Skocz do zawartości
Gość robert124s

Głośna praca pompy wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert124s

Mam pytanie co może być przyczyną głośnej pracy pompy wspomagania w passacie B3 1,9Td nie ma wycieków i stan płynu wspomagania jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

pasek może być za mocno naciągnięty. Może też sama pompa siadać powoli,sam tak miałem, potem tylko wymiana.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził naciąg paska, potem ewentualnie wymienił płyn wspomagania. Jeżeli to nie pomoże to najprawdopodobniej pompa będzie się kończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też głośno pracuje i mój mechanik potwierdził moje przypuszczenia, że powoli kończy się jej żywot. Mam nadzieje że jeszcze troche da się na niej pojeździć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie pompy to u mnie zaczela sie odzywac po przejechaniu jakichs 10 km, pomogla wymiana plynu i naciagniecie paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość power-gt

Ja podstawiłem 5 pomp i przekładnie i cały czas wyła i kiepsko wspomagała. Winowajcą był załamany wąż idący od zbiorniczka z płynem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miłem to samo . wymien płyn tylko przepłukaj kilka razy i zalej nowym u mnie przestało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie mam passata b3 1.9 TD 75 KM i musze wymienic pompe wspomagania. Dowiedzialem sie ze sa do tego silnika jakies 2 rodzaje tych pomp i chodzi mi o to czym one sie roznia. Kolo pasowe na mojej pompie jest z odsadzeniem okolo 2-3 cm.

Prosze o szybka odpowiedz

Z gory dziekuje

 

---------- Post added at 17:52 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

 

mam jeszcze 1 pytanko. gdy pale paska na zimnym silniku pierwszy raz to mi trzesie silnikiem. Zauwazylem ze paliwo z pompy wtryskowej cofa sie do filtra paliwa. co jest tego przyczyna?? ja stawiam na zaworek zwrotny ale niewiem gdzie on na pompie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompie jest z odsadzeniem okolo 2-3 cm.

Wysokie i niskie osadzenie,Ty masz wysokie ale zawsze można w bardzo prosty sposób przełożyć samą piastkę ze starej pompy jak się kupi nie tą pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to mam taką pompę bo na darmo wymieniłem u siebie na nową a winny był zawór przelewowy tylko musiałbyś piastkę przełożyć bo u mnie jest niskie osadzenie możesz też poczytać tu; http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=67261&highlight=wspomaganie

Zdj?cie005.jpg

Zdj?cie006.jpg

Edytowane przez robol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja bym powiedział że ten zawór odcinający co podałeś w linku odpowiada za wyłączenie silnika po przekręceniu kluczyka w pozycję zero ,jest to elektrozawór odcinający dopływ paliwa do przewodów wysokiego ciśnienia ,a zawór zwrotny jest na przewodzie powrotnym do filtra i jest przykręcony do pompy śrubą z napisem OUT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mniw wyła przy skręcaniu kołami, okazało się że były padnięte łożyska amortyzatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności