Skocz do zawartości

Scyhe

  • Liczba zawartości

    48
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Scyhe

  1. Odgrzeję kotleta Mam ten sam problem. Tj przeładowanie w okolicy 2900 bar. 4 miesiące temu miałem czyszczone kierownice bo także wpadał w tryb awaryjny i także takie duże przeładowanie. Po czysczeniu i wykonaniu logów wykresy ciśnienia zadanego i akturalnego prawie się pokrywały i problem ustąpił ale tylko na 4 miesiące jazdy po miescie w korkach i przy praktycznym braku możliwości przegonienia samochodu. Prawdopodobnie znowu rozłożę turbinę tylko tym razem planuje to wykonać samodzielnie i tym samym przyłożyć się bardziej do wypolerowania powierzchni niż tylko czyścić druciakiem na wiertarce tak jak to miałem zrobione wcześniej. Może koledzy mają jakieś sprawdzone metody czyszczenia turbo w garażowych warunkach? Zapomniałem dopisać : silnik AVF z przebiegiem potwierdzonym historią z ASO 198 000 km
  2. Także to rozbierałem w AVF z 2004r i potwierdzam, że nie ma żadnej klapki. Auto z Austrii.
  3. Odgrzeje nieco kotleta - mam pytanie jak zdemontować tą zaślepkę airbag pasażera? Od której strony ciągnąć i gdzie przyłożyć siłę ? Spasowane mam wszystko idealnie jednak coś z tyłu pod na wolnych obrotach wpada w metaliczny rezonans i chciałbym się tam dostać.
  4. Ja się przymierzałem do odklejenia klosza - niestety po 30 min wygrzewania w piekarniku nie dało to efektów. Tworzywo jest zgrzane i tylko kawałek puścił, natomiast dalej już lekko pękało to dałęm sobie spokój. Także mam problem z parującym kloszem lewej lampy w kombi. Ale mój klosz nie jest szczelny bo ma pęknięcie wzdłuż łączenia.
  5. Scyhe

    Ustawienie Kata wtrysku

    Z tego co mi wiadomo to wartości te bada się na rozgrzanym silniku i to dobrze rozgrzanym (90st na blacie) w VAG nawet podaje komunikat kiedy silnik nie jest rozgrzany wystarczająco, więc gdy silnik jest zimny to wartości będą inne.
  6. Rozrząd był sprawdzony i nie przestawiony. Wałek też nie nosił śladów zużycia. Głowicy nie zdążyłem zdjąć bo auto zostało sprzedane uszkodzone ale co ciekawe też miałem około 80 000 km po chipie. ( Chip na 136KM i 305Nm - potwierdzone hamownią ) Czyżby to dobiło nasze silniki - trochę nie chce mi się wierzyć, bo auto było bezproblemowe, oleju brał od wymiany do wymiany może 800ml.
  7. Mnie też chyba spotka smutna rzeczywistość wymiany silnika w B5 z 1999r AFN 110KM ( tragiczna kompresja na wszystkich garach) - gorzej jak benzyna. Awaria nastąpila nagle - pasek się nie zerwał, rumotania i innych dźwięków nie było a silnik najnormalniej spadl z obrotów i zgasł i już nie odpala. Po miesiącu walki i kombinacji u 2 mechaników w tym jednego pompiarza padła diagnoza ze silnik kaput. ( pompiarz mierzył kompresje i wyszło 31,30,21,18 auto jakoś udało mu się uruchomić - skasował niby za naprawę pompy - pojeździło tydzień - odpalając je rano codziennie przy okolicach zera stopni - odpalał bez problemu) auto znowu zgasło podczas jazdy i tym razem jak zawiozłem do innego mechanika on zmierzył kompresje i wyszło : 3 , 12 , 7 ,5. Dwoma przyrządami mierzyli bo nie mogli uwierzyć Mam pytanie czy mogę szukać silnika z innego rocznika ? np 1998r zastanawia mnie kwestia komputera oraz immo ( w moim immo jest w liczniku ) a w starszych chyba było w sterowniku silnika
  8. Obawiam się, że tym kablem tego nie uczynisz ale może się mylę. Druga sprawa czy przebieg był już zapisywany w tym aucie e eprom ?
  9. Mam to samo. Prawdopodobnie kabel KKL - allegro który chyba nie będzie z tym działać. Jeśli się mylę to poprawcie.
  10. Sprawdzenie rozrządu sprawdziłem na blokady wałka i koła pompy i znak na kole. Kąt ustawiany był na moich oczach i weryfikowany VAGiem na bieżąco. Zaraz po założeniu pompy wynosił 90 i silnik jeszcze głośniej chodził. Teraz jest ok.50 +/- 1
  11. Podepnę się pod istniejący temat. Pewnego dnia auto zgasło podczas jazdy i już nie odpalało (pasek cały), z wtrysków nie leciało paliwo - padła diagnoza pompa - pompa wyczyszczona i sprawdzona w zakładzie, rozrząd przy okazji wymieniony. Auto odpala ale chodzi głośniej - bardziej twardo jak stary merc, pompiarze zmierzyli kompresje i wyszła słaba na 3 i 4 cyl. 1 cyl : 32, 2: 30, 3: 21, 4: 18. Do tego auto teraz trudniej odpala przy -3 , Przy plusowych temp po nocy odpala dobrze, gdy cieply także odpala dobrze. Wcześniej przy -20 nie było problemu z odpalaniem. Kąt wtrysku ustawiony z VAGiem. Moje przypuszczenia czy przypadkiem przy okazji awarii pompy nie doszło do przestawienia rozrządu ( koła wałka i pompy na pewno się nie przestawiły bo zrobione wcześniej znaki się zgadzały) Tylko czy możliwe aby np. dostały zawory na 3 i 4 cyl a na 1 i 2 nie? Przed awarią pompy przegoniłem auto po autostradzie mam jeszcze jedno przypuszczenie czy nie ma przedmuchu na uszczelce między garami. Płynu nie ubywa i nie gotuje sie, oleju także nie przybyło. Tylko czy wydmuchana uszczelka i słaba kompresja może powodować inny dźwięk pracy silnika ? Bo za trudności z odpaleniem to kompresja odpowiada na pewno. Swiece sprawdzone, wszystkie grzeją.
  12. W temacie rozrządu jeszcze przydałaby się informacja czy znak "0" na obudowie sprzęgła ma znajdować się przy prawej krawędzi "okienka" , przy lewej, czy w środku ?
  13. Tylko jak ustawić jak nie mogę odpalić samochodu? Całkiem możliwe że pompa lekko jest przestawiona na fasolkach.
  14. Sęk w tym, że auta nie moge odpalić Tylko kręce rozrusznikiem. Pompa była sprawdzana - wyczyszczony nastawnik i wymienione zaworki w zakładzie, jednak po tym jak ją założyłem dalej nie odpala i dalej nie ma właśnie fontanny z poluzowanych nakrętek. Rozrząd przy okazji także wymieniony bo zbliżał się termin.
  15. Witam, mam pytanie do osób które robiły tą czynność lub miałyby ochotę mi pomóc i sprawdzić w swoim samochodzie. Czy po odkręceniu nakrętki na przewodzie sztywnym paliwowym przy wtryskiwaczu ( poluzowanie o kilka obrotów) paliwo wytryskuje pod dużym ciśnieniem podczas kręcenia rozrusznikiem ? Bo obawiam się, że mam zapowietrzony układ a już sam nie wiem czy powinno tu być te 190bar ? czyli po poluzowaniu nakrętki powinna być znaczna fontanna.
  16. Niestety dalej stoję Pompa była w zakładzie - sprawdzona , uszczelniona , wymienione zaworki , wyczyszczony nastawnik , założona zpowrotem do auta razem z nowym rozrządem - efekt - dalej nie odpala VAG nie pokazuje błędów. Dziwna sprawa się stała bo po powrocie pompy z warsztatu po przekręceniu kluczyka w pozycji zapłonu słychać głośne trykanie jakiegos elektrozaworka w pompie. Jakby ciągle się zamykał i otwierał , czasem gdy pokręcę rozrusznikiem troche to trykanie ustaje. Calkowicie przestaje trykać gdy pstryknie przekaźnik i zgaśnie kontrolka świec żarowych. Czy napięcie na n109 powinno być cały czas po przekręceniu kluczyka ? bo u mnie pojawia się na kilkanaście sekund po załączeniu zapłonu po czym znika
  17. No i poległem, rozrząd ustawiłem wg fabrycznych znaków i blokad. Pompa rozebrana przez pompiarza i sprawdzona - czyszczony nastawnik, wymienione zaworki ( chodź nie sądzę aby one były problemem) pompa OK ale pompiarz za bardzo nie był przekonany, że niezapalanie auta to wina pompy. Złożyłem wszystko do kupy i auto dalej nie odpala. Nic się nie zmieniło - no może poza tym, że teraz tryka ciągle jakiś zaworek w pompie po przekręceniu zapłonu - gdy przekaźnik cyknie po tym jak zgaśnie kontrolka świec to trykanie także ustaje. Już rozłożyłem ręce. Może to wina elektryki gdzieś jeszcze albo komp padł VAG milczy - brak błędów w sekcji Engine i immo.
  18. Zrobiłem tak: Sciskiem stolarskim zacisnąłem przewód przy filtrze paliwa powrotny ( ten co idzie od powrotu pompy wtryskowej) Odłączyłem zasilanie pompy od filtra, na króciec powrotu co idzie do wtrysków założyłem wężyk, przewód zasilający pompy włożyłem do zbiornika z ON i tak ciągnąłem ustami powietrze przez wężyk powrotu aż pojawiła się ropa ( przy okazji trochę wypiłem Weszło jakieś 300ml ON
  19. A ja mam pytanie jak odpowietrzyć układ po wymianie pompy wtryskowej ? Gość od pomp mówił, że należy ciągnąc przez króciec powrotu paliwa z wtrysków, ale nie wiem czy należy mieć przy tym załączony zapłon czy wyłączony. Jak ciągnę ustami przez wężyk z tego króćca to słychać cykanie jakiegoś zaworka, chyba n109 niestety ustami nie mam tyle siły aby zassać paliwo z baku. Są na to jakieś domowe sposoby ?
  20. No właśnie nie wiedziałem dokładnie jakie mają być wymiary tej blokady. Muszę zatem postarać się o płaskownik 4.5mm. a przy okazji zapytam czy blokada koła pompy ma mieć dokładnie 15mm średnicy?
  21. Witam, mam pytanie jaką grubość ma orginalna blokada wałka rozrządu w 1.9 110 KM AFN ? Z forum wynika że można użyć zamiennie wiertła fi 6mm jednak głębokość frezu w wałku wynosi jakieś 4,4mm Chciałbym sobie dorobić odpowiedni płaskownik do blokowania.
  22. Pewno chodzi mu o włożenie szczelinomierza we wpust z tyłu wałka rozrządu po jednej i drugiej stronie. Nie tego nie robiłem, przygotowałem sobie dość pasowne narzędzie do blokady 4,4mm. Ale dodam, że aby ustawić znak na obudowie skrzyni idealnie na 0 to wałek rozrządu trzeba na tyle obrócić od pozycji zablokowania, że widać gołym okiem że nie włoży się blokady.
  23. Witam, mam pytanie odnośnie ustawienia rozrządu w 1.9 AFN Autoryzowany serwis fiata, gdzie poprzedni właściciel serwisował VW :dobrze zrobił znaki na kołach zębatych wałka oraz pompy. Ja teraz przy wymianie chciałem zrobić tak jak przykazano blokując wałek oraz koło pompy spreparowanymi do tego przyrządami jednak coś jest nie halo bo jak zablokuję wałek i pompe to znak "0" na sprzęgle ucieka mi lekko za obudową w prawo. Dosłownie chowa się jakieś 5mm i już go nie widać. Skad mogą wynikać te różnice ?
  24. No t pewno coś nie tak z elektryką, może immo w liczniku. Dobrze by było wykluczyć też to odcięcie własnej roboty dojść do miejsca gdzie jest wpięte i zmostkować. Pompe Ci sprawdził wykręcając wtryskiwacz? U mnie rozrząd ok, Ale z wtrysku nie leci ani kropla a paliwo do wtrysku pompa podaje tylko pewno pod za słabym ciśnieniem. Pompa idzie do pompiarza. Auto nadal stoi
  25. Od 4 lat kiedy mam tego paska nie bylo najmniejszych problemów. Zapalał elegancko w największe mrozy i gdy był ciepły. Turbina kręci się normalnie po stronie zimnej jest nieco oleju ale mam nadzieje, że to dostało się przez odme. Chodź w sumie troche oleju tam to normalka ale wydaje mi się, że kiedyś było go mniej. Rozrząd ok - znaki sie pokrywają. Po wykręceniu wtryskiwacza i kręceniu rozrusznikiem nie leci z niego ani kropelka, pompa zasilana bezpośrednio ze słoika z ropą. Czyli chyba pompa idzie do pompiarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności