakieś lampy "no name" typu 120zł / szt. to niestety tak będą świecić. One już tak po prostu mają... Chociaż mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Zobacz jakie masz napiecie na kostce do zarowki!!!

Sprawdz przekazniki,calkiem mozliwe ze juz swoje odchodzily i nie podaja takiego pradu jak powinny!!!

 

Ps: jedrus...co masz na mysli No Name????na lewej stronie mam reflektor Depo i...swieci lepiej niz prawy Helli :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim czy pasek oryginalnie ma przekażniki na światłach,jeśli twój nie ma to nie czekaj,możesz już mieć nadpalone styki przełączników i stąd spadek napięcia na lampach.zrób test-na zapalonych św mijania podaj prąd do plusa św mijania/dodatkowy/od akumulatora.silnik powinien pracować.jeśli zauważysz znaczącą poprawę jasności to wiesz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jozek75
przede wszystkim czy pasek oryginalnie ma przekażniki na światłach,jeśli twój nie ma to nie czekaj,możesz już mieć nadpalone styki przełączników i stąd spadek napięcia na lampach.zrób test-na zapalonych św mijania podaj prąd do plusa św mijania/dodatkowy/od akumulatora.silnik powinien pracować.jeśli zauważysz znaczącą poprawę jasności to wiesz wszystko.
witam ciekawy sposób z tym sprawdzeniem musz wypruboeać bo mi też coś słabo świecą światełka :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

przede wszystkim czy pasek oryginalnie ma przekażniki na światłach

To jest zastanawiajace???Zawsze mi sie wydawalo ze rocznik np:taki jak u mnie powinien je miec :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż przekaźniki i na mijania i na drogowe...zauważysz poprawe...

 

Wystarczy taki od Malacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włąsnie takie przekazniki mam zakładać juz kupilem ale nigdzie nie ma wsówek na kable 4 mm a takie grube chce ciągnąć. Kolega tak zrobił i ma zajebiste światła na zwykłych zarówkach a ja chce włożyć 140/100W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jozek75

WITAM!!Sprawdziłem dzisiaj sobie światełka metodą "przewód z aku do żarówki przy włączonych światłach"i jak się spodziewałem zaczeły dużo jaśniej świecić .Mam prośbe może ktoś wie dokładnie jak podłączyś przekaźniki i jakie przekaźniki zastosować bo w elektryce jestem troszke "słabszy"może jakiś prosty schemacik ktoś mi przśle z góry dzięki .jak to wypali jak opisóje kolega JACU6X6 to niebęde sie bawił w zakładanie halogenów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem instalacje kable 6mm do każdego światła przekaźnik na długie i mijania po niedzieli zakładam.

 

psw2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jozek75

Witam wszystkich zainteresowanych polepszeniem jakości świateł w pasku .Dziś właśnbie założyłem sobie przekaźniki na światełka i rewela 30% światła więcej .Do tego zadania wykoźystałem przekaźniki takie jak w pasku nr 18 są rewelacyjne 40A myśle że wystarczą na długo założyłem je przy leflektorach więc potrzebowałem 4 sztuki.Teraz juz niepotrzebuje zakładać halogenów tylko zastanawiałem się nad zakupem zaróweczek PHILPS-apodobno sa dobre może je ktoś uzywa z kolegów i coś o nich napisze :grin: pozdro :idea: polecam zakładanie przekaźników do pasków naprawde warto proste tanie a jak cieszy :D:D WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT I NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH Z FORUM I NIETYLKO :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra mam taki sam problem gość na przeglądzie ledwo mi podbił kwit, bo jak jade w nocy na długich to tak jakby inny na krótkich jechał no szok, żarówki dobre i lampy oryginalne, podobno słyszałem ze ze starości sie tak mogło stać ale nie chce wydać kilka stówek na światła na razie jest lato a w jesieni pomyśle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacu6x6, za takie żaróweczki możesz stracić dowód. Poza tym pomyślałeś o tym, że takie żarówki wydzielają więcej ciepła. Sprawność żarówek jest niewielka, zdecydowana część prądu idzie na ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Jacu6x6

Kolego slawekm65 - zerknij na datę posta, na którego odpowiedasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lechus

Witam

Muszę u siebie założyć przekaźniki przy reflektorach ( koło bezpieczników odpada, tam są już inne instalacje które poprzednik zakładał, alarmy itp) - i mam pytanko - czy cięliście przewody dochodzące do reflektorów, czy da się wpiąć jakimiś konektorkami w kostkę? Chciałbym uniknąć cięcia drutów jeśli to możliwe, czyli wpiąć się najpierw w kostkę na przewodzie a potem w styk na obudowie reflektora, i to wszystko uszczelnić koszulką termokurczliwą. Czy ktoś próbował takiej sztuki? U mnie już są świeczki zamiast świateł, spadek napięcia na instalacji to jakieś 2,8 V.

Lech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym pomyślałeś o tym, że takie żarówki wydzielają więcej ciepła. Sprawność żarówek jest niewielka, zdecydowana część prądu idzie na ciepło.

 

Jeśli ktoś nie miał 140/100W nie powinien się wypowiadać o ich sprawności.

4 lata w lampie i nic złego się nie działo.

A co do wydajności REWELACJA - MOCNE BIAŁE ŚWIATŁO.

Żadnych problemów z policją - poprostu trzeba mieć dobrze ustawione światła a nie w niebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregg, żarówki o mocy którą wymieniasz nie mają homologacji europejskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mają homologacji europejskiej

 

Zgoda ale przy dobrym ustawieniu świateł przez 4 lata nikt mi nie mrugał że go oślepiały.

Moje świeciły tam gdzie powinny (a to jeżdźąc w nocy jest dla mnie najważniejsze) tylko że na biało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności