Skocz do zawartości
rm23

czujnik wstecznego biegu lokalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Mam maly problem ze swiatlem wstecznym mianowicie nie swieci (standard);) zarowki bezpiecznik sprawdzone sprawne! szykuje sie wymiana czujnika wstecznego ktory gdzies jest podobno przy skrzyni biegow tylko nie wiem gdzie on jest nie moge go zlokalizowac, gdyby ktos byl tak laskawy i dal jakies zdjecie albo dokladny opis to bylbym wdzieczny. Spedzilem pod autem z dobre 30 minut i nic slepo nic nie znalazlem dodam ze szukalem do okola skrzyni biegow. ! dzieki za szybka pomoc pozdrawiam ! Moje autko to VW Passat 99 rok TDI 110 Koni skrzynia manual 5 biegow a z tego co pamietam silnik AFN !;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj na górnej części skrzyni tuż za silnikiem - stojąc przed samochodem po lewej stronie(bez wchodzenia do kanału)

zdjęć niestety nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz ide pozagladac z latarka wielkie dzieki ale jesli ktos ma jakies zdjecie to prosze o wrzut dzieki.

 

 

bylem sprawdzilem i nic nic nie widze czysto hmmmm zadnych czujnikow pomocy!!!!

Edytowane przez rm23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie jestem pewien czy to jest to o co ci chodzi ale może ci się przyda.Pozdrawiam

bez tytu?u.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waaj ma racje kolego dzieki za pomoc jestem w trakcie wyciagania ! zamykam temat !:eek:

 

Ponizej dodalem zdjecia jak wyglada takowy czujnik i gdzie w skrzyni biegow mozna go zlokalizowac.. pozdrawiam !

001.jpg

002.jpg

Edytowane przez rm23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim przedmówcom , zlokalizowałem dzięki temu usterkę.

Był to jednak czujnik, bez odkręcania można go sprawdzić tak ze odpinamy wtyczkę od czujnika zwieramy piny izolowanym przewodem, włączamy wsteczny później zapłon jak światła działają to mamy winowajcę.

Po takim sprawdzeniu pojechałem po nowy 40f w serwisie (złodzieje).

Po wymianie, mokry bo w połowie zaczęło padać wk……y , rozebrałem czujnik, na stykach było dużo jakiegoś syfu(jak by smar podejrzewam ze to ze z oleju się wytrąciło), oczyściłem tylko tak troszkę, złożyłem i jeszcze bardziej się wk……. bo o dziwo wszystko z nim w porządku tylko zabrudzony. Czyli ze można go z reanimować. Jak by ktoś potrzebował to ten stary mogę oddać za freee

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od kilku dni borykam się z problemem świateł cofania - mianowicie świecą cały czas - nie gasną. Po poczytaniu forum wszystko wskazuje na czujnik cofania. Jak można się dostać do tego czujnika?? Z góry to tam nie bardzo jest jak ręce włożyć. Czy można się do niego dostać od spodu auta czy jednak trzeba coś demontować ??

Czy możliwe jest aby uciekający tylnym króćcem płyn chłodniczy powodował zalewanie tego czujnika cofania?? - bo mam właśnie też problem z ubywającym płynem i sa pewne podejrzenia że to właśnie tamtym króćcem z tyłu silnika coś wycieka. Mogę dodać że wcześniej kilka razy zdarzyło się że światło cofania się zapalało, jednak po chwili zawsze gasło, jednak ostatnio jak się zaświeciło to od kilku dni całkowicie nie gaśnie. (Na razie jezdzę bez bezpiecznika tak dla spokoju bo dużo ludzi mi natarczywie daje znać długimi że coś mi z tyłu świeci ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak można się dostać do tego czujnika i gdzie go szukać w pasku 1.9tdi avf z tiptronikiem? czy potrzebny jest do tego kanał? i ile czasu mniej więcej zajmuje ta operacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostep prosty demontarz sztywnej rury za ickiem i przed egrem.. ale na jakie sruby jest przykrecony czujnik do skrzyni? jakis torks ?

Edytowane przez zielskoglowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie gdzie jest czujnik wstecznego na skrzyni,mam paska 2004 rok 2.0 tdi 136 ps,skrzynia 6 biegów,jak patrze na fotki umieszczone w temacie to wydaje mi sie ze umnie nie ma tam czujnika,musi byc raczej inny czujnik i jest w innym miejscu tylko gdzie? jak ktos wie to prosze o info a najlepiej o fotke bo nie mam swiatel wstecznego a zarowki są ok i bezpieczniki też pozdro!

 

---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 18:00 ----------

 

ktos mi mówił ze moze byc jakis elektroniczny czujnik,chyba nikt mi nie pomoże

 

---------- Post added at 19:09 ---------- Previous post was at 19:05 ----------

 

zawiele tam nie widac,ciezko nawet palca wlozyc,skrzynie mam chyba taką http://www.allegro.pl/item1029602453_skrzynia_biegow_passat_b5_b5_fl_1_9tdi_6_biegowa.html

 

http://www.allegro.pl/item1039923586_skrzynia_manualna_passat_a4_a6_6_biegow_idealna.html

Edytowane przez SWEDEN1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pytanko gdzie w tiptronicu jest czujnik świateł cofania.(oba nie działają a żarówki i bezpiecznik OK.

Proszę o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tiptronicu impuls do świateł cofania idzie z "pozycjonera", który jest umieszczony po prawej stronie skrzyni biegów, tuż za półosią (przyczodzi do niego kostka 10 pinów). patrząc od przodu auta. w 6-ścio biegowym manualu czujnik światła wstecznego jest umieszczony nad lewą półosią (patrząc od przodu auta).

 

 

'

1039923586skrzynia 6.jpg

1063401836tiptr.jpg

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

---------- Post added at 07:16 ---------- Previous post was at 07:14 ----------

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a wiecie ile kosztuje ten pozycjoner do tiptornika? i jak go szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklejam sie do tematu. Jak wyglada sprawa z tym czujnikiem w B6 1,9TDi?? Mi raz działa a raz nie. Jak go sprawdzić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujników świateł cofania przy passacie z 6 skrzynią biebów manual. jaki jest najprostrzy dostęp do dobrania się do tego ? jak możecie to prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Z gory pod maska dlugi klucz 22 lub 24 i klucz na przedluzce z przegubem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności