Skocz do zawartości

StaryKoniu

  • Liczba zawartości

    339
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez StaryKoniu

  1. To Ci dopiero dziwoląg - ta rdza na przednim blotniku i wysokie zawieszenie... w sam raz na pole!
  2. myślałem, że odma poci się tylko gdzies koło łączenia z pokrywą zaworów - a jednak nie....
  3. a no... silnik AVF, generalnie nie mam mokre nigdzie kolo odmy jedynie poci mi się na końcu tej rurki, która idzie od odmy do rury filtra powietrza (tam na łączeniu) - czy to oznacza ze ODMA nie daje rady ?
  4. tak tylko pytam :-) Generalnie da się wymienić samą odmę w pokrywie zaworów ? Nie znalazlem tez nigdzie NOWEJ górnej pokrywy zaworów wraz z odmą?
  5. Chlopaki, czy wystarczy zakup powyższej odmy: http://allegro.pl/odma-zaror-odmy-1-9-d-td-tdi-passat-b5-golf-iii-i4849161669.html czy lepiej kupić razem z górna pokrywą ?
  6. Hello, w Twoim problemie śmiałbym zasugerować czujnik położenia wału - ale rozumiem, że sprawdzałes i sprawny ? Podmieniałes może ww. czujnik na inną sztukę czy tylko organoleptycznie stwierdziles ze jest OK ? Objaw jest typowy dla walniętego czujnika położenia wału (po odczekaniu ok 30 minut jest OK)
  7. u mnie wlasnie tez ta rura od intercoolera do silnika wyskakuje. Dokladnie ta co na rysunku Nie wiem z której stronie ona Tobie latała (bo mi na połączeniu INTERCOOLER i RURA)
  8. Hej Dzięki za info. Rozumiem ze rura w rurze powinna ciasno siedzieć? Tak jak wspomniałem zauważyłem dość duży luz między rura od intercoolera a kolektorem. . Chyba ze gniazda się też wyrabiają?
  9. dzięki za info - generalnie u mnie jest podobnie... Auto nie kopci na czarno - ale przy mocnym przyspieszeniu słychać wyraźnie SYK powietrza... gdzies musi ono uciekać.. Dzisiaj zajrzałem pod maskę i dostep do rury dolotowej (od filtra powietrza do turbo) jest elegancki, ale do rury od turbo do kanału który idzie z przodu auta jest masakra - nawet nie zauważyłem tej dolnej rury - grrrr...
  10. Witam ! Mam pytanie - gdzie znajdę schemat wszystkich rur, które idą od turbiny do intercoolera oraz od intercoolera do kolektora ? Moje auto po dodaniu gazu (mocnym) syczy, zauważyłem, że rura która idzie od intercoolera do kolektora ma lekki luz - w sensie chodzi na boki (od strony intercoolera) - czy to może być sprawcą zamieszania czy bardziej odcinek od turbo do rury, która idzie kolo kolo belki przedniej? Widziałem, że te rury sa na takie dziwne zapinki - jak je odpiąć, żeby nie uszkodzić a żeby sprwadzić rury czy nie mają gdzieś przecięcia / pęknięcia ? Rozumiem, że dam rade je sprwadzić bez zdejmowania zderzaka ani bez wjazdu na kanał ? Z góry dzięki chłopaki !
  11. tak jak napisałem Ci na PW - sprawdź świece, jak będziesz wymieniać to wymień sobie od razu komplet a nie tylko spalone.. Ja za komplet 4 świec BERU zapłaciłem ok 180zł + wymiana 30zł za komplet. Wcześniej wymieniłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej (bo oryginał wywalał błąd na VAGu) niestety nie pomogło - po wymienie świec - kamień z serca!
  12. Mam pytanie - jakie świece najlepiej kupić? Bosch czy Beru czy NGK czy jeszcze inne ? Auto to Passat B5FL 130KM (2001 z października). Jeśli dobrze wiem to potrzebuję 92mm - czy może jednak 97mm ?
  13. Sylvek, powiem Ci ze mój AVF też dymi gryzącymi spalinami - początkowo bardzo mi to przeszkadzało - teraz jakoś się przyzwyczaiłem.. Ktoś mówił, że to wina czujnika temperatury cieczy chłodzącej - wymienilem i nic, ktos mówił że uszczelki pod pompkami - nie robilem tego.. przyzwyczailem sie... denerwuje jak człowiek jest garażu / hali a auto jest odpalone - to gryzie... Jak rozwiażesz problem - daj znać. PS. Jak, gdzie i za ile wymieniałeś uszczelki pod pompkami ? PPS. Daj namiar na tą Twoją fotoopowieść - chętnie poczytam
  14. chyba shit na maksa i tyle... nic - trzeba będzie wymienić na gwarancji - mysle, ze wymianią co nie ?
  15. Cześć ! Mam pytanie - poł roku temu VAG wywalal mi blad czujnika temperatury cieczy chłodzącej - wymieniłem czujnik na oryginał z ASO za 105zł, było OK - problem miałem wówczas taki, że świece często pomimo, że silnik był ciepły grzały długo (jak przy temperaturze minusowej..), czasami po odpaleniu na ciepłym (jak świece się długo grzały) to obroty wskakiwały na 2sekundy na 2000obr. Po wymianie czujnika problem znikł, świece grzały się prawidłowo, obroty nie wskakiwały na 2tys po odpaleniu na ciepłym, auto odpalało dosłownie na pół obrotu - zauważyłem od pewnego czasu, że świece grzeją się dosłownie przez ułamek sekundy (nawet jak temperatura jest ok 11*C, jak jest ok 6*C to świecą się ok 1-1,5sek - to i tak za krótko - wcześniej po wymianie czujnika było OK! Sprawdziłem na VAG-u i znowu wywaliło błąd czujnika temperatury cieczy chłodzącej - owy błąd wywaliłem, świece do 1 odpalenia na ziemnym ( po skasowaniu błędu) grzały się kilka sekund i auto odpaliło dosłownie na pół obrotu. Niestety następne odpalanie już nie było na pół obrotu... wszystko przez to, że świece grzeją się dosłownie UŁAMEK sekundy.. Owy błąd narazie nie wrócił ale domyślam się, że owy czujnik jest jednak walnięty - dziwne co nie ??
  16. Ponawiam pytanie Potrzebuje znać dokładne wymiary i ile mb węzykow podcisnienia kupic do avf. Rozumiem ze gates będą ok? Brać w oplocie i zbrojone?
  17. StaryKoniu

    Regulacja drzwi

    powiem krótko: O JEZUS MARIA! Byłem przekonany, że sprawa jest dużo łatwiejsza - próbowałem "dociągnać" drzwi do środka za pomocą regulacji rygla na słupku, niestety dużo to nie pomogło - dół ładnie dolega niestety od klamki wzwyż trochę odstaje.. dlatego tez rozumiem, że inaczej się po prostu NIE da niż zabawa z regulacją dolnego zawiasu - sposób który opisałeś ?
  18. StaryKoniu

    Regulacja drzwi

    Zależy jak dla kogo Dla mnie 2x180km to jest spory kawałek Jakbyś mieszkał dużo bliżej to bardzo chętnie! A tak to pozostaje mi metodą-prób i błędów - pytanie z którymi zawiasami dokladnie walczyć ?
  19. StaryKoniu

    Regulacja drzwi

    na prawdę nikt nie pomoże ??
  20. i ja potwierdzę - mam obecnie WAHLERA i 90*C stoi i nie opada ani nie rośnie - uff!
  21. ja tam pojechałem do mechanika, zaplacilem 100PLN za termostatch Wahlera, wymiane i troche plynu .... wolalem się za to nie zabierać sam - pomimo, ze nie wydaje się to mega trudne..
  22. popieram - ja też dałem to do zrobienia mechanikowi (zapłaciłem 30zł) - troche płynu chłodniczego zleciało (generalnie jak patrzysz na silnik z przodu auta, to po stronie pasażera masz plecionkę (z lewej strony silnika) i nad plecionką wychodzi taki kruciec z bloku silnika z wtyczka - to jest tam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności