Skocz do zawartości
rm23

czujnik wstecznego biegu lokalizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marewel

Jest guzik.

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam passata B5 rok 2000 silnik to 1,8 benzynka (nie kombi)ten bez turbiny i mam taki problem iż jak włączę wsteczny bieg to zapalają mi się z tyłu światła stopu zamiast wstecznego, dodam że światła stopu jak nie ma biegu wstecznego normalnie funcjonują. Co może być tego przyczyną miał już ktoś z was taki przypadek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich mam passata B5 rok 2000 silnik to 1,8 benzynka (nie kombi)ten bez turbiny i mam taki problem iż jak włączę wsteczny bieg to zapalają mi się z tyłu światła stopu zamiast wstecznego, dodam że światła stopu jak nie ma biegu wstecznego normalnie funcjonują. Co może być tego przyczyną miał już ktoś z was taki przypadek??
zwarcie lub ktoś pomieszał coś w elektryce lub czujnik walnięty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnika nie sprawdzałem ale sądzę że jest dobry dlatego tylko że coś przełącza (włącza STOP) przy wrzuceniu wstecznego zastanawiam się czy mogło by sie tak poprzestawiać z winy (programowej) jakiś błąd komputera, czy raczej wina mechaniczna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie minusa do lampy bądź żarówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej.p

witam .Mam pytanko ,W passacie z 99r 1.8 V20 jak zamontować czujnik wstecznego? Już go znalazłem i sprawdziłem na zewnątrz działa a jak był załozony to nie ale kupiłem nowy lecz próbuje go założyć i nie mogę a niechce go zepsuc (narazie prubuje na starym, jak będe pewien to załorze nowy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam też problem z walniętym czujnikiem. Silnik AZM. Zlokalizowałem czujnik, ale wydaje mi się że bez opuszczania skrzyni się nie obejdzie. Może ktoś miał podobny problem w takim modelu? albo jakieś porady. dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok. w tym modelu, czujnik można wymontować również od strony silnika jak opisywano w pierwszych postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem.

Nie działało mi światło wstecznego więc sprawdziłem czujnik. Po spięciu obu pinów światło świeciło. Zakupiłem więc nowy czujnik i od razu zamontowałem. Niestety okazalo się że to takze nie pomogło. Czujnik napewno działający. Co może być objawem nie działania? Skrzynia?

 

 

Naprawione. Wystarczyło bardzo mocno wepchnąć czujnik i wszystko oki.

Edytowane przez Regan18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mam walnięty czujnik wstecznego zlokalizowałem go na skrzyni natomiast mam duży problem aby wymontować końcówke która wpięta jest do skrzyni ta okrągła z bolcem czy ma ktoś jakąs radę? na to? oczywiscie ten czujnik jest jeszcze przymocowany blaszką poluzowałem śrude odsunąłem blaszke a czujnika nie umiem wyciągnąc kurcze jak ktoś ma jakąś rade z góry dziękuje za PW. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka panowie gdzie znajduje sie czujnik do wstecznego w pasku2006r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomq

witam.

mi jest potrzebny czujnik wstecznego do B5 1.8 2000, jestem w uk. Ale nawet nie wiem jak to sie nazywa zeby znalezc na necie i sobie zamowic, ktos zamawiał i wymienił go? Bo swieca mi sie zarowki wstecznego caly czas nawet jak jade do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam u siebie ten sam problem z czujnikiem biegu wstecznego. Zlokalizowałem go ale nie wiem jak do niego się dostać. Czujnik jest wkręcony w skrzynię i widać go w komorze silnika z lewej strony stojąc przodem do auta. Proszę o jakieś wskazówki. Z góry dzięki.

 

---------- Dodano o 12:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:39 ----------

 

Proszę o szczegóły, co to jest ta sztywna rura z ickiem? Co to jest icek? Znajdę tu jakieś zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ten czujnik wymieniałem w swoim 1.9TDI ATJ - był po lewej stronie (wkręcany) Jedyne normalne podejście do tego czujnika jest od spodu - klucz 22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś foto jak wymontować ten czujnik?

Wiem w którym miejscu jest , i na nim jest taka jak by gumowa osłona dociśnięta taką jak by spinką która jest przykręcona na klucz 13.

Wystarczy odkręcić tą śrubę , zdjąć tą gumową osłonę i będzie widoczny czujnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam lekki kłopot ze światłem cofania w moim Passacie, dla odmiany - świeci ciągle. Czy ktoś z Was spotkał się już z taką usterką? Co może być przyczyną, czujnik przy skrzyni biegów czy może coś w mechanizmie dźwigni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

pomimo wcześniejszych postów dalej mam problem z lokalizacją czujnika wstecznego biegu. passat 2.8 syncro 4x4 1999r.

proszę o zdjęcia lub info jak się do niego dobrać, czy trzeba zdemontować jakieś części żeby sobie zrobić do niego dostęp?

po zdjęciu plastików praktycznie nie można nigdzie ręki wsadzić żeby dojść do skrzyni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, ja z pytankiem do was czy światła cofania w passacie b5 fl są po obu stronach czy tylko po prawej stronie ( tak jak u mnie ) Jeśli po obu to znaczy że coś jest nie tak bo wszystkie żarówki są sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powoduje w lampie że światła cofania się załączają oprócz wrzucenie biegu wstecznego ? Bo przy wrzuconym wstecznym biegu miałem wyjętą tą wkładkę z wszystkimi żaróweczkami i światła cofania się nie świeciły. A gdy tylko wpiąłem tą wkładkę to świeciła żaróweczka. O co chodzi ? Coś ze sobą masuje po wpięciu do klosza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności