Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale skąd te sterowniki, na płycie do kabla jest folder 'vcds' w którym jest program a sterowniki? na poprzednim lapku nie musialem nic instalowac bo po podłączeniu działało a na nowym już nie, gdzie moge znaleźć odpowiednie stery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery instaluja sie razem z programem w domyslenej lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze na płycie mam już folder z zainstalowanym programem i po skopiowaniu na dysk program dziala. Na poprzednim lapku był Win Vista a tutaj mam 7. Nie wiem co robć, czy sciągać stery z neta, jeśli tak to jakie żeby nie popsuć?

 

 

Ok już mam, sorry za śmiecenie ale potrzebowałem 'pomocnej dłoni' od kogoś kto ma to ogarniete. Pozdrawiam

Edytowane przez carlo55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw zainstaluj program, potem sprobuj zaaktualizować stery. Jak nie pomoże to pp myszy i odinstaluj i potem odlacz i podlacz kabel i od nowa zainstaluje stery.

A poco takie cuda:swirus

W win 7 bardzo prosto instaluje sie stery ,(program nawet nie musi byc instalowany w systemie mozna przeenieśc go na pendive np.) podłączamy kabel ,wchodzimy w menedzera i odnajdujemy kabel (powinien być przy nim wykrzyknik) klikamy na niego prawym przyciskiem i dajemy komende ,aktualizuj sterownik ,potem zaznaczamy na instalacje z okreslonej lokalizacji i wskazujemy nasz folder z programem vcds ,win 7 sam sobie ciągnie stery z programu, potwierdzamy tylko komendy azwłszcza jedna o brak certyfikatu (klikamy na mimo to kontynuuj) i kabelek juz nam działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prośbę. Chcę naprawić kabelek interface mojego dobrego kolegi ale nie bardzo wiem od czego zacząć. Z jego info wiem że kupił go wraz z programem VAG-COM 704.1 i tak używał chyba 2 lata a teraz przestał mu się łączyć. Kabel jest rozpoznawany w XP jako Ross-Tech Hex-USB. Ale przy próbie połaczenia w aucie wywala

- Incorect COM Port selected ----------- wybrać COM

-Interface not plugged in------------------ nie podłączony

-Ignition not turned On--------------- zapłon nie włączony

-K-Line Stuck

-Firmware update needed --------------------aktualizacja potrzebna

Dodam że jego autko A6 2006r a ja próbowałem fejs na moim VW B6, oba są na CANie.

Twierdzi że nie robił żadnych aktualizacji programu bo wiedział o tym że mogą być jaja i o ile go znam to raczej tego przestrzegał.

Jak go sprawdzić , naprawić, będę wdzięczny za wszelkie info i pomoc nawet materialnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez flashhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam wielka prośbę. Chcę naprawić kabelek interface mojego dobrego kolegi ale nie bardzo wiem od czego zacząć. Z jego info wiem że kupił go wraz z programem VAG-COM 704.1 i tak używał chyba 2 lata a teraz przestał mu się łączyć. Kabel jest rozpoznawany w XP jako Ross-Tech Hex-USB. Ale przy próbie połaczenia w aucie wywala

- Incorect COM Port selected ----------- wybrać COM

-Interface not plugged in------------------ nie podłączony

-Ignition not turned On--------------- zapłon nie włączony

-K-Line Stuck

-Firmware update needed --------------------aktualizacja potrzebna

Dodam że jego autko A6 2006r a ja próbowałem fejs na moim VW B6, oba są na CANie.

Twierdzi że nie robił żadnych aktualizacji programu bo wiedział o tym że mogą być jaja i o ile go znam to raczej tego przestrzegał.

Jak go sprawdzić , naprawić, będę wdzięczny za wszelkie info i pomoc nawet materialnie.

Pozdrawiam

 

Windows rozpoznaje kabelek poprawnie ,zrób jeszce test w zakładce opje,i podaj co tam podaje,

Na pierwszy zut wyglada jak by sie wsad atmegi wysypał.

 

Ps .test trzeba robić na podłączonym zasilaniu do interfejsu lubwpietym do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System rozpoznaje kabel i robi test

-Port Status -Ok

-Interface -found

-Type: Ros-Tech Hex-USB

-Status:Not plugged into Car

Więc go widzi.

Pózniej zrobie na podłączonym do auta.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
System rozpoznaje kabel i robi test

-Port Status -Ok

-Interface -found

-Type: Ros-Tech Hex-USB

-Status:Not plugged into Car

Więc go widzi.

tak ,na aucie wyjdzie Ci to samo .

Najprawdopodobniej atmega sie wysypała i trzeba by było przeprogramować flash i eeprom ATmegi bo za rozpoznawanie interfejsu przez komputer odpowiedzialny jest układ FTDI ,a on jet ok bo rozpoznaje go poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem ale czy da się ją zaprogramować i jak to zrobić?

A jak rozpoznać jaki tam powinien być wsad zaprogramowany bo tam nic nie pisze ?

pozdrawiam

Edytowane przez flashhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok, rozumiem ale czy da się ją zaprogramować i jak to zrobić?

A jak rozpoznać jaki tam powinien być wsad zaprogramowany bo tam nic nie pisze ?

pozdrawiam

Oczywiście że sie da ,ale do tego potrzebny jest programator i troche wiedzy,lutownica i pare innych rzeczy.

Ważne jeszcze na jakim układzie ftdi masz swojego fejsa na RL czy BL.

poszukaj manuala o reaktywacji atmegi w kablu vag com

 

na przykład tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FTDI jest FT232BL. A jaki wsad tam powinien być załadowany? Na płytce pisze UIFTECH HEX-USB-CAN v2.0.

pozdr

Edytowane przez flashhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
FTDI jest FT232BL. A jaki wsad tam powinien być załadowany? Na płytce pisze UIFTECH HEX-USB-CAN v2.0.

pozdr

 

wsad jaki chcesz i uda Ci się zdobyć ,wazne aby był dobry

PS .

No i po przeprogramowaniu atmegi ,trzeba też przeprogramowac FTDi odpowiednim wsadem i MProgiem np.

Edytowane przez dob12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dob12 Wielkie dzięki, już wszystko mam, jutro się zabiorę za niego. Mam jeszcze jedno pytanko tak na przyszłość bo ja mam swój kabelek VCDS 10.63 china, jakich programów mogę używać bezpiecznie ? W jakich przypadkach nastepują takie programowe uszkodzenia kabla?

Sprawdzałem VCDS10.63 kabel na 704.1 i działa mój na obu tych programach dobrze.

Będę wdzieczny za praktyczne porady aby nie uwalić sobie kabelka.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanko tak na przyszłość bo ja mam swój kabelek VCDS 10.63 china, jakich programów mogę używać bezpiecznie ?

Dedykowanych do danego kabelka ,czyli dołączonych do kabla przy kupnie.

W jakich przypadkach nastepują takie programowe uszkodzenia kabla?

Jesli uzyjesz kabla z nowsza wersja niż ta do jakiej jest dedykowany,lub jeśli sam program kompie ma dostep do internetu.

Sprawdzałem VCDS10.63 kabel na 704.1 i działa mój na obu tych programach dobrze.

Zgadza sie ,można uruchamiać kabelek z wersjami starszymi niz jest sam kabelek i to nie powinno go "zabić"ale nigdy z nowszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, lepiej zapytać niż załować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kabelek na ft232RL i na kabelku jest metka z napisem vcds 10.63EN czy mogę go podłączyć pod 11.11.3EN? Czy najpierw trzeba wgrać odpowiedni wsad? Ktoś mi mówił że jest szansa że kabelek się nie uwali tylko trzeba sprawdzić czy nie jest na czarnej liście prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dob12 Dzięki za pomoc i materiały , kabelek udało się uratować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Panowie okazało się, że mój hex can usb działa po can, a nie tak jak myślałem padł całkowicie.

 

Z tego co zrobiłem test wychodzi na to, że linia K1 is short to ground , sprawdziem na kiku samochodach i jest to samo więc to już pewne, że problem jest z samym kablem. da się to jakoś naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

 

Panowie okazało się, że mój hex can usb działa po can, a nie tak jak myślałem padł całkowicie.

 

Z tego co zrobiłem test wychodzi na to, że linia K1 is short to ground , sprawdziem na kiku samochodach i jest to samo więc to już pewne, że problem jest z samym kablem. da się to jakoś naprawić ?

 

 

Da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da rade.

jak się da to się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności