Skocz do zawartości

StaryKoniu

  • Liczba zawartości

    339
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez StaryKoniu

  1. hello, ojciec przymierza się do zakupu Passata b6 2.0TDI 140km 2005r, skrzynia manualna w kombi. Pytanie, na co zwrócić uwagę przy zakupie ? Obecnie ma Ford Fiesta 2005r 1.6 benzyna.
  2. Czyli wiem co i jak. Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  3. A z waszego doświadczenia? Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  4. Ok. Ktoś może potwierdzić że w passat b5fl jak stuka przy skręcie w lewo to lewy przegub do roboty? Nie chce żeby mechanik mnie naciagnal na koszty Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  5. Ufff to jestem spokojny. Myślałem że jak stuka przy skręcie w lewo to prawy do wymiany. Czyli jak stuka przy skręcie w lewo to lewy do wymiany si? Przeguby są zamienne tzn pasuja na prawo i lewo? Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  6. Pytanie Przy skręcie w lewo słychać strzelanie przegubu. Widziałem że lewa odsłona od kierowcy jest pęknięta i wycieka smar. Czy w przegubach nie jest odwrotnie tzn jak stuka przy skręcie w lewo to prawy jest do wymiany? Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
  7. pewnie z miesiąc temu regenerowal Moj reflektor byl tez bialy przez jakies pol roku, potem juz zółkł i żółkł... i żółknie nadal - trza się za niebo znów zabrać
  8. przy ruszaniu szarpie. Na zimnym raczej nie ruszę energicznie - bo robi mi żabki.
  9. u mnie zdecydowanie częściej szarpie jak jest zimny - tzn śmiało mogę powiedzieć, ze TYLKO szarpie jak zimny, jak ciepły nie.
  10. dysza rozpręzna - czyli zaworki do nabijania czynnika ?
  11. chociażby mój przykład - test szczelności OK a po tygodniu klima nie dziala... czynnika ubyło 50%
  12. Niemniej stwierdziłem, że poczekam! Początkowo chcialem szukać kogoś innego ale utwierdziliście mnie w przekonaniu, ze skoro skasował kase to trzeba lecieć na reklamacje! Tak samo - ja wykonam usłługę, coś się stanie - jadę na reklamację! Robię tak długo aż będzie OK
  13. dzieki za info - przekaze, zobaczymy. Z tego co pamietam to w zeszlym roku "podobno" robił z kontrastem ale hm... jakos slabo to widzę Poki co to mam problem ze skontaktowaniem się znim - zobaczymy, przekaze mu sugestię - jak znam zycie nie będzie zadowolony, ze "wiem coś co on zapewne tez wie" PS. Dzwonilem, umowilem sie... na 12 czerwca - WOW! Wczesniej terminow "brak" - hmm Do tego czasu zagrzeje się chyba, hehe
  14. czyli skoro zaworki sa szczelne to nie ma prawa uciekać nimi czynnik pomimo, ze nie mam tych nakrętek.. Gdybym musial co roku uzupelniać - OK ! Ale ja w zeszlym roku srednio co 1,5 tyg jezdzilem do niego i tylko dobijał mi czynnik (gdzie przez 1,5 tyg czasami zrobilem mniej niz 200km autem..)
  15. zaworki mi wymienił na nowe. Ale twierdzi, ze czynnik mimo wszystko moze uciekać bo nie mam nakrętek na zaworki - może to być prawdą? Hmm OK, Umowię się dzisiaj z nim zeby uzupelnil czynnik kontrastem - w chwili obecnej nie mam juz czynnika bo climatronic mruga przy uruchomieniu auta, VAG pokazuje bledy - wrrrr
  16. podobno szukał nieszczelności, nie mogl jej nigdzie znaleźć.. 5 razy nabijał mi za darmo klime ale to ... szukanie druciarstwo - bo nie zniknie problem tylko będzie non stop czynnik wylatywał.. No nic - wroce do niego i będę działać - jakbym wiedzial, ze tak to ma wygladać to wolalbym dać żonie te pieniądze na "przekulanie" niz pakować w coś cos... nie działa! PS. Wlasnie! czy czynnik moze uciekać, dlatego ze nie mam nakrętek na zaworkach (bynajmniej tak twierdzi mechanik, hmm) Dla nie to troche dziwne - bo tak samo jakby powietrze mialo uciekać z kół jak nie mam nakrętek na zaworki !?
  17. Witam! Panowie pytanie - w zeszlym roku robilem klimatyzacje w swoim AVF (2001) - nie dzialala od momentu zakupu. Mechanik skasował mnie 1200pln-ów a klima i tak nie dziala tak jak powinna. Na poczatku wymienił 2 weze (ktore wychodza od osuszacza) - zaprawil na nowo bo byly przetartwe, wymienil osuszacz, wentylator klimatyzacji bo nie zalaczal sie, napelnil, odgrzybil a czynnik i tak gdzies spierdziela.. Nie moze zlokalizaowac nieszczelnosci - gdzie szukac? Yyyy
  18. sam chętnie zobacze bo mi tez wlasnie gdzies po stronie pasażera skrzypi Poki co wlozylem gumowe podkladki między deske a podszybe ale to taka lipa trochę
  19. Niestety nie wiem jaką mam pompę założoną Ale myślę, że uszczelkę zewnętrzna i tak warto wymienić - bo BIPY lubia mi spaść na minus a czytalem ze to tez pomaga ?
  20. Czy przez pompe vacum jakims cudem moze dostawac sie ropa do oleju ? Zauwazylem podczas logow dynamicznych, ze bip'y w 023 potrafia spaść na MINUS - czyli za malo paliwa.. uszczelka w pomppie vacum do wymiany ? Auto nie ma problemow z odpalaniem, odpala od strzała (sporadycznie, raz na 20 odpaleń zdarzy się, ze chwile dłuzej musze zakrecic). Jutro jade na wymiane uszczelnień na PD (ropa dostaje mi sie do oleju)
  21. mam to samo - zobaczymy co koledzy powiedzą..
  22. Ja spróbuję tylko odchylić zderzak od strony intercoolera - wydaje mi sie ze powinno wystarczyć - bo musę tylko wlozyc dolne mocowanie na swoje miejsce ?
  23. ja kupiłem zwykłe oringi - narazie daja rade. Ale dzwiek na pewno pochodzi z mocowania intercoolera (ten z filmiku). W weekend czeka mnie sciaganie zderzaka bo narazie podlozylem miedzy zderzak a intercooler szmate i dzwiek znikl - ale to druciarstwo Wymacalem ze dolne mocowanie intercoolera wyleciało ze swojego miejsca (przy wkładaniu rury do intercoolera mocowalem się i stad problem..) PS. Dla potomnych instrukcja zdejmowania zderzaka - mi się przydala - zobaczymy jak w praktyce (w weekend bede próbował) najbardziej boje sie zaczepu do otwierania maski..
  24. dokladnie! Dzwiek slychac nawet ze srodka - LOL ! W weekend jechalismy autem i slysze ten dzwiek - myslalem ze cos drzy w aucie. patrze nic, otwieram maske i dopiero "ptaszki zaczely ćwierkać" Już lecę do Twojego tematu - dzieki za zainteresowanie !
  25. Próbowałem dostać się do Intercoolera - nie bardzo wiedziałem, które śróbki trzymaja zderzak, nie udalo mi sie go odkrecić a nie chciałem go wyrwać. Odkreciłem nadkole od strony intercoolera, mialem dostep do dołu intercoolera i chyba faktycznie dół intercoolera wyleciał z tego zaczepu - czyli bez zdjecia zderzaka ani rusz nie dostane sie do intercoolera (a dokladnie dolnego zaczepu?) Narazie podłożyłem zwiniętą szmatkę po dół intercoolera i dzwiek ustał - ale to jest DRUCIARSKA metoda, LOL
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności