Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pewnego wieczoru na szybko zamówiłem kabel KKL OBD2 z Allegro (niestety wcześniej nie poczytałem odpowiedniego działu na forum), dokładnie ten:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4392896037

 

z ogarnięciem tego na PC jakoś sobie poradzę, mam natomiast pytanie: co da radę (z grubsza) tym zrobić? Logi itp też można ogarnąć? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Logi itp też można ogarnąć?

Po zastosowaniu odpowiedniego programu, którego sprzedający nie dodają w pełnej wersji do kabli ogarniesz całą diagnostykę swojego auta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli któryś z forumowiczów ma problem z klonami VCDS (wysypany układ Atmega, FTDI) - czerwony napis UnRegistered oferuje przeprogramowanie układu. Po tej operacji kabel śmiga jak od nowości ( klikając O programie jest Full Registered na zielono) . Więcej info PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borykałem się,ostatnio z problemem działania commandera3.6 na moim lapku, no nie szedł i JUŻ!!!

Ale od początku - laptop w pełni sprawny, na jednej partycji XP sp2, totalnie goły - bez sterowników do kart,myszy, itp itd.

Zainstalowałem VCDS 10...coś tam, polska wersja - śmiga, warczy,buczy na zielono:hug Dokupiłem kabel vag commander3.6, rozpocząłem instalację zgodnie z instrukcją allleeee.... coś nie szło dokładnie jak mówiła instrukcja, nie chciał żeby wybrać lokację sterownika na płycie, olałem to bo program się odpalał. Po próbie podłączenia i nawiązania komunikacji z autem wywalało jakieś komunikaty o błedach i braku połaczenia. Dzwonię więc do gościa który mi go sprzedał a on poinformował mnie że : jeśli mam juz zainstalowany VCDS to commander nie pójdzie bo sterowniki się gryzą oraz żebym nie próbował więcej kombinować z commanderm bo przy okazji uwale vcds-a, tylko poszukać innego lapka na którym zainstalować commandera.

Zaznaczę że zanim kupiłem commandera przewertowałem fora i tematy temu poświęcone dośc dokładnie i nie znalazłem żadnej informacji o konflikcie sterowników vcds i commandera, stąd pytanie : czy ktoś z was miał taki przypadek? może ktoś wie o tym, tylko siedzi cicho żeby mieć zarobek na reanimacji uwalonych kabli?

Jak można temu konfliktowi zaradzić, ponieważ nie posiadam składnicy sprawnych laptopów, poza tym latać do auta z dwoma lapkami to porażka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 12.12 ma jeszcze znaczenie na jakim wkładzie jest?Komputer bez internetu wiec chyba bezporoblemowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś pomoże ...

 

Posiadam VCDS 12.12.

Dołączona instalka pod Windowsa XP i 7 32 bit. Instalacja na system 64 bitowy powoduje brak połączenia z kablem.

Instalacja wirtulanej maszyny Virtual Windows XP powoduje zrywanie (instalacja wersji XP) powoduje zrywanie połączenia - pełne skanowanie błędów było niemożliwe, zrywał połączenie.

Dopiero instalacja na normalnym systemie skutkowała prawidłową ciągłą pracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów czy ktos jest w stanie postawic na nogi vcds 10.6 gdyz kolega z forum robił go ale po trzech dniach padł z gory dzieki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam problem

 

kumpel miał chińczyka kabel vag KKL, u niego śmiga na VAG pl u mnie nie chciał. Zainstalowaliśmy wiec VCDS 11.11 no i poszłoo. U mnienic nie wykrywa u niego tez nie. Problem USB<=>SERIAL. Próbowałem reanimacji kabla: http://forum.vw-passat.pl/threads/114197-Naprawa-kabla-USB-po-uruchomieniu-VCDS . Doszedłem do kroku z vidpidfix.exe wykrył urządzenie jako "0"biore szukał lecz wyskakuje FAILED oraz napis "colud not open board" w MProgu natomiast Invalid handle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kumpel miał chińczyka kabel vag KKL, u niego śmiga na VAG pl u mnie nie chciał.

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki u siebie??

 

Zainstalowaliśmy wiec VCDS 11.11 no i poszłoo.

Co poszło?? Bo na pewno nie VCDS 11.11 na KKL-u..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki u siebie??

 

 

Co poszło?? Bo na pewno nie VCDS 11.11 na KKL-u..

 

sterowniki mam CDM_2.08.30_WHcQL_Certified_64bit i od rosstecha przy vcds mi instalowalo no ale i tak ich nie wykrywa.

no tak, w sensie poszło ze juz i u mnie i i niego nie chce sie połączyć :/ no masz race w tym co mowisz na VCDS 11.11 nie wykrywa nic, może innym programem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na KKL to VCDS Lite, VAG COM 4.9, VAG COM 311 lub inne śmieszne polskie VAG-i. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet kabelka mi nie wykrywa ;) a żadne stery nie pomagają. Program FTDIUNIN wypluwa błąd "Error, file not found

 

C:\Windows\system32\FTDIUN2K.INI"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no super czyli nic juz sie nie da z tym kablem zrobić? potrzebuje go bardzo na tą chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że tymi kombinacjami wsad FTDI wyleciał lub coś się zjarało. Możesz sprawdzić jakie jest FTDI i spróbować MProgiem wgrać mu wsad, a jeśli nie to 30zł i zakup KKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, że tymi kombinacjami wsad FTDI wyleciał lub coś się zjarało. Możesz sprawdzić jakie jest FTDI i spróbować MProgiem wgrać mu wsad, a jeśli nie to 30zł i zakup KKL.

 

a jak sprawdzic to ftdi ? po nr vid i pid ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak sprawdzic to ftdi ? po nr vid i pid ?

EDIT: znalazłem jakiejs chinskie sterowniki do HL-340 (ło matko to na pewno nie to !) no ale znajduje i instaluje: winchiphead.com/download/CH341/CH341SER.ZIP ale po podączeniu do VCDSlite i wybraniu odpowiedniego portu wyskakuje:

 

Port status: OK

interface: not found !

please contact ...

 

zmienianie daty tez nic nie daje

Edytowane przez madej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test robiłeś na podłączonym kablu do auta??

Spróbuj zmieniać COM-y 1-4. Jak nie pomoże to mogło się coś bardziej wysypać w tym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od dobrych kilku lat korzystam z zestawu VCDS chińskiego czyli na jednym kabelku obsługiwałem programy VAG COM 9081 , 9120 , 10.6.0 , taki zestaw był jak kupowałem , wszystko ładnie pięknie tylko ze dziś pojawił się problem, gdyż po włożeniu kabla do USB ten nie może zainstalować sterowniki :banghead: komp widzi go jako " Ross-Tech HEX-USB "po uruchomieniu którejś wersji VCDS-a mam info "INTERFACE:NOT FOUND !" może ktoś podpowie pomoże jak rozwiązać problem ????? podczas instalacji na windows 7 sciągałem z neta sterownik "dpinst64" ale to też nic nie pomoglo oczywiście wszystko jak zawsze z wyłączonym netem na kompie cgregh.PNG

frewsf.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz neta na Win, którym masz zainstalowany VCDS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak na tym samym do tej pory nie było żadnych problemów i bylem dość ostrożny co do neta i kabelka i dlatego jestem tyćke zdziwiony że nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności