-
Liczba zawartości
339 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez StaryKoniu
-
Bylem, okazalo sie ze 190g czynnika gdzies wyparowało, próżnia była robiona i trzyma bez problemow. Gdzies jest jakas mikro nieszczelnosc - pytanie gdzie - barwnik jest dodany... trzeba obserwować. Narazie dobiłem i bede obserwować.
-
i tu jest cały pies pogrzebany - nie chłodzi mega rewelayjnie.. POjade dzisiaj zobacze cisnienia i czy czynnika nie ubyło - bedzimy wiecej wiedzieć
-
a mi syczy w czasie pracy z nawiewów - to źle ?
-
a w czasie pracy tez ma syczeć?
-
w środku słyszę z nawiewów jak syczy, a po wyłączeniu słyszę na zewnątrz od strony pasażera. Wydaje mi sie ze ponabiciu tez syczało. Dzisiaj jade sprawdzić czy czynnik nie wyparował czasami ? BO wczoraj dłuuuuugo jezdzilem zanim zaczęło chłodzić A i tak nie chłodziło rewelacyjnie
-
Klima była robiona 2 miesiące temu, niespelna miesiac temu był uzupełniany czynnik (uciekał gdzieś na sprezarce). Obawiam sie ze znowu jest cos nie halo - niemniej syczy podczas prawdy - a to chyba dobrze ?
-
I tak powinno być ze syczy - - - - - aktualizacja - - - - - moj niestety stał od 2 dni na słońcu, po odpaleniu po chwili włączyłęm klime - chodziłą na 1-wszym biegu - niestety dosc długo czekalem zanim zaczęłą chłodzić - dmuchala jedynie troche chlodniejszym powietrzem niz z normalnego wentylatora - why ?
-
Hello Mam pytanie, klima raz chodzi dobrze wieje chłodem (nie Antarktyda) a czasami ledwo co dmucha chłodem tylko ledwo co letnie. Na VAG jest błąd dmuchawy świeżego powietrza, czy to ma znaczenie? <br /> Zauważyłem tez ze jak auto postoi chwile z włączona klima to dmucha lepiej..
-
Hello Mam pytanie, klima raz chodzi dobrze wieje chłodem (nie Antarktyda) a czasami ledwo co dmucha chłodem tylko ledwo co letnie. Na VAG jest błąd dmuchawy świeżego powietrza, czy to ma znaczenie? Zauważyłem tez ze jak auto postoi chwile z włączona klima to dmucha lepiej..
-
Dzieki za porade, przesunalem blotnik i jest duzo lepiej. Przy okazji jeszcze troche powalcze ale juz nie "razi" w oczy taka roznica w szparach, co nie ?
-
Hello Chłopaki a ja mam pytanie ws. regulacji szczeliny między maską a błotnikiem. Szczelina między maską a błotnikiem od strony pasażera jest minimalna, a od strony kierowcy duzo wieksza. Czy dopchnąć błotnik w strone maski czy jednak przesunąć maske w strone błotnika ? Poniżej foto jak to wygląda. Jak radzicie?
-
pas bezpieczenstwa/wymiana - tyl
StaryKoniu odpowiedział przemek4net → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Hello Tylny pas po stronie kierowcy czasami się blokuje i nie chce dać się wyciągnąć tylko trzeba cały zwinąć i na nowo wyciągać. Co to może być? -
Problem z silnikiem/brak oleju 1.9tdi AVF
StaryKoniu odpowiedział malin2705 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Turbina Ci nie zassała czasami oleju ? -
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
StaryKoniu odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
LOL - tyle to i ja wpisalem sobie w google wczesniej - ale nie znalazlem informacji na co dokladnie zwrocic uwage, jak rozroznic wytarte krzywki etc... -
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
StaryKoniu odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Gdzie znajde przykładowe zdjęcia uszkodzonych krzywek wałka rozrządu ? Szukam i szukam i nie moge znalezc... -
kolego, sprobuj odlaczyc na chwile klemy i raz jeszcze: - wcisnij jednoczesnie ECON + OBIEG ZAMKNIĘTY, trzymaj je caly czas - wloz kluczyk do auta i przekrec na zaplon (az zapala sie lampki na liczniku), powyzsze przyciski trzymaj raz jeszcze (po chwili na wyswietlaczu CLIMATRONICA pojawi sie napis DIAG (z lewej strony) - wowczas mozesz puscic przyciski na CLIMATRONICU - CLIMATRONIC bedzie sie testowac (Wszystkie nawiewy etc..) MUSI ZADZIALAC
-
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
StaryKoniu odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
cały czas MOTULA, oryginał (od kolegi z forum) -
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
StaryKoniu odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
ale czy problem nie wystepowały częściej ? To dzieje się na prawdę stosunkowo rzadko - jak auto jest w pelni zimne problemu nie ma, jak jest w pełni nagrzane tez problemu nie ma, jedynie jak troche ostygnie i odpale to takie cuda sie dzieja (czasami). A jak przejade chociaz 5 metrów po odpaleniu na letnim silniku i stane to nic takiego sie nie dzieje -
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
StaryKoniu odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
i jaki koszt naprawy ? -
Hello, ja robie w Swarzedzu i jestem zadowolony! W tym roku robilem klime bo nie dzialala - wymienione zostaly 2 weze, osuszacz, wentylator, klima odgrzybiona, etc - za wszystko zaplacilem 1000zl - troche kasy poszlo no ale....
-
Mocny zapach spalin i dymienie 1.9 (AVF)
StaryKoniu odpowiedział Barth → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Hello ! Panowie pytanie: jak auto jest ZIMNE i w NAGRZANE obroty stoją dęba. Jak auto troche ostygnie (temp między 50-70*C) to obroty po odpaleniu falują, z rury wylatuje szary dym, śmierdzi dość mocno. Wystarczy lekko przegazować i problemu nie ma! Dodam ze nie dzieje się to za każym razem jak auto jest srednio nagrzane. W czym tkwi problem ? -
Ok dzięki. Jutro zagadam z człowiekiem co robił mi klime. Wydaje mi się że tej dyszy raczej nie wymienił. Klima tylko lekko chłodzi a nie aż mroZi.. Dużo osób pisze ze lewa rurkę mają aż w szronie.. Ja tylko zimna a prawa bardziej niż ciepła..
-
nie musiales nie do wujka google odsyłać - wystarczyl tekst "Wiatrak chłodnicy" A zapytalem bo w wielu miejscach była informcja, ze dotyczy to wiatraka (dmuchawy) za schowkiem Zobacz tutaj: http://forum.vw-passat.pl/threads/11781-Climatronic-b%C5%82%C4%85d-4F9?p=123754&viewfull=1#post123754 - nawet ktoś zaznaczyl ze chodzi o uszkodzone szczotki wentylatora dmuchawy - dlatego tez zapytalem EDIT. Pytanie : czy w moim AVF 2001 mam tylko dyszę rozprężną (dławiącą, żółta?) czy także zawór rozprężny ?
-
Niestety i mnie to dopadło... a stało to się po wymianie filtra paliwa... Na VAG-u wyskoczyl blad: 17571 Muszę zajrzeć pod ozdobna pokrywe silnika i obadać... domyślam sie ze przy wymianie mechanik niechcacy naderwal kabelki / kabelek
-
Hello ! Mam pytanie - w zeszlym tygodniu wymienialem wentylator klimatyzacji (ten co jest obok wentylatora chlodnicy) - poprzedni stał dęba, ruszył tylko jak trzasnalem w silniczek - ale i tak bardzo wolno chodzil i zatrzymywal sie po chwil. Takze wymienilem na TOPRAN'a - nowy chodzi jak wariat - zdecydowanie szybciej niz wentylator chlodnicy (ale cicho, wiec chyba to jest 1-bieg). Dzisiaj sprawdzilem i na VAGu mialem blad 4F9 - problem ze szczotkami wentlatora - rozumiem ze blad dotyczyl tego starego wentylatora? NIestety nie wykasowalem bledow zaraz po wymianie wentylatora stad pytanie.. Gdzie nie gdzie napisane jest ze chodzi o wentylator ktory jest za schowkiem - dlatego wole zapytac ktorego wentylatora tyczy ten blad ?
