-
Liczba zawartości
281 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez pa.sko
-
Jak wyłączyć Start@Stop? (Auto Start Stop)
pa.sko odpowiedział idol23 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Nie pamiętam, czy był od tego błąd, ale nawet jakby, to nie zauważyłem, żeby na cokolwiek wpływał. -
Jak wyłączyć Start@Stop? (Auto Start Stop)
pa.sko odpowiedział idol23 → na temat → Elektryka, oświetlenie
odepnij kabelek od akumulatora i SS będzie nieaktywny. Jeżdżę tak już któryś rok i jest OK. -
Czy po wyjęciu bezpiecznika wywala jakieś błędy na FIS?
-
Poprzedni właściciel informował mnie że słabo działa. Nie reklamował, gwarancja minęła i tak zostało. Ostatnio jeszcze raz sprawdzałem z tą obudową - jednak nie działa. Kilka razy próbowałem z obu i bez i bez obudowy działał. Teraz i bez obudowy raz działa raz nie. Ile naprawa takiego kluczyka w ASO?
-
Mam 2 piloty w B7 key-less. Jeden otwiera, uruchamia zapłon bez problemu. Drugim bardzo rzadko udaje się bezkluczykowo otworzyć i uruchomić samochód. Jedynie z przycisków otwieram i zamykam, a też bardzo rzadko udaje się odpalić z kluczykiem w stacyjce. Po kilku próbach udaje się. Ostatnio zauważyłem, że kluczyk bez obudowy, z baterią na wierzchu działa o niebo lepiej. Wszystko działa jak należy, również keyless. Założyłem obudowę z innego kluczyka i nadal to samo. Ktoś wie o co chodzi? Ktoś oprócz ASO naprawia takie userki? Baterie nówki.
-
Ja mam też coś podobnego, tzn. czasami z pozycji otwartej, jak przekręcam pokrętło na 0 to zamyka się do połowy i od razu otwiera się do końca. Za którymś razem załapie i zamknie się. Chętnie się dowiem gdzie leży przyczyna. Inny problem jaki mam to to, że w sezonie wiosna-jesień (nigdy w zimie) samoczynnie uchyla się szyber czasami mocniej, czasami minimalnie. wykonuje nierównomierne szybkie ruchy uchylania i zamykania... Ktoś miał?
-
Dziwny odgłos przy skręcaniu - przegub?
pa.sko odpowiedział Matsil → na temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
wymieniałem co ok 15-20k. ale od przebiegu 70-80 tyś już nie buczało. sprzedałem samochód przy 130 tyś bez buczenia. Może ostatni olej był jakiś inny...? nie pamiętam już. -
Pytanie: czy jest gdzieś lista warunków do spełnienia, żeby SS działał? Oprócz awarii. Np, temperatury, napięcia itp.?
-
Problem z Passatem B7 i temperaturą cieczy
pa.sko odpowiedział Mlody_tm → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Cześć, mam już termostat, chciałem wczoraj się tym zająć, ale napotkałem na mały problem. Jak zdjąć obudowę filtra powietrza? Są tam dwie dziwne plastikowe śruby na gumowych uszczelkach. Nie chce niczgo połamać. Jak do tego podejść? Następnym krokiem będzie akumulator wraz z obudową? Jakie niespodzianki mnie czekają? Czy trzeba odkręcić alternator? Ktoś wcześniej pisał że nie musiał. Muszę wszystko mieć obcykane wcześniej. Dzięki za odpowiedzi. Wysłane z mojego SM-A700F przy użyciu Tapatalka -
Jak się powinno eksploatować skrzynie DSG?
pa.sko odpowiedział WW → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Właśnie miałem o to pytać: czy stanie na światłach na "N" i auto-hold to zło? wydaje mi się że nie. A pytam, bo stojąc na "D" czujemy, że jest większe obciążenie silnika a co za tym idzie pewnie i spalanie, zużywa się sprzęgło (?). W B7 Jest w komputerze opcja "bieg jałowy". Podczas jazdy, nawet z dużymi prędkościami, gdy puszczamy pedał przyspieszenia, samochód nie jest hamowany silnikiem, tylko wbijany jest "bieg jałowy" - czy to to samo co "N"? a czemu N a nie P? - bo z D łatwiej i szybciej wrzucić N niż P. Szczególnie na światłach. -
Światła do jazdy dziennej DRL ( LED )
pa.sko odpowiedział marcin9962 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Ja ci powiem co u mnie się działo. Podłączone miałem światła jak w instrukcji. światła przy wyższych obrotach (większe napięcie) świeciły OK, na luzie - migały lub świeciły non-stop - jedna lampa szczególnie. Druga zachowywała się normalnie. Okazało się, że problem leżał w kablach. Przy instalacji (sam montowałem) nadmiar kabli zwinąłem w pętlę i zpiąłem z innymi trytkami. Po rozplątaniu tego i ułożeniu tak, żeby nie tworzyć pętli, problem zniknął. -
Jak wyłączyć Start@Stop? (Auto Start Stop)
pa.sko odpowiedział idol23 → na temat → Elektryka, oświetlenie
Rewelacja! Jakbyś się jeszcze podzielił jakimś schematem z opisem byłoby cudownie. Od razu wziąłbym się za robotę. -
Jak się powinno eksploatować skrzynie DSG?
pa.sko odpowiedział WW → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Dzięki, sprawdzę. Jak długo muszę ją "uczyć", żeby się "nauczyła" ? -
Jak się powinno eksploatować skrzynie DSG?
pa.sko odpowiedział WW → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Czy jest sposób aby WYMUSIĆ tryb "uczenia się" DSG stylu jazdy kierowcy? Mam auto już 4 miesiące i nadal używa stylu poprzednika-"emeryta". Wrzuca jak najwyższy bieg jaki jest możliwy w danym czasie. W efekcie jadę 60 km/h na 6-stce. Obroty ok 1200-1300. Dwumasa chyba dostaje wtedy zawału... Poza tym przenoszą się drgania na kokpit i zaczynają plastiki delikatnie się odzywać.... Jak mogę nauczyć go, żeby utrzymywał wyższe obroty? (Zależy mi na trybie D) /Pytałem się w Fabryce Mocy w Lublinie i krzyknęli mi 3000 / -
Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu
pa.sko odpowiedział laki → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Miałem przygodę z wałkiem, i o ile dobrze pamiętam, to wyświetla się alert przy dodawaniu gazu, przyspieszaniu. Co dziwne, miałem żółtą kontrolkę a nie czerwoną. Mój brat w takim samym B6 BMR też miał na żółto. -
Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu
pa.sko odpowiedział laki → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Też mam w rodzinie CC 2.0 TDI-CR z 30.000 km z 2009. Nic nadzwyczajnego. -
Instalacja Mapy/Softu RNS 510.
pa.sko odpowiedział MrZi → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
Przyznam, że długo nie ledzę wątku... Czy Twój FW jest TV FREE? czy to już standard w firmware? czy dalej dvd jest zadlokowane podczas jazdy? -
Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać
pa.sko odpowiedział user78 → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
Pewnie mają dane z wydziału komunikacji urzędu miasta... -
Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać
pa.sko odpowiedział user78 → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
dokładnie. i ten nowy jest na czarnej liście. -
Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać
pa.sko odpowiedział user78 → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
Qrde, może ktoś to przetłumaczyć normalnie? Nic z tego nie rozumiem. -
Afera VW z emisją spalin - można już sprawdzać
pa.sko odpowiedział user78 → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
Moę będą przykręcać spalanie, a podkręcać moc... Dla Kowalskiego różnicy nie będzie... -
Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu
pa.sko odpowiedział laki → na temat → Silnik, skrzynia biegów
To ja ci tylko powiem, że znam osobiście passata tdi 6 letniego z 35tys. przebiegu. Są takie. -
Jak lekko szumi to nie to. Jeśli jest problem z olejem to słychać jakby przesierające się gumowe coś, lub jakby koło ocierało o nadkokole... to nie szumi. To wyje, i to tylko przy mocniejszym skręcie na początku w lewo, po jakimś czasie również w prawo.
-
Ponownie jestem. Mam na liczniku 95tyś. i buczy. Który to raz? trzeci czy czwarty... Trzeba znowy zakupić olej i wymienić. Ciekawy jestem jak długo skrzynia to jeszcze wytrzyma.... Widzę na moim przykładzie, że wymiana oleju w skrzyni co 2 lata, a w silniku co rok. Średnie przebiegi roczne to ok 17-19 tyś.
-
Ja 4 ty raz będę wymieniał i jak dotąd się nie rozpadł.
