Skocz do zawartości
Gość djzuk

Rozmiar łożysk alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

Gość djzuk

Witam!

Podajcie mi proszę jaki rozmiar mają łożyska alternatora w Pasku B3 silnik 1.8 107KM.

Z góry wielkie dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trza by jeszcze wiedzieć jakiej firmy masz altrenator - Bosch, Valeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie trza by jeszcze wiedzieć jakiej firmy masz altrenator - Bosch, Valeo

Pewnie trza... :cwaniak:

 

Łożyska alternatora:

45,55,65A - 6203 i 6201

90A - 6303 i 6201

Pewnikiem oba 2RS lub ZZ

RS -plastikowe ;)

ZZ -metalowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djzuk

na 99% jest to Bosch, ale nie mam jak tego narazie sprawdzić bo auto stoi u mechanika bo mi silnik padł;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wadolek

Jezeli Bosch i 120 Amperowy to lozyska sa 6303 i 6203.. oba zz

pzdr :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djzuk

Kupiłem 3 rodzaje: 6203, 6201 i 6303. Wszystkie zz któreś muszą pasować nie ma siły:) Jak wymienię napiszę które wlazły:)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżamy kotlecika :P

 

djzuk - coś obiecałeś napisać po wymianie tych łożysk - :krzeslem:;)

 

Mam alternator bosch 90A , więc na 99% 6303 i 6201 ? Czy mam dokupić 6203 - niby 10-20PLN...

 

Jeśli ktoś jest o 1% pewniejszy niż ja, proszę o podpowiedź. :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość djzuk

oj przepraszam, zupełnie o tym zapomniałem... Otóż łożyska do mojego alternatora (bosch) to 6303 i 6201.

Zmieniałem je dwukrotnie, ponieważ za pierwszym razem kupiłem kiepskie polskie łożyska i nadal piszczały;/ Musiałem kupic porządne łożyska SKF- naprawdę polecam! Po tej wymianie nastała cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam kotleta, chcę się upewnić-do boscha 90A potrzebuję 6303 i 6201?

Jak podjadę do Bimetu (producent łożysk) to po tych numerach będą wiedzieli co mi dać?

I czy przy wymianie muszę się przygotować na jakieś niespodzianki, typu lutowanie czy jakieś nietypowe ściągacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcę się upewnić-do boscha 90A potrzebuję 6303 i 6201?
- zgadza się, to prawidłowe oznaczenia.
Jak podjadę do Bimetu (producent łożysk) to po tych numerach będą wiedzieli co mi dać?
Muszą wiedzieć, numeracja łożysk jest znormalizowana. Tylko pamiętaj, muszą być kryte (RS lub ZZ). Nie kojarzę jakości Bimetu, myślę, że wiesz co robisz?
I czy przy wymianie muszę się przygotować na jakieś niespodzianki, typu lutowanie czy jakieś nietypowe ściągacze?

żadnego lutowania. Na początek odkręcasz śrubę od kółka pasowego jak altek siedzi jeszcze w aucie, bo ciężko ją ruszyć, a nie ma za co przytrzymać wirnika, a tak , trzyma nam pasek. Przed rozkręceniem altka na połówki wyjmujesz szczotki. Staraj się "odpukać" obudowę od strony kółka, tak by środek został z tylnym ... deklem. Ze ściągaczem do łożysk jest łatwiej, ja go nie miałem i musiałem szlifierką kątową nacinać dolną bieżnię, po rozwaleniu górnej :wstyd: Wiem, nie fachowo, brutalnie, ale już ciemno się robiło...

 

Można dać do stoczenia pierścienie (komutator?) jak są na nich głębokie rowki po szczotkach. Nowe szczotki mogą się zaklinować w takim wyżłobieniu. Można też to zrobić pilnikiem, albo olać i przy wkładaniu nowych szczotek podszlifować im boki, aby się nie klinowały. Dalej się same ułożą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak podjadę do Bimetu (producent łożysk) to po tych numerach będą wiedzieli co mi dać?

Nie wiem co to jest Bimet ale w każdym sklepie z łożyskami możesz się tymi numerami posługiwać i na pewno będą wiedzieli o jakie łożysko chodzi

I czy przy wymianie muszę się przygotować na jakieś niespodzianki, typu lutowanie czy jakieś nietypowe ściągacze?

lutować nic nie trzeba ale za to porządny ściągacz się przyda na łożysko do strony paska, ja miałem taki średni i mój nie dał rady natomiast mała szlifierka kontowa poradziła sobie wyśmienicie:D

Jak będziesz kupował to powiedz w sklepie że to łożyska na alternator i muszą być jakieś porządne, ja kupowałem w sklepie który sprzedawał głównie SKF-y ale jak powiedziałem że to na altek to dali mi jakieś japońskie ale nie pamiętam jak się nazywały , były trochę droższe ale narazie przez dwa lata cisza.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda cena łożysk skf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre łożyska -

Bimet Gdańsk, produkują łożyska dla czołowych producentów samochodów, myślę że z jakością sobie radzą

tyle że ślizgowe... tocznych nie produkują.

A z dobrych tocznych polecam SKF, Timken, Koyo, SNR - ceny wszystkich są zbliżone :)

 

Sam najczęściej wybieram Timkena, a wiem o czym piszę do łożyska które "przeszły przez moje ręce" można liczyć w setkach, jeśli nie tysiącach i pracują w ciężkich i najcięższych warunkach, w ruchu ciągłym itd. więc daje się jak najlepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy... Orientuję się ktoś jakie łożyska będę potrzebował do tego alternatora ? passat b3 1.8 ABS

 

32132006237377587898.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności