Skocz do zawartości
Gość majkb

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

a czym bak wypłukać?

 

 

wykrecasz zbiornik wlewasz z 10l ropy i trzesiesz w wszystkie strony zbiornikiem

pozniej wyjmujesz smok z czujnikami,przechylasz tak zeby wezykiem wyssac ta rope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam problem z moim passatem b5 1.9 afn. Mam problem z paleniem tzn auto po jeździe po ok godzinie nie chce zapalić. Gdy psikne plakiem to pali odrazu jak by nigdy nic siadam i jade. Po całej nocy nie ma problemu z paleniem (chociaż nie zawsze, ale napewno jest lepiej niż po tej godzinie czy dwóch). Co może być przyczyną? Byłem już z nim u pompiarza który ok. 4miesiecy temu robił mi pompe i wtryski. Pompiarz ogólnie u nas polecany przez wszystkich. Stało teraz u niego auto mówi że z pompa wszystko ok mowił że zapowietrzal się przy podstawie filtra paliwa oraz w różnych innych miejscach (auto było po małym wypadku). Zrobił to wszystko uszczelinił, sprawdzil całe zasilanie paliwa wymienił jakiś dławik oraz świece żarowe. Twierdził że auto jest już sprawne. Po powrocie do domu problem nie zniknął autem przyjechalem postało 2 godziny i znów bez plaka nie pali.. Panowie może miał ktoś podobny problem, może być coś z elektryką? Mam z nim małe problemy przy module komfortu (zalany) ale czy przy problemie z elektryką palil by od razu na plaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem z odpalaniem passata b5 1.9 tdi 115km 2000r. Założyłem przezroczyste wężyki paliwowe żeby zobaczyć czy jest gdzieś powietrze i zauważyłem że przewód zasilający paliwo ze zbiornika do filtra po zgaszeniu robi sie pusty(czy tak powinno być ?) mam elektryczną pompę w zbiorniku.Czy w tej pompie jest jakiś zaworek zwrotny żeby paliw nie cofało sie do zbiornika ? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i odrazu przepraszam ze tu pisze ale nie wiem jak założyć nowy temat nawet nie wiem czy mam taka mozliwość przeszukałem chyba cały internet i skończyły mi sie pomysły prosze o pomoc. 1.9 tdi afn 110. 1998 rok po postoju słabo odpala a teraz w mrozy to coraz gorzej kreci jakby łapał i po 3 kręceniu i około 20 sekundach odpali gdy odrazu zgasze go i znowu zapale to pięknie z pół obrotu pali. ręce mi opadaja zregenerowana pompa paliwa wtryski wymienione filtr paliwa powietrza pompa ustawiana kąt wtrysku ok. potem poprawiony ustawiony na zegar czujnik temperatury nowy świece beru zalany olejem valvoline 10 w 40 przewody nowe układ paliwowy wyczyszczony cisnienie 27 bar na każdym cylindrze co może byc jeszcze nie tak? prosze o pomoc dodam że rozrusznik regenerowany z miesiąc temu a aku varta blue 72 ah 680 amp roczny

Edytowane przez pasiorTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ci sie paliwo cofa,grzebane bylo ostro to wszystko ruszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

układ sprawdzony wszedzie nowe opaski i szlaufiki zaworek w filtrze nowy kreci na obrotomierzu widac ze tak w połówie od 0 do 1 tys obrotów i tak jakby łapał moze akumulator za mały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aku dobry, sam używam od 7 lat takiej samej wielkości tylko że artica. Sprawdź tylko czy jest sprawny. Podłącz pod prostownik i po naładowaniu zmierz jakie daje napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem na sprawdzeniu i gość mówił ze ok jest nie wiem czemu może tak sie dziać rano jak odpalam a może to ciśnienie zbyt małe.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a uzywal ktos dodatkow do ON jak tak to jakie z gory dzieki :) B5 FL 2003 1,9 TDI 101KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a uzywal ktos dodatkow do ON jak tak to jakie z gory dzieki :) B5 FL 2003 1,9 TDI 101KM

 

używam BLACK ARROW DIESEL SKYDD

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

pasiorTDI ; jaką masz wartość czujnika RSW ?

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie , mam mega problem z konwencjonalnym odpalaniem :D

Pacjent to passat 1.9 tdi 90km ahu z 1998 roku. Problem zaistniał wczoraj gdy okazało się ze akumulator jest doszczętnie rozładowany.

Po odpaleniu na kable i ponownym zgaszeniu silnik kręcił lecz nie odpalał. Dostrzegłem ze włącznik podgrzewanej tylniej szyby podświetla się nawet przy wyłączonym zapłonie , po jego wciśnięciu usłyszałem ze elektrozawor w pompie się odezwał i auto po przekręceniu kluczyka odpaliło ?. Po wyłączeniu zapłonu silnik nadal pracuje a żeby go wyłączyć trzeba wyłączyć podgrzewanie szyby :D wiadomo ze to zwarcie ale macie jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny ? Mi ręce opadają i w ogóle nie wiem co łączy podgrzewanie szyby z pompa wtryskowa ?! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz mase przy wlaczniku bo moze ona powoduje te anomalie

 

ale na poczatek odlacz wtyczke z wlacznika szyby i zobacz co sie bedzie dziac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grzanie szyby to kiedyś miałem Polo i tam przed odpaleniem trzeba było włączyć grzanie szyby, jak odpalił można było wyłączyć. Ktoś miał zrobione odcięcie zaplonu na 2 przekaźnikach. Może i tu coś jest modzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z passatem b5fl 1,9 tdi avb po nocy ciezko pali trzeba dlugo krecic pozniej chodzi i odpala od strzala aku nowy swiece nowe czujnik temp nowy pompka ze zbiornika podaje filtr pelny tak jakby sie zapowietrzal dodam ze uszczelnienia pd tez nowe co to moze byc bo rece opadają

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

witam mam problem z passatem b5fl 1,9 tdi avb po nocy ciezko pali trzeba dlugo krecic pozniej chodzi i odpala od strzala aku nowy swiece nowe czujnik temp nowy pompka ze zbiornika podaje filtr pelny tak jakby sie zapowietrzal dodam ze uszczelnienia pd tez nowe co to moze byc bo rece opadają wygląda na to ze zapowietrza sie na odcinku od filtra do pd moze to vacum bo juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie cieknie ON z pompy tandemowej z tyłu głowicy, nawet minimalna nieszczelność takie coś może powodować. Jeśli ciapie ropą to uszczelka blaszana lub uszczelki gumowe do wymiany.

Drugą rzeczą to zaparkuj na noc na jakiejś górce tak aby silnik był niżej, bo może się okazać, że zaworki w pompie tandemowej są już zużyte i dlatego paliwo się cofa/zapowietrza się. Lub sama sekcja tłocząca paliwo na magistralę w głowicy jest już zużyta.

Pomiar ciśnienia paliwa na pompie tandemowej może dużo powiedzieć o jej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki jutro wymienie pompe vac dla pewnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzieki jutro wymienie pompe vac dla pewnosci

 

Tylko po co od razu wymieniać jak moim zdaniem łatwiej jest na początku sprawdzić?

Chyba że masz pod ręką zapasową pompę lub auto dawcę, ale i tak za każdym razem trzeba nowe uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana pompy vac bylo strzałem w 10!!!Szkoda ze metodą prób i bledow ale trudno wazne ze pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam problem z odpaleniem zimnego silnika w Passacie rocznik 1999, 1.8 agr bez turbo i gazu. Jak go odpalę to tak jakby nie pracował na wszystkich cylindrach ale większość to przy odpalaniu to wchodzi na obroty i zaraz gaśnie.Wymieniłem już świece, czujnik temperatury cieczy, przewody filtr paliwa,filtr powietrza. Co może być przyczyną tego stanu, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem tego typu Passat B5 fl,1.9 TDI AVF 215kkm,automat.

Auto zimne pali na szczała. Po rozgrzaniu go do temp. 90*C i zgaszeniu, ok 15-20 min. (po 30min w górę jest ok) od momentu zgaszenia nie można go odpalić. Jak się kręci rozrusznikiem dłużej (ok 30s) to auto odpali,ale tak jakby na 3 cylindry a po chwili normalnie chodzi. Jak się od razu go zgasi po tym jak odpali to już normalnie pali od szczała.

- pompki spr ok

- czujnik temp. zmieniony

- pod kompem żadnego błędu nie ma

- czujnik obrotów silnika zmieniony (podobno)

 

Jakieś pomysły ?

pozdrawiam i mam nadzieję że jakoś to opisane zrozumiale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności