Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

biorąc Passata czy innego vw nie masz wyboru bo tsi są bardzo niepewne więc lepiej wziąść sprawdzonego tdi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie masz wyboru bo tsi są bardzo niepewne

:zeco:haha:respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biorąc Passata czy innego vw nie masz wyboru bo tsi są bardzo niepewne więc lepiej wziąść sprawdzonego tdi.

 

...a skąd, że tak zapytam taka bzdurna teoria???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biorąc Passata czy innego vw nie masz wyboru bo tsi są bardzo niepewne więc lepiej wziąść sprawdzonego tdi.

 

Przyznam, że mnie wcięło (nie tylko mnie jak widać:ok) jak to przeczytałem. Oczywiście każdy ma prawo do własnych poglądów, ale jakbyś je uzasadnił?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

......wole jednak diseal przebieg roczny to około 35000 km

 

Przy takim przebiegu faktycznie diesel w kosztach jest uzasadniony. 135 tys wystarczy na nowego sedana Highline DSG 190KM + metalic + pakiet Business (must have) minus realne do zrabatowania 12% i wychodzi 135 brutto. Ewentualnie wzięcie białego koloru zamiast metalizowanego lakieru da rezerwę na jakąś opcję lub dopłatę do kombi bo nie wiemy lub nie doczytałem o jakie nadwozie chodzi.

 

Ale na nowy trzeba czekać.

 

No chyba, że auto ze stocku to da się wycisnąć coś więcej, albo demo to jeszcze lepiej.

Jakie opcje można polecić? Poczytaj kilka ostatnich stron tego wątku. Tam było trochę o wartych uwagi dodatkach.

 

Możesz też wziąć 150KM i go bezpiecznie podkręcić to zostanie całkiem niemały pieniądz na inne dodatki.

Edytowane przez majonezzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań nt nowych bezawaryjnych benzyn:

 

1. Czy tam jest łańcuch czy pasek?

2. Jakie macie już przebiegi zrobione?

3. Czy auta są po czy w trakcie gwarancji?

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywanie pod względem długowieczności zarówno TDi jak i TSI w obecnych Paskach mija się z celem, to są jednostki innej generacji niż te o których piszecie.

Każdy miał jakieś doświadczenia, ale trzeba patrzeć na statystyki globalne. Mam dwóch znajomych którzy mieli wymieniane całe silniki BiTDi w B8 coś nie banglało, jeden nawet wymienił całe auto bo były dalsze problemy, ale daleki jestem od kwitowania że BiTDI jest do dupy.

Jak kolega piszę, zarówno TDI jak i TSI w B8 pojeżdżą +200tyś to będzie porównanie.

Ale pisanie teraz

biorąc Passata czy innego vw nie masz wyboru bo tsi są bardzo niepewne więc lepiej wziąść sprawdzonego tdi.

 

jest dla mnie śmieszne... sprawdzone TDI nad niepewnym TSI...:what no chyba że któryś ma 1.9 TDI w B8...

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu czekaliście średnio na odbiór od potwierdzonego terminu produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyznam, że mnie wcięło (nie tylko mnie jak widać:ok) jak to przeczytałem. Oczywiście każdy ma prawo do własnych poglądów, ale jakbyś je uzasadnił?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Przy takim przebiegu faktycznie diesel w kosztach jest uzasadniony. 135 tys wystarczy na nowego sedana Highline DSG 190KM + metalic + pakiet Business (must have) minus realne do zrabatowania 12% i wychodzi 135 brutto. Ewentualnie wzięcie białego koloru zamiast metalizowanego lakieru da rezerwę na jakąś opcję lub dopłatę do kombi bo nie wiemy lub nie doczytałem o jakie nadwozie chodzi.

 

Ale na nowy trzeba czekać.

 

No chyba, że auto ze stocku to da się wycisnąć coś więcej, albo demo to jeszcze lepiej.

Jakie opcje można polecić? Poczytaj kilka ostatnich stron tego wątku. Tam było trochę o wartych uwagi dodatkach.

 

Możesz też wziąć 150KM i go bezpiecznie podkręcić to zostanie całkiem niemały pieniądz na inne dodatki.

 

Tak masz racje nie pisałem wcześniej o jakie nadwozie chodzi i kombi odpada aż takie duże auto nie jest mi potrzebne :) oczywiście biorę pod uwagę to co jest teraz w salonach jakieś demo. Nie dodałem że zakup będzie na osobę prywatną więc pewnie aż na 12% rabatu to nie za bardzo mogę liczyć.

 

biorę pod uwagę

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-highline-2-0-tdi-cr-190-km-dsg-2016-salonpl-gwarancja-ID6yMjPJ.html#b5effec43d

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-ID6yKABH.html#b5effec43d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, trudny wybór.

Niby czarny ma 2 razy większy przebieg niż szary ale jest prawie 10 tys różnicy.

Ale powiedzmy sobie otwarcie ta dwukrotna różnica w przebiegu to tylko 10-15 tys km.

To prawie tak jak auto jedno ma tysiąc a drugie dwa i pół tysiąca albo jedno ma kilometr a drugie ma dwa kilometry.

Ja bym się przebiegiem noe kierował wcale.

W momencie kiedy będziesz sprzedawał auto owe 10-15 tys nie będzie stanowić ZADNEJ różnicy.

Weź to co Ci się bardziej podoba również pod względem finansowym.

 

Czy patrzyłeś ile coś takiego kosztuje w Niemcach?

Może tam by mieli dobre ceny. Nie wiem sam , tak mi to teraz przyszło do głowy.

Wiem, że BMW tak sprzedaje auta demo. W Polskim salonie możesz kupić demo z Niemiec.

Jeśli od razu przypiszesz gwarancje na Pl i będziesz robił serwisy w Polsce to przy odsprzedaży to takie auto jest traktowane niemalże tak samo jak polskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w czechach są tańsze auta i leasingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak masz racje nie pisałem wcześniej o jakie nadwozie chodzi i kombi odpada aż takie duże auto nie jest mi potrzebne :) oczywiście biorę pod uwagę to co jest teraz w salonach jakieś demo. Nie dodałem że zakup będzie na osobę prywatną więc pewnie aż na 12% rabatu to nie za bardzo mogę liczyć.

 

biorę pod uwagę

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-highline-2-0-tdi-cr-190-km-dsg-2016-salonpl-gwarancja-ID6yMjPJ.html#b5effec43d

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-ID6yKABH.html#b5effec43d

 

Oba mają AID i pakiet Business z DP. Różnice jakie zapamiętałem to: czarny ma pakiet Ambiente, a tungsten ma Easy Open i elektrykę siedzeń z pamięcią plus mniejszy przebieg, może niewiele, ale zawsze lepiej 11 tys niż 25 tys na budziku. W takim przypadku przycisnąłbym jeszcze sprzedawcę i wziął tego z mniejszym przebiegiem i lepszym wyposażeniem (z mojego punktu widzenia to bardzo pożyteczne dodatki, które również mam na pokładzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam manula i wybór stylu jazdy głównie wpływa na czułość układu kierowniczego. Różnica jest odczuwalna i uznaję ją za istotną. Czuć to dość dobrze jak przełączysz z normal na sport na autostradzie. Kierownica się momentalnie usztywnia.

Poza tym tryby wpływają na zachowanie DLA i ACC. To z takich rzeczy przeze mnie odczuwalnych.

Jeśli pamiętam to koledzy od DSG pisali, że tryb sport i tak ustawia skrzynię w normalnym trybie i lewarkiem trzeba zmienić na sport.

 

Ja to (tryby) miałem z dobrodziejstwem inwentarza HL, ale gdyby to miało decydować o jakichkolwiek wyborach to spokojnie bym sobie odpuścił.

 

Przestawienie trybu sport powoduje, że skrzynia przestawia się także na S i nie trzeba nic więcej robić, tryb sport skrzyni jest agresywny i biegi dłużej się trzymają jezeli chodzi o obroty, wybór trybu jazdy jest odczuwalny na wszystkim: zawieszenie, układ kierowniczy, skrzynia, DLA, ACC i różnicę dość dobrze czuć. Przepaść jest pomiędzy trybem sport a comfort np. na zawieszeniu DCC, przy trybie comfort auto płynie po drodze i przyjemnie buja się na nierównościach, w trybie sport czuć prawie każdą nierówność i auto wyraźnie jest usztywnione i klei sie do drogi.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie wiem czy to jest potrzebne ale kartę SIM zawsze możesz włożyć do telefonu i wyłączyć PIN

 

Dokładnie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No właśnie nie mam takiej opcji w telefonie z karta Orange ...

niech siew upływie ktoś kto ma karte SIM zainstalowana w aucie czy potrzeba podawać pin?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja mam Aero2 na stałe i żadnego pinu nie ma, LTE po doładowaniu za 5,00zł/miech śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, trudny wybór.

Niby czarny ma 2 razy większy przebieg niż szary ale jest prawie 10 tys różnicy.

Ale powiedzmy sobie otwarcie ta dwukrotna różnica w przebiegu to tylko 10-15 tys km.

To prawie tak jak auto jedno ma tysiąc a drugie dwa i pół tysiąca albo jedno ma kilometr a drugie ma dwa kilometry.

Ja bym się przebiegiem noe kierował wcale.

W momencie kiedy będziesz sprzedawał auto owe 10-15 tys nie będzie stanowić ZADNEJ różnicy.

Weź to co Ci się bardziej podoba również pod względem finansowym.

 

Czy patrzyłeś ile coś takiego kosztuje w Niemcach?

Może tam by mieli dobre ceny. Nie wiem sam , tak mi to teraz przyszło do głowy.

Wiem, że BMW tak sprzedaje auta demo. W Polskim salonie możesz kupić demo z Niemiec.

Jeśli od razu przypiszesz gwarancje na Pl i będziesz robił serwisy w Polsce to przy odsprzedaży to takie auto jest traktowane niemalże tak samo jak polskie.

 

Pytałem w salonie VW czy jest coś takiego jak w BMW ale zrobili oczy na mnie i mówią że nie ma czegoś takiego.

Dzwoniłem do salonu w sprawie tego srebrnego kazali napisać meila i wtedy dostanę konkretną ofertę na auto i na ubezpieczenie więc muszę poczekać.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Oba mają AID i pakiet Business z DP. Różnice jakie zapamiętałem to: czarny ma pakiet Ambiente, a tungsten ma Easy Open i elektrykę siedzeń z pamięcią plus mniejszy przebieg, może niewiele, ale zawsze lepiej 11 tys niż 25 tys na budziku. W takim przypadku przycisnąłbym jeszcze sprzedawcę i wziął tego z mniejszym przebiegiem i lepszym wyposażeniem (z mojego punktu widzenia to bardzo pożyteczne dodatki, które również mam na pokładzie).

 

No własnie bardziej jestem zdecydowany na ten co ma mniejszy przebieg czekam co mi napiszą z salonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytałem w salonie VW czy jest coś takiego jak w BMW ale zrobili oczy na mnie i mówią że nie ma czegoś takiego.

 

W tych programach Das WeltAuto czy jak ich by nie zwał (Audi select, VW select) można takie demo cary albo roczne popracownicze wyczaić. Pytanie czy uczestniczy w tym twój dealer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DP może być karta SIM z pin, po prostu pyta Cię na ekranie o PIN przy włączeniu i możesz zaznaczyć haczyk, żeby go pamiętał na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupel zimnej wody:

zobaczcie co VW robi z Passata w chinach.

nie ma co sie oszukiwac; dla producentow samochodow europa zaczyna byc III swiatem,

a my sie wkurzamy ze w polskim cenniku nie bylo szyb dzwiekoszczelnych abo ACC 210.. oni nawet nie wiedza gdzie bulanda lezy

 

http://phideon.svw-volkswagen.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu już chyba ogłaszali Phideona i jest on następcą Phaetona nie Passata. Na rynku chińskim jest duży popyt na takie samochody to i specjalny model stworzyli. Aktualnie w Chinach kupuje się najwięcej nowych samochodów, a do tego Chinczycy lubią mocniejsze jednostki, więc nie ma co się dziwić, że są specjalne modele na ten rynek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te zdjęcia pokazują kierunek liftingu naszego paska. Właśnie tych dodatkowych przetłoczeń mi brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przypomina B8 ale to zupełnie inne auto, właśnie następca Phaetona. Z identycznych elementów to Discover Pro, kierownica, przełącznik świateł mijania i HUD... ciężko znaleźć coś więcej. Nawet wszystkie blachy inne.

Patrząc na dane techniczne: https://pl.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Phideon to auto jest 2 segmenty wyżej niż Passat. Ciekawe co zaprezentuje VW w następcy CC. To już niedługo, chyba za jakieś 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ze jest to inne auto, ale spodziewam się niektórych motywów stylistycznych w wersji poliftowej B8, albo w b9 dopiero. Właśnie tych przetłoczeń w górnej części drzwi czy ich przejścia na klapę bagażnika. Już w sumie w tiguanie pewne motywy z tego są.

A Genewa już za tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności