Skocz do zawartości

SeM@PassatB5

  • Liczba zawartości

    285
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SeM@PassatB5

  1. Ostatnio zaświeciły się temu kumplowi kontrolki z ładowania i jeszcze jakieś tam jak jechał, światła przygasły czyli widocznie coś z ładowaniem. Sprawdziliśmy sprzęgiełko alternatora i jest ono zablokowane, czyli kręci wirnikiem w obie strony. Wynika z tego że przy obrotach alternator ładuje. No to dziś wywaliliśmy napinacz i na pierwszy rzut oka rolka jest ok, ale amortyzator ma wywalone ma maxa tulejki łączące z korpusem rolki. Tak wywaliło tulejki, że rolka zrobiła nacięcia w amortyzatorze! Ciężko go też wcisnąć, co świadczy chyba że jest uszkodzony. I teraz pytanie: Czy można dokupić sam amortyzator z tulejkami? Może ktoś z Was ma nówkę albo mało używany do sprzedania? Pilnie potrzebny! Silnik AWX 131KM.
  2. Witam! AWX od kolegi ostatnio zaczął coś głośno pracować na wolnych obrotach, po lekkim naciśnięciu gazu silnik pracuje normalnym odgłosem. Porównywaliśmy napinacz paska klinowego z moim z AVF i w tym jego chyba ten amortyzator ciężko chodzi, trzeba go dość mocno nacisnąć żeby się poddał. Dorzucę filmik, ale nie wiem czy coś dacie rade wybadać. Czy winny jest amortyzator czy sama rolka? http://netrixnet.internetdsl.pl/Wideo0012.rar
  3. A próbowałeś przepłukać nagrzewnicę? U mnie po przepłukaniu i wymianie termostatu na oryginała bulgotanie zanikło.
  4. Witam! Jakieś 2 tygodnie temu czyściłem turbo, sprawdziłem poprawność rozrządu i przy okazji wymieniłem tez termostat na oryginała (miałem Wahlera) i przepłukałem nagrzewnicę. Poskładałem, zalałem G12 i bulgotanie które dotychczas miałem ustało! Wnioskuję że na Wahlerach auto jest niedogrzane i przez to układ nie może się sam dobrze odpowietrzyć. Teraz auto się szybciej zagrzewa i lepiej trzyma temperaturę, a co najważniejsze nie bulgocze przy ruszaniu rankiem. Więc proszę się nie sugerować od razu padniętą uszczelką po głowicą
  5. Jako autor postu 218 potwierdzam że pasek na tych moich ustawieniach pali i śmiga ok, rozrząd wymieniał mi gościu sprawdzony w vw, audi. Nie wiem czemu miałoby być źle
  6. U mnie np. teraz wynosi 0,9-1,0l/h na liczniku, na VAG-u 0,8l/h. Auto po wymianie rozrządu (marzec 2010), nowy termostat, nowa przepływka, nowy N75, wszystko oryginały, rozrząd dobrze ustawiony bo sprawdziłem osobiście. Jedynie to pompki mi zostały, BIP-y na dwóch z nich sa powyżej 30 i przez to chyba tak pali dużo.
  7. Nikt nie poradzi dlaczego na zamienionych zaworkach N75 < N18 auto zaczęło kopcić? Czy 16 Ohm to prawidłowa rezystancja tych zaworków? Lub ma byc 30 Ohm? Dobra obejdzie się, nie wszyscy naraz:/ Następnego dnia po nieudanej próbie zamiany zaworków zauważyłem podczas jazdy, że turbo jakoś nierówno pracuje w przedziale 1400-1600obr/min, jakby przerywało, brzęczy coś tak za schowkiem, czyli tam gdzie jest turbo, ogólnie to szarpie całym paskiem w tym przedziale obrotów. Nie wiem czy to wina N75 czy coś z turbo się stało. Powyżej 2000obr ładuje spoko. Dziś jeszcze wypiąłem wtyczkę z N75 i autko idzie równo, nawet w przedziale 1400-1600obr/min, am muła, ale to przez brak N75. Czy to potwierdza uszkodzenie N75? I znalazłem odpowiedź - uszkodzony N75 "...na tym wykresie doskonale widać jak układ regulacji walczy z błędnie działającym zaworem odcinając doładowanie w chwili gdy wartość zadana jest sporo mniejsza od aktualnej (overboost). Uszkodzony zawór N75 powoduje wpadanie regulatora w oscylacje... Kierowca odczuwa "przerwy w gazie"
  8. Aha czyli przyczyn zawyżonego spalania muszę szukać dalej. A co do kąta wtrysku to mam idealne 0 ustawione. Na postoju pokazuje mi teraz 0,9l/h, mogę zejść do 0,5 regulując fasolki, ale wtedy kąt wzrasta do 8!!!
  9. A czy te napięcie o ten 1-2mm mogłoby spowodować spadek spalania i w jakim stopniu? Obecnie spala mi 8,5l/100km przy spokojnej jeździe. Przed wymianą rozrządu w marciu było na pewno mniej.
  10. Witam! Wymieniłem przepływkę na oryginał, nowy termostat, turbo wyczyszczone a spalanie jak miałem tak dalej mam za wysokie (8,5l/100km). Dodam że jest takie przy spokojnej jeździe, silnik jak w opisie. Postanowiłem sprawdzić N75 czy nie powoduje przeładowania. Jakiś czas temu go czyściłem. Teraz jednak zamieniłem go z N18, po wymianie silnik zaczął chyba ciut głośniej pracować, jak popykał trochę na postoju to zaczął dymić z wydechu na niebiesko, przegazowałem to zostały ślady jakby oleju, jakiegoś nagaru na podłodze, a dym jeszcze większy. Wyłączyłem silnik i zamieniłem spowrotem i wszystko ok. Opory obydwu zaworków to 16Ohm. Czyżby któryś jednak był uszkodzony? Czy trzeba też czyścić N18 od EGR-a? Aha na zamienionych zaworkach zaczęło coś syczeć w okolicach miejsca N18, myślałem ze to ten N75 który tak prawie był coś przepuszcza, bo był czyszczony i sklejany. Ale poźniej mi jakoś przyszło na myśl że to może ciśnienie tam gdzieś uciekało z nieszczelnego dolotu, tam jest prawie połączenie w tą plastykową rurą dolotu i może gdzieś na złączce uciekało. Widocznie ten N18 w miejscu N75 nie puszczał ciśnienia? Albo się mylę? Jak wrzuciłem zaworki w swoje miejsca to syczenia brak. Poradźcie koledzy!
  11. Czy widoczne na zdjęciach ustawienia rozrządu świadczą o poprawnej jego wymianie?
  12. Wg mnie dobrze, bo licząc piny pełne to byś miał do 4 tylko. Na wtyczce są numerki i tego trzeba się trzymać. Choć mi i tak nie chciał chodzić silnik (chyba przez ten niezaślepiony EGR) I się wyjaśniło, EGR trzeba było zaślepić, dioda w kierunku przewodzenia z 4 na 5 pin. Wyjąłem przepływkę bo chciałem ją wyczyścić, lecz po czyszczeniu ustaliła ona sobie wartość mierzona na 539, czyli do pewnego przedziału obrotów autko szło a dalej lipa. To wyczyściłem jeszcze raz, i tym razem wartość wskazywana na wolnych obrotach wynosiła 15!!! Gdy dodawam gazu, to spada wartość mierzona do 0! Wrażenia z jazdy - niezapomniane Na diodzie pasior ma kopa jak szalony (czyściłem tez turbo). Zamówiłem nową w IC za 493zł (po rabacie z 548zł). Do odbioru jutro. Jeździłem wczoraj i dziś na tej starej i dziś zaczęła jakby cosik ciągnąc, chyba zaczęła wreszcie coś mierzyć. Lecz to nie zmienia faktu że jest do wymiany.
  13. A jest możliwe wogóle że pasek przesunięty jest o jeden lub dwa ząbki a auto pali i chodzi normalnie? Oczywiście spalając więcej. Bo jeśli nie, to nie musiałbym chyba tego sprawdzać. Proszę o wypowiedzi tych co poprawiali rozrządy po mechanikach
  14. A to na wale też jest cecha jakaś? Myślałem że wał się ustawia wg koła zamachowego? Nie wiem czy u mnie w AVF tez tak jest. Aha i te cechy mają się pokrywać za każdym obrotem? Lub co ileś obrotów? A jak z obrotem wału, bo chyba kompresja go będzie trzymać. Obracać zapłonem? Pytam bo jeszcze tego nie przerabiałem
  15. A jak sprawdzić najszybciej czy rozrząd jest dobrze założony, tzn. sprawdzić cechy? Czy trzeba też odkręcać cały przód? Bo pół roku temu mechanik zmieniał mi rozrząd, od tego czasu spalanie wzrosło do 8,5l/100km średnie, na postoju wzrosło do 0,9-1,0 (było 0,7). Mechanik twierdzi że wszystko jest ok. Ale do pewności chciałbym sprawdzić czy wszystko gra. Ze spalaniem zejdę do 0,5-0,6 regulując fasolki, ale wtedy kąt w grupie 4 wzrasta do 7-8! Przy wartości bliskiej 0 mam w/w spalanie na postoju. Silnik odpala ok.
  16. 2km to trochę za mało chyba, powinna się dźwignąć, ale nie do 90st. Albo czujnik walnięty albo termostat cały czas otwarty tzn. do wymiany
  17. Ano nie zaślepiłem EGR-a, choć wiedziałem że tak trzeba zrobić, zapomniało mi się. Diodę wpinam pomiędzy 4 i 5 pin, w kierunku przewodzenia 4 5 (pasek na diodzie do pinu 5). Jutro spróbuję jeszcze raz. Apropo spalania to mam 8 do 8,5 przy spokojnej jeździe, więc coś tu nie tak
  18. Kupiłem taka diodę tzn. gościu w sklepie powiedział mi że to jest ta, ale po założeniu pomiędzy 4-5 pin silnik zaczął przerywać, siwy dym z wydechu walił, wtryski zaczęły klekotać. Wyłączyłem silnik, podłączyłem wtyczkę i na przepływce chodzi ok. Sprawdzam, bo mam za wysokie spalanie i nie wiem czy to przez przepływke. O co chodzi z tą diodą? Co jest nie tak?
  19. Nikt nie odpowietrzał jeszcze układu chłodzenia? Podzielcie się Panowie sposobami na pozbycie się powietrza z G12
  20. Witam! Mam w moim AVF pompki AR, sąsiad kupił golfa z silnikiem ASZ 131KM i dostał do niego wymieniony komplet pompek, bo któraś z nich już lała. U mnie tez już jedna leje widocznie, bo w grupie 13 zbliża się do tolerancji a pozatym BIP ma duży. Czy mogę wrzucić jedną pompkę od sąsiada a ASZ do mojego AVF? Nie wiem jakie one mają oznaczenia, ale chyba wg mocy powinny działać tak samo. Bo inaczej czeka mnie kupno kompletu
  21. Możesz zapodać linka do tych z allegro po 30zł?
  22. U mnie dokładnie tak samo, rozrząd wymieniany w marcu i od tego czasu spalanie wzrosło, średnie ok 8,5 w cyklu mieszanym. Mechanik twierdzi że rozrząd dobrze ustawiony, bo wymieniał na blokadach. Powiedział żeby nigdy nie ruszać fasolek, bo one sa fabrycznie ustawione i tak mają być. Przed wymianą spalanie na postoju miałem 0,7, teraz mam 0,9. Fasolkami zejdę do 0,5-0,6, ale wtedy kąt synchronizacji w grupie 4 wzrasta do 7-8. Czy świadczy to o przesunięciu rozrządu o ząbek lub dwa? I czy rzeczywiście przesuniecie rozrządu o ząbek unieruchomi samochód? Dodam że odpalanie spoko, jak i zimny tak i ciepły, tak samo jak przed wymianą.
  23. Moj comfortline 3BG z 2002 roku (model 2003), silnik AVF posiada: ABS ESP 8 x poduszki 4 x elektryczne szyby elektryczna regulacja świateł podgrzewane lusterka z regulacja elektryczną 2 x podgrzewane fotele z regulacja lędźwiową welurowe fotele automatyczna klimatyzacja "climatronic" klimatyzowany schowek 2 x podłokietnik podstawowy komp MFA1 i MFA2 dwa gniazda 12v w bagażniku radio BETA (2 głośniki) doczepiany hak "Westfalia" autoalarm centralny zamek immobilizer lakier metallic parktronic tempomat wspomaganie kierownicy relingi chromowane (listwy na drzwiach czarne) skrzynia 6-biegowa pompowtryski AR (to jakaś przejściowa seria)
  24. Nie mam, niedogrzewał się trochę, ale po wymianie termostatu ustało. Czyli muszę odpowietrzyć układ i będzie ok. Dzięki! Aha i jeszcze jedno, jak prawidłowo odpowietrzyć układ chłodzenia? Zsunąłem lekko ten przewód z nagrzewnicy (z tą dziurką), silnik świeżo odpalony, zimny, na wolnych obrotach płyn przepływał tam ale nie całym przewodem, tak jakby połową przewodu tylko płynął. Zdjąłem go trochę i rzeczywiście płyn się tylko powoli przelewał przewodem. Założyłem spowrotem, przegazowałem i wtedy dopiero zauważyłem jak obroty spadały to tą małą dziurką w przewodzie wyciskało płyn. Po tym zabiegu jak dopaliłem silnik to miałem wrażenie że nagrzewnica jest całkiem pusta i zaczęła się napełniać płynem, bulgotanie było straszne. Po przejechaniu ok 1km na wyższych obrotach nagrzewnica się chyba napełnia i przestaje bulgotać. Poradźcie jak prawidłowo odpowietrzyć ten układ, bo ja to chyba sobie tylko powietrza tam napchałem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności