Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryczne, ale passat b7. I bez can ready nie polaczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na win 7 32/64 wszystko chodzi?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7/32 tylko ibm obsluzyl... i tez can not ready :/ laptop jeszcze smiga fajnie... usb porty sa ok. Nie wiem co go boli... a na domowym

Lapku

Z win 8.1 can ok. I łączy elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterowniki takie same? Być może jest konflikt z arfitektura 32/64 bit

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali mi z kablem vcds 32 bit i 64. Tam stery są w obu jakby w paczce instaluja sie same,

 

Mysle ze cos ten komp za stary do tego kabla bo co innego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka mozliwosc

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Może ktoś z Was mi pomoże bo szukam i na ten temat nic nie mogę znaleźć. Otóż, mam kabel CAN Ross-Tech (nie ori) z oprogramowaniem VCDS AKP 10.6.1. Kiedyś korzystałem z niego dużo i wszystko śmigało (ten sam kabel, ten sam komputer, ten sam samochów ;) ). Dziś stwierdziłem, że podłączę znowu i zonk - interface widzi w porcie, ale wywala błąd "Stan: niepodłączony do samochodu". Czy ktoś wie o co może chodzić? Dioda świeci na czerwono, zapłon włączony. Załączam screeny. Z góry wielkie dzięki :)2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest zainstalowany program??

Masz neta na tym kompie na którym używasz fejsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program jest zainstalowany na Windows Vista (tam był też zainstalowany dawniej). Net jest, ale zanim się połączyłem, żeby napisać na forum to byłem offline i problem był ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wsad kabla na atmedze się wyspałem i będzie lipa

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia VCDS pracuje w tle i nie musisz go odpalać, ani podpinać kabla, aby zassał pewne rzeczy z neta.

Zapewne tak jak kolega wyżej napisał wysypał się wsad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy, nie powinienem dopuścić do połączenia z internetem gdy kabel jest podłączony do komputera? W sumie nie używałem go z 5 lat, możliwe, że jakieś zasady korzystania mi wyleciały z głowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klony nie mogą mieć żadnej styczności z netem. Oryginał jak najbardziej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kompa pod netem a oczywiście smigam na ryżowym fejsie, w Windowsie poprostu zablokował mu dostęp przez firewalla.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie, żeby odpiąć antywira i internet na czas korzystania z kabla? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to po ptakach jak masz wysypany wsad.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie ma znaczenia VCDS pracuje w tle i nie musisz go odpalać, ani podpinać kabla, aby zassał pewne rzeczy z neta.
Nie ma w pamięci żadnych procesów VCDS-a po jego wyłączeniu, więc nie może pracować w tle. Tak naprawdę nie trzeba nawet wyłączać wifi w czasie używania programu. Wystarczy raz po instalacji wyłączyć wifi, wejść do programu i w konfiguracji wyłączyć aktualizacje. Program już sam niczego nie pobierze.

 

Natomiast była partia kabelków, która jak się okazało miała limit uruchomień (temat jest gdzieś na forum, bo zdaje się sprzedawał je też były forumowicz). Może trafiłeś na taki kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, poszukam tematu. A co do aktualizacji to u mnie chyba nic się nie zaktualizowało, bo jak włączam VCDS to za każdym razem krzyczy, że mam nieaktualny program i że powinienem ściągnąć aktualizację, wysyła mnie na stronę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wsadem tez uważaj bo jak zaladujesz ori to możesz splic go całkiem. Jak masz chińczyka to ładuj chinczyka

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma w pamięci żadnych procesów VCDS-a po jego wyłączeniu, więc nie może pracować w tle.

Nie tyle program pracuje w tle co potrafi sobie zaciągnąć z neta coś co upierdala wsad w kablu. Już producent się o to stara jak może.

Wersji PCB jak i zastosowanej elektroniki w klonach jest i była masa. Tyle ile Chińczycy mieli pomysłów tyle zastosowań. Jedne bardziej zbliżone do ori inne mniej. Jedne pracują na ori programach inne na modzonych. Jak ktoś ma odrobinę o tym pojęcia to nie wrzuca wszystkich klonów do jednego worka.

Żadnych limitów uruchomień nie było tylko ludzie ograniczonej wiedzy... A forum to nie wyrocznia tylko każdy klepie co chce i nie zależnie czy się na czymś zna czy nie, ważne że gdzieś przeczytał/usłyszał.

 

Dla ścisłości to od ponad 2 lat używam ori VCDS-a od ADAKO.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A co do aktualizacji to u mnie chyba nic się nie zaktualizowało, bo jak włączam VCDS to za każdym razem krzyczy, że mam nieaktualny program i że powinienem ściągnąć aktualizację, wysyła mnie na stronę).

Komunikat to norma gdyż masz starą wersję programu.

Zrób test fejsu i wejdź w zakładkę "O programie" wtedy będzie jasność. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności