-
Liczba zawartości
97 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez 6-tec
-
A jak zrobić żeby pokazywał się komunikat SERVIS JETZ kiedyś był i odliczał od 3000km a teraz już się nie pokazuje co zrobić żeby znowu sie pokazywał? ---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:36 ---------- Tak dobrze sprawdziłem ale jeszcze raz sprawdzę. Pozdro. Dam znać co i jak.
-
Tak jest zrobione i pomimo tego nie wyskakuje nic na wyświetlaczu. Sprawdziłem ręcznie tzn. wyłączony zapłon, wcisnąłem prawy przycisk włączyłem zapłon i pojawił mi się komunikat SERWIS JETZ ale dalej nie wiem dlaczego nie pokazuje mi ile mam do wymiany a wcześniej to robił. Macie jakiś pomysł??? Pozdrawiam
-
Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi z tym zegarem i na co mam ustawić i gdzie mógłbyś linka puścić. Dzięki
-
Taśmę kupiłem najmocniejszą jaką mieli dokładnie dwie jedna czarna a druga szara. Różniły się inną strukturą wzmocnienia tzn. jedna oczka wzmocnienia miała mniejsze a druga większe. Pozdrawiam Wracając do intercoolera to będę to robił w czasie urlopu w garażu i nie będę potrzebował zbytnio samochodu bo będę u Teścia. Chcę na tę procedurę przeznaczyć jakieś 2-3dni więc benzyna ekstrakcyjna powinna odparować. A jak bym musiał wyciągać chłodnicę intercoolera to będę musiał ściągać zderzak? Pozdro.
-
ja ma też taki problem jak go kupiłem to dwa razy już wymieniałem olej i przy każdym pokazywał mi że zbliżam się do wymiany a teraz już nie mam tzn nie pokazuje mi a przejechane mam już około 13000km od ostatniej wymiany. Jak zrobić żeby mi zaczął pokazywać znowu.? Może usuwając ostatni serwis to "wpisałem" kod na 30000km? Co mam zrobić żeby było wszystko jak dawniej?
-
ja bym pojechał do innego gazownika bo ten co ma Ci powiedzieć przecież nikt się nie przyzna że źle założył gaz pozdrawiam
-
Witam Ja wczoraj usunąłem nieszczelność dziura ładna na chwilę obecną zakleiłem ją wzmocnioną taśmą - jestem ciekaw jak długo wytrzyma - jak myślicie ile??? bo chyba tam dużego ciśnienia nie ma co?!. Jak założyłem wąż to dałem mu ostro po garach żeby nagar wydmuchał z systemu. I po przejechaniu jakiś 2-3km kontrolka zniknęła (zgasła). Ale i tak muszę pojechać na VAG żeby go wykasować. Samochodzik przyspiesza bez problemu i bardzo dobrze się zbiera :dobrze. Jak wyciągałem ten wąż to zauważyłem że intercooler jest trochę zaolejony tzn. na łączeniu węży poci się myślałem żeby go wyczyścić wraz z przewodami. Moje pytanie jak do tego się zabrać w jaki sposób go można wyciągnąć tzn chłodnicę muszę ściągać zderzak czy da się to zrobić bez ściągania zderzaka. No i najważniejsze czym go wypłukać, umyć te elementy? Dzięki za podpowiedzi i pomoc. Pozdrawiam
-
Będę to robił dopiero w sobotę jak dostanę część dzisiaj mam zamiar chociaż zakleić ją. Dodatkowo w dniu dzisiejszym zapaliła mi się kontrolka silnika (pomarańczowa) i wyskoczył napis abgas werkstatt.
-
Witam Ja jeszcze nie przerabiałem tego ale tak na wyrost gdzie można w jakim miejscu są te zaworki N75 i N18 i w jaki sposób - czym je wyczyścić? Kanał potrzebny? Pozdrawiam
-
Wszystkie części, ASO, MOTUL,Najniższe ceny na forum:)
6-tec odpowiedział elemenateur → na temat → Ogłoszenia i usługi komercyjne
Witam poszukuję węża gumowego łączącego intercooler z turbiną (wąż który jest montowany na rurę metalową i dochodzi do turbiny od spodu) numer części 3b0 145 828 G Jaka cena i jaki koszt przesyłki? Pozdrawiam -
Witam niedługo będę wymieniał olej do tej pory jeździłem na Mobil Syst S Special V 5W-30 teraz mobil już go nie produkuje i daje inny mówiąc że jest ten sam zamienił go na Mobil Super 3000 X1 5W-40 a ten nie spełnia norm na pompowtryskiwacze link: http://www.mobil.com/poland-polish/lcw/products_services/auto_synthetics.asp więc się dziwię cały czas jeździłem na 5W30 i teraz mam wymienić na 5W40 pytałem mechaników różnych i każdy mi powiedział żebym nie zmieniał lepkości i szukał innej firmy ale 5W30 i teraz zastanawiam się nad takimi: 1. Castrol EDGE 5W-30 2. Castrol SLX Professional PowerflowVW Longlife III 5W-30 Jak myślicie który powinienem wybrać? Przebieg samochodu 235tyś km
-
Dokładnie to!!! Dziura w wężu łączącym turbinę z rurą metalową (wzmocnieniem) z intercoolera do turbiny. Dziura na palec. Teraz muszę poszukać gdzieś części zamienników chyba nie produkują???
-
Turbina w TDI - ma gwizdać czy nie???
6-tec odpowiedział MłodyWilk22 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Próbuję wszędzie się pytać może w tym poście mi pomożecie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=101446 -
Witam Mam mały problem ale nie wiem czy mam się tym martwić czy też nie?! mam nadzieję że nie. Wczoraj jak jechałem to przy obrotach około 2000-2200obr/min wyczułem jakby przerwę w dostarczaniu paliwa tzn. na 0,5sekundy brak reakcji na dodawanie gazy ale tylko w powyższym przedziale obrotów. - NIE WIEM CO MOŻE BYĆ PRZYCZYNĄ? Dzisiaj jak jechałem również tak się stało. W zbiorniku paliwa mam jakieś 1/5 baku (zbliżam się do rezerwy), na filtrze paliwa i powietrza mam blisko 30tyś km najechane (niedługo wymiana). Do tej pory nie miałem z nim problemów żadnych. Ostatnio wymieniałem rozrząd, pompę wody oraz wymieniałem żarówki przez co musiałem zdemontować kanał dolotu powietrza. Macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? Czy bez kompa da się coś oszacować? ---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:48 ---------- Właśnie pojeździłem trochę samochodem, zajrzałem pod maskę i to co zauważyłem: 1. rura ssąca którą demontowałem żeby włożyć żarówkę była trochę wysunięta więc ją lepiej wsadziłem - myślałem że to pomoże ale nic z tego - może trzeba pojechać na kompa i skasować błędy?. 2. Jak wyłączę wszystkie odbiorniki w samochodzie wentylator, radio to jak dodaję gazu przy obrotach 1900 - 2200obr/min to słyszę wyraźnie jak coś wciąga powietrze (odgłos zasysanego powietrza - tego wcześniej nie było). Obroty nie falują wszystko ogólnie chodzi OK. samochód przyspiesza tak mi się wydaje że raczej tak samo jak było wcześniej. Co to może być co muszę sprawdzić, w silniku to się zbytnio nie bawiłem więc śmiało można powiedzieć że jestem laikiem. Czy można tak nim jeździć? bo żona go teraz na co dzień używa a ja go tylko dzisiaj zabrałem i klops. Pozdrawiam i proszę o porady.
-
Jarod jak ktoś nie odbierze to ja się piszę ale tym razem na niebieską
-
Wymiana osłony przegubu / poradnik / zdjęcia
6-tec odpowiedział zima18 → na temat → Poradniki i instrukcje
Jedno zasadnicze pytanie czy przy wymianie osłony prawej lub lewej konieczne trzeba wymienić śrubę mocującą czy można zastosować tą samą - wykręconą? Pytam się bo mam do wymiany osłonę prawą i posiadam do niej wszystko tylko śruby nie mam. Pozdrawiam P.S. A można gdzieś kupić sama śrubę??? gdzie i za ile??? -
Dzisiaj byłem w ASO okazało się jednak że to łożysko wiskotyczne (wisko) i co wy na to? rok temu wymienione na oryginalne z ASO i wystarczyło tylko na jeden rok jeżdżenia??? Dziwne no ale cóż wymienić będzie trzeba Tylko poczekać muszę jak je sprowadzą bo nawet VW Poznań nie mają tego łożyska w swoich magazynach. Połączę to z wymiana rozrządu. Pozdrawiam i dzięki za pomoc
-
Dzięki Jutro pojadę i zobaczę co mi powiedzą mam nadzieję że będą mieli dla mnie czas A o stare części poproszę napewno. Będę informował na bieżąco.
-
OK Dzięki za pomoc jutro się umówię na oględziny i wymianę rozrządu lepiej nie przesadzać - zostało mi do 120000km jakieś 5000km więc zrobię to mam nadzieję że zrobią to od ręki. Jak długo wymienia się rozrząd??? i przy wymianie rozrządu trzeba opróżnić układ klimatyzacji i chłodniczy? Będę chciał oddać do ASO i chciałbym się dowiedzieć żeby później mnie nie w butelkę nie zrobili, że trzeba to i to bo........? Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc :dobrze. Odezwę się jak to wszystko się skończyło.
-
Właśnie w piątek sprawdzałem ten osuszacz tez myślę nad wymianą niby zalecają że powinno się go wymieniać co 2 lata co na ten temat myślicie??? W ASO Sopot Gajos cena nowego osuszacza 576zł. A Wy jak sądzicie o wymianie tego elementu?
-
Witam Mam problem z odgłosem silnika tzn. coś mi hałasuje jakby jakieś łożysko lub coś w tym stylu. W zeszłym roku wymieniałem łożysko z wisko i wydaje mi się że to nie może być to samo bo odgłos jest inny. Jak dodaję gazu to hałas dochodzi w całym zakresie obrotów silnika. Przy wisko hałas dochodził przy 2000obr./min. Może jakieś propozycje może to pompa wody hałasuje lub jakiś napinacz, łożysko alternatora, rolka odwracająca sam nie wiem. Po prosu nie mam pojęcia. Myślałem że to rozrząd bo w sumie dochodzi do wymiany zrobiłem na nim prawie 120000km (był wymieniany oryginalnie w ASO w Niemczech - książka serwisowa i dało to się sprawdzić w serwisie) może to pompa wodna lub rolka napinająca od rozrządu? Może jest jakaś szansa na to żeby sprawdzić te podzespoły bez większych dewastacji (rozbierania) silnika? Pomóżcie
-
1% dla mojego synka - kontynuacja tematu na 2013r.
6-tec odpowiedział Santi77 → na temat → Mazowieckie Dyskusje
Witam Na pewno się dołączę do akcji. Informację zawieszę również u siebie w robocie. Pozdrawiam -
Przewód do spryskiwacza tylnej szyby w kombi
6-tec odpowiedział 6-tec → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Dzięki za radę wjadę do jakiegoś cieplejszego garażu zostawię go na jakiś czas i potem to rozbiorę i wyczyszczę. Dzieki -
Przewód do spryskiwacza tylnej szyby w kombi
6-tec odpowiedział 6-tec → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
A jak mam sprawdzić gdzie ten płyn teraz się znajduje? jak go mam wyciągnąć jakby tam się znajdował? A sam ten płyn nie odparuje? -
Przewód do spryskiwacza tylnej szyby w kombi
6-tec odpowiedział 6-tec → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Sprawa załatwiona puściło kolanko nad tylnym światłem dzięki za pomoc maxdax i oczywiście reszcie. 15 sekund roboty i problem zniknął spryskiwacz hula że hoho. Pozdrawiam
