Skocz do zawartości
Duży

Miernik (tester) grubości lakieru - jaki polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro można kupić takie mierniki za kilkadziesiąt zł, a nawet kilka tysięcy zł. Co możecie polecić?

Czy wydawać 3 dychy, czy dołożyć do nich jeszcze stówkę, może dwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego chcesz używać tego miernika. Jeśli na własny użytek, bo będziesz szukał sobie auta, to taki za 30-50 zeta wystarczy, żeby sprawdzić czy auto to nie jeżdżąca rzeźba z gliny (czyt. ze szpachli) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam !

 

do wykrywania szpachli i nawet grubszej warstwy lakieru ( oczywiscie na elementach z blachy, czyli maski clio sport , czy całego audi a2 nie sprawdzisz:-)) wystarczy Ci zwykły magnez na sprężynie, plus kilkuletnei doświadczenie: takim sprzetem wykryjesz nawet grubsze pryśniecie lakieru ( testery za 30 zł, nawet bez żadnych wskaźników ). osobiscie przez 4 lata skutecznie posługuje sie zwykłym magnesem na srężynie( prosty wskaźnik dodawany jako wyposazenie bagazników dachowych na magnes)

sa to jednak tylko testery , nei podające danych o grubosci powłoki .

 

 

... wiec jesli potrzebujesz w miare profsjonalnego POMIARU, to jest na rynku dosyć dobre i przetestowane urządzenie( chyba przez Auto Świat): ELMARCO MGL 4 AUTO, oferowane po cenie 500-700 zł ( duzo niższa cena niz w przypadku profesjonalnych urządzeń warsztatowych), ma pamiec pomiarów, robi pomiar takze na aluminium, ma sonde( co wazne przy sprawdzaniu zakamarków( np. podłuznic) i jest dosyć precyzyjne. Mierniki za 150-300 zł lepiej sobie darowac , bo równei miarodajnie zrobisz test testerem za 30 zł.

 

z doświadczenia wyczulam jednak, bo samo poszycie to nie wszytko: często pseudo specjaliści z takimi testerami odrzucaja dobre auto ( z całymi podłuznicami, które ma pomalowane drzwi z lekka ilości szpachli (np po otarciu parkingowym), potem ogladaja drugie auto, nie sprawdzą podłuznic i kupią mocno rozbite z wymienionym na uzywane nadkolami i maska (grubośc lakieru fabryczna : tymczasem auto to jezdzący, krzywy wrak). Pozdrawiam

Edytowane przez uki145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli na własny użytek

Tak właśnie. Szwagier będzie teraz szukać auta i woli mieć takie urządzonko pod ręką.

Myślę, że Wasze odpowiedzi mu pomogą w wyborze. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam miernik taki z allegro za 150zł wskazuje cyfrowo i jestem z niego bardzo zadowolony pomógł mi i moim znajomym już wiele razy i naprawdę wskazuje bardzo dokładnie czy element był drugi raz malowany, czy ma odrobinę szpachli (dziesiąte milimetra) czy też więcej - jest naprawdę bardzo dokładny i był sprawdzany na dziesiątkach samochodów, a kupiłem go jakieś 2 lata temu.

A taki a'la długopis na sprężynce - wg mnie nie wart jest nawet tych 20 czy 30zł..... - ale to tylko moje zdanie.

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, odkopie troszkę temat

 

Jaki miernik polecacie? Moim zdaniem odpadają mierniki magnesowe (najtańsze) i szukał bym coś z wyświetlaczem cyfrowym

 

wpadł mi w oko http://www.allegro.pl/item561775813_miernik_grubosci_lakieru_mps_204_auto_fe_al.html

 

miernik był by używany sporadycznie, więc nie musi mieć jakiś zaawansowanych funkcji

 

do wydania max 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja od 4 miesiecy używam tego:

http://www.bulitech.pl/index.php?menu=oferta&prod=7

Jestem zadowolony, powtórne malowanie i szlachla bez problemu, ale jak chcesz wydać do 300 to może http://www.bulitech.pl/index.php?menu=oferta&prod=4 rożni się od powyższego dokładnością pomiaru do 0,001 , ale wg. mnie rzecz zbędna bo do pomiaru auta wystarczy 0,01 (mm) chyba, że bedziesz mierzył jakieś precyzyjne lakierowanie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podjechałem do warsztatu, zapłaciłem 200zł i zmierzyli grubość lakieru, do tego analiza spalin, hamulce, geometria oględziny od spodu (sam mogłem zobaczyć niedoróbki blacharskie od spodu). Ponieważ sprzedający miał zastrzeżenia do pracy mechaników to ci podeszli do tematu ambicjonalnie i wytknęli wszystkie zauważone usterki. Ostatecznie auta nie kupiłem bo była zwalona geometria po wypadku. Jednym słowem zamiast kupować testery lepiej wydać na dobry warsztat diagnostyczny. Mniej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku, ale tester jest do pierwszej diagnozy! Jakbym miał z każdym autem jechać na przegląd za 200zł to sam rozumiesz. Raz 200 - szrot. Drugi raz 200 - szrot. Za trzecim szkoda Ci kasy na mechanika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, zgoda, ale zakładam, że tester potrzebny jest do zbadania czy auto było malowane. Tłumacząc na nasze sprawdzamy czy nie było walnięte. Jak było poprawnie zrobione to tester niekoniecznie pokaże, jeśli spartaczone to od spodu i tak można dostrzec ślady po dzwonie. Pomijam tu przypadki lakierowania drzwi czy też błotników bo to marginalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za późno wilku, juz kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niewtajemniczonych, prawidłowa grubość lakieru powinna wynosić 0,150 - 0,180 mm lecz na lini produkcyjnej dopuszczalne sa poprawki które nie powinny przekraczac 0,280mm.

Info z serwisu VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już odświeżyliście temacik, to i ja się tu wypowiem. Ja mierniczek kupiłem o tak w razie w za 30zł na Allegro i powiem Wam, że jestem z niego zadowolony. Wiem, które elementy w moim pasiu były malowane/szpachlowane i wszystko wykazał. Poza tym na jednym ze spotów sprawdziliśmy kilka autek forumowiczów i wszystko się zgadzało, co kto malował, a co niektórzy gdzie mają tonę szpachli. :) Oto link do aukcji: http://moto.allegro.pl/item607601544_miernik_tester_grubosci_lakieru_producent_tanio.html nazywa się AUTO-LAK-TEST od gościa z Allegro o nicku automagpoland - brałem od niego i wszystko profesjonalnie, z rachunkiem, instrukcją itp, dlatego mogę go polecić. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nazywa się AUTO-LAK-TEST

 

Korzystałem z tego testera i mogę spokojnie polecić.. kosztuje nie dużo a na pierwsze oględziny jest idealny, pokaże każdy szpachel, z grubością lakieru to już trochę gorzej. Mała wskazówka.. po długim użytkowaniu trochę główka magnesu się chowa od strzelania, wystarczy wtedy docisnąć drugi koniec i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś decyduje się na miernik cyfrowy to ze swojej strony radzę kupić taki, który mierzy również aluminium (fe+al) nie wszystkie to mają, różnica w cenie niewielka ale da się przynajmniej zmierzyć każde auto. Ostatnio się zdziwiłem jak sprawdzałem citroena c4. Buda Fe (żelazo) ale maska - Aluminiowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zaginął mój tester lakieru (taki magnesowy) to jutro chce taki kupić, i tu pytanie, czy są one dostępne w zwykłych sklepach motoryzacyjnych?

 

Może ktoś z Bydgoszczy, lub Piły albo okolic ma taki i by mi go użyczył, ewentualnie odsprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie kup8ilem i już ... się zwrócił.. ( te autka co mi się podobały w Niemczech sobie odpuściłem dzięki małemu przyrządowi )

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=5710 i to nie jest reklama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy co powiecie na miernik tego typu: http://allegro.pl/item940295552_miernik_tester_czujnik_grubosci_lakieru_gl1_fe_vw.html

nie musi być ten konkretny, ale jest tego trochę na all w cenie ok 150 zł. Bawi się ktoś czymś podobnym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności