Skocz do zawartości

SeM@PassatB5

  • Liczba zawartości

    285
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez SeM@PassatB5

  1. Fotka jest ok, do zrobienia na baku pozostało 980km, a przejechane od tankowania miałem już 120km. Może słabo widać, ale na pewno tak było
  2. Widocznie nasze 131-ki tak mają, przy zatankowaniu do pełna w trybie miejskim pokazywało zawsze max 870km do zrobienia na baku ze spalaniem 6,5-7,5l/100km, ostatnio zrobiłem mały wypad w Polskę, jazda trasą 80-110km/h 2 osoby kofer pusty, po zsumowaniu mogłem zrobić 1100km na baku, średnie spalanie z pamięci nr 1 - 5,9l/100km. Fotka potwierdza tę oszczędność
  3. Niekoniecznie...u mnie dzisiaj się okazało że przyczyną był wężyk podciśnieniowy gruszki turbiny, niby był cały, lekko pęknięty przy N75, ale gdzieś widocznie go zasysało. Po małych przeróbkach pasior znowu płynnie przyspiesza:)
  4. W moim AVF szarpania pojawiały się w przedziale obrotów 1400-2000, dziś pogrzebałem i okazało się że wina leżała po stronie wężyka podciśnienia sterującego sztangą, gdzieś chyba się przełamał i go po prostu zasysało. Nie miałem nowego, ale połączyłem jakieś stare i cisza, żadnego szarpania. Gdzieś już było wspominane o tych wężykach, więc polecam sprawdzić też ten problemik. Pozdro
  5. Dokładnie jak Łysy pisze, trzymam się obrotów do 2tyś, łagodne przyspieszanie, z górki wrzucam luz itp.Niekiedy nie warto przyspieszać albo wyprzedzać, bo i tak cię na kolejnych światłach dogonią A za to zaoszczędzisz. Wiem że to nie jest zdrowe dla turbo, ale na razie jeżdżę testowo i jak na razie jestem zadowolony ze spalania. Pozdro
  6. Mi chwilowe to nawet 1.0 pokazało kiedyś jak nogę z gazu puściłem przy 130km/h He he he Panowie nie ma co na chwilowe patrzeć, średnie się liczy. A tak apropo to ostatnio przeszedłem na EcoDriving Rezerwa świeci, 50km do zrobienia na baku, zalewa za 100zł (4,99zł/l) co daje 20,04l. Do przejechania wg kompa jest 390km, czyli średnie spalanie 5,88l/100. Faktycznie to robię 370-380km czyli max wg kompa to 6,25/100km. Trasa do pracy 25km, tryb pomieszany Dodam że wszystko to przy prędkości 80km/h. Przy 90-100 spalanie wzrasta do ok 7.0-7.2. Wydaje mi się że to dobry wynik na 131 kucyków
  7. Wracam do parujących tylnych lamp...zrobiło się z czasem rozszczelnienie, przy myciu samochodu woda wciekła do środka i zostawiła osad,chciałem to wypłukać wodą z płynem, później spirytusem technicznym żeby zacieki nie zostały i klosz dostał po dupie, popękał cały. Winne było słońce na którym się suszyła lampa, druga suszona w domu przeżyła. Czy ktoś próbował dorobić takie klosze? Istnieje takie coś jak termoformowanie, trzeba tylko zrysowac dobrze kształt lampy, zrobić bryłę i zlecić zrobienie wydmuszki. Tylko nasuwa się pytanie...ile za takie coś? Wkrótce będę miał dostęp do frezarki 5D, bryłę by się dało zrysować i zrobić. Posiada któryś w Was forumowicze dostęp do termoformiarki? Bo przydałoby się wiedzieć koszt takiego termoformowania. Chodzi mi o taki proces [ame] [/ame].Na pewno wielu z Was posiada stare zaparowane zmatowiałe lampy z kombiaka, wymiana klosza i mamy nówkę
  8. Blokada blokadą, są w nich różnice na milimetry, ale jak blokujemy wał blokadą to ustawiamy nacięcie na blokadzie z nacięciem na kole wału. I takie zestawienie powinno odpowiadać pokryciu się cech na kole wałka rozrządu. To czemu u mnie (post 218) ustawienie cech wałka rozrządu odpowiada pokryciu się wypukłości na kole wału z otworem na blokadę wału? Chyba że ... powyższa fota nr 3, którą też zrobiłem razem z fotami z postu 218 jest poprawna, pokazuje poprawne ustawienie wału w chwili gdy cechy na wałku rozrządu pokrywają się, a na wale starczyłoby wtedy założyć blokadę i nacięcia na kole i na blokadzie pokryłyby się. A foty z postu 218 pokazują ustawienie po tylko jednym obrocie (cechy poprawnie pokrywają się co 2 obroty).
  9. Witam! Tak czytałem wypowiedzi powyżej i dalej nie wyjaśniła się sprawa z ustawieniem wału z postu 218 i z linku (foty poniżej). U mnie (post 218) wał jest ustawiony wg wypukłości i otworu na blokadę. Wg linku wał jest ustawiony wg nacięcia na kole i nacięcia na blokadzie, przy czym wypukłość na kole jest w całkiem innym miejscu. Przeglądałem zdjęcia jakie jeszcze robiłem przy zmianie rozrządu i znalazłem fotę na której widać że u mnie na kole też jest nacięcie (fota nr3). Wiem że obracałem wtedy wałem żeby cechy się pokryły i widocznie u mnie musiała pokryć się wypukłość. Cechy pokrywają się co 2 obroty, ale nie przypominam sobie żeby nacięcie na kole pokrywające się z otworem na blokadę (lub w pobliżu tego otworu) odpowiadało pokryciu się cech na kole wałka rozrządu. Coś mi tu nie pasuje znowu, bo wg innych opisów poprawne ustawienie wału to nacięcie na kole z nacięciem na blokadzie. Czy któryś z Was ma możliwość sprawdzenia tego w jakimś AVF lub AWX? Foty mile widziane:) Trzeba by w końcu rozwiać te wątpliwości. Dodam że mój pasior pali na dotyk, po wymianie rozrządu rok temu wzrosło mi spalanie na postoju z 0,7 do 0,9-1,0.
  10. Znalazłem na allegro takie DRL http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-drl-atest-jak-philips-i1499891423.html. Czy możecie coś więcej o nich powiedzieć? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat tych DRL-ków, osramy parują, ori philipsy 5 LED trochę kosztują, a cena tych jest nawet kusząca. Żeby to tylko jakiś kot w worku nie był... Znalazłem komentarze odradzające LEDy VERTEX-a, zdecydowałem się jednak na skośne Osramy http://allegro.pl/osram-led-skosne-swiatla-do-jazdy-dziennej-automat-i1502855415.html
  11. Wiem że można kupić, ale chodzi mi o wymiary tej osłony filtra, którą odkręcamy. Wypaliłbym element, który można byłoby nałożyć na tę osłonę, dospawać jakiś uchwyt i wtedy odkręcić.
  12. Czy posiada ktoś rysunek z dokładnymi wymiarami klucza do obudowy filtra do passata 2002 AVF? Bo linki juz pogasły, a mam dostęp do lasera i bym sobie wypalił nakładki z blachy 12-15mm. Potrzebne mi są średnice stycznych okręgów i ilość tych prostych (lub kątów). Jak na razie za zimno trochę żeby paska rozebrać i sprawdzić
  13. Sprężarka klimy nie załącza się chyba poniżej 2st.C, więc jeśli obecnie testujesz to by było ok. Poczekaj aż będzie cieplej i wtedy sprawdź czy spalanie spadnie po załączeniu klimy.
  14. Przed zimą było ok, silikon działał ok. Mrozy mu chyba zaszkodziły, często myję też karcherem i widocznie silikona pozrywało
  15. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1168907#post1168907 W mnie silikon nie pomógł, może polecicie coś lepszego do sklejenia kloszy?
  16. Wracam do moich tylnych lamp TYC-a, po zimie porażka, jak widać na zdjęciach. Z tyłu lampy w schowkach mam powciskane woreczki pochałaniające wilgoć i nic nie dają;/ Zdaje mi się że lampy zaczęły przeciekać od góry, bo po deszczu widać krople wewnątrz lampy. Uszczelniałem je silikonem przed zimą, ale widocznie nic nie dało. Czy ktoś już rozbierał takie lampy? Chcę tę zewnętrzną szybkę odkleić, wyczyścić i wysuszyć po czym od nowa szczenie skleić. Jaki klej polecacie do tego?
  17. Kiedyś mi wpadła w oko taka lampka w pasku B5, może kogoś zaciekawi
  18. Witam! W tym tygodniu zakupiłem owe kątowniki w ASO (kątownik 17zł + śruba 1,5zł), zakupiłem 2 zestawy (foto 1). Dziś założyłem i coś tu nie pasuje. Zestawy o numerach: 1. katowniki: 3B0941453B 2. Sruby: N90683302 są prawdopodobnie ze skody (źródło google). Chyba się to zgadza, bo kątowniki nie pasowały do mojego AVF, tzn. w przednim pasie zderzaka (pod lampą) nie było otworów na te krótkie zagięte blaszki w kątowniku (foto 2), wzorowałem się rysunkiem z ETKI i nie pasowało to. Jedyne wyjście to wyprostować te zagięcia. Lecz po mimo tego wspornik kątowy i tak by nie dotykał lampy, brakowałoby mu ok 1-2mm (foto 2). We wsporniku jest owalny otwór na śrubę, lecz to i tak mało. Lepszy efekt mają te wsporniki jak się je zamontuje odwrotnie (foto 3). Tak też uczyniłem, pełna satysfakcja bo drgania lamp zniknęły Pozdrawiam
  19. Dziś wywaliłem silniczek tylniej wycieraczki, bo spryskiwacz lał mi się do klapy. Rozkręciłem silniczek, razem z pokrywą wyszły jakieś 3cm rurki, reszta zostało w środku razem z rdzą Próbowałem dyszę wyciągnąć z drugiej strony i wyszła bez rurki, więc czeka mnie kupno nowej. Rozwierciłem tę rurkę od strony dyszy. Czy rurka ta wewnątrz na całej długości ma gładkie ścianki? Znaczy zdawało mi się że w środku było jakieś zwężenie, wyglądało na jakąś tulejkę którą siedziała twardo ze rdzą? Przewierciłem tę tulejkę i wyrównałem ścianki wewnętrzne. Czy będzie tam potrzebna jakaś tulejka do środka? Dzwoniłem teraz do ASO Częstochowa i ten zestaw naprawczy (VW nr 8LO998711) to jest zestaw z Golfa, do pasków nie ma takich Dysza kosztuje 32zł złodzieje:)
  20. Witam! Proszę o info na temat VIN-u WVWZZZ3BZ3E163012. Dzięki wielkie z góry!
  21. U mnie w takim samym AVF pomogło dobre naładowanie aku i przy temp. poniżej 0st zawsze zagrzewam 3-4 razy świece przed odpaleniem.
  22. Naładuj aku, u mnie tez przygasały a po naładowaniu ustało. Pozdro
  23. A może to zwykłe uchwyty gumowe na których wiszą tłumiki?
  24. Witam! Mi się też pojawiło szarpanie przy przyspieszaniu w przedziale ok 1400-1600 (czytaj więcej http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1038629#post1038629), lecz po wymianie n75 poszarpywanie ustało jedynie na jakiś czas. Jak odłączę wtyczkę od N75 to pasek przyspiesza wolno ale równo, bez poszarpywań. Dodam Ze N75 nowy. Co może być jeszcze przyczyną poszarpywania? Filtra powietrza dawno nie wymieniałem, przepływka nowa, ale nie powiedziane że 100% sprawna. Gdzieś wyczytałem że mała dziurka w rurach z doładowania może powodować takie szarpanie. Jak na razie brak mi czasu żeby to sprawdzić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności