Skocz do zawartości
waldek40

[Climatronic] Działanie nawiewu - czy sam zmienia kierunek?

Rekomendowane odpowiedzi

więc jak mam temperaturę ustawioną automatycznie w climatroniku np, na 23 stopnie to czy powinien nadmuch raz lecieć z kratek w kierunku na twarz następie za jakis czas sam zmieniać sie na szybę to na nogi bo leci tylko w stronę twarzy, czy mechanicy coś źle podpięli mi przy wymianie nagrzewnicy, bo w zimę jak miałem ustawione na HI czyli na najcieplej to mi sie kierunki nadmuchu same zmieniały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze nikt nie ma sprawnego climatronika ,albo nie używa klimatyzacji w gorące dni i nie wie w jakim kierunku leci nadmuch :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak jest na auto to leci bokami lewa i prawa strona, jak włączę obieg zamknięty to wali wszystkimi dziurami mówię o klimie czyli chłodzeniu a jak włączę grzanie to wali wszystkimi dziurami na obiegu otwartym ale mam z pod vaga błąd silnika v71 więc tez mogę mieć coś pochrzanione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie występuje opisane przez Ciebie zjawisko.

Temp. mam ustawioną na 22 stopnie i nadmuch 4-ma otworami w desce (odchylonymi max.do góry, żeby chłodziło mi "czubek głowy ", a nie nos). Wczoraj wracałem z Zakopanego przez Zawoję-Olkusz, ok. 6 godz. jazdy, cały czas z klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie występuje opisane przez Ciebie zjawisko.

Temp. mam ustawioną na 22 stopnie i nadmuch 4-ma otworami w desce (odchylonymi max.do góry, żeby chłodziło mi "czubek głowy ", a nie nos). Wczoraj wracałem z Zakopanego przez Zawoję-Olkusz, ok. 6 godz. jazdy, cały czas z klimą.

 

no to u mnie też jak ustawione na auto 22 stopnie to leci 4 kratkami prosto w kierunku na twarz a kratki mogę sobie ustawić czy do dołu czy do góry lub na boki czyli wszystko mam w porządku , myślałem że on automatycznie sobie zmienia raz na szybę, raz na nogi itp. ale jeśli leci tylko w jednym kierunku cały czas u ciebie i w moim też czyli mam wszystko w porządku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na auto cały czas leci z kratek na czubek głowy a jak ustawie np na nogi to auto sie samo wyłącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie na auto cały czas leci z kratek na czubek głowy a jak ustawie np na nogi to auto sie samo wyłącza

 

czyli mam dobrze :hurra:

jeszcze jedną przypadłość dzisiaj zauważyłem, a mianowicie zainstalowałem sobie tymczasowo dodatkowy termometr taki wewnętrzno-zewnętrzny i klime ustawiłem na 22 stopnie, termometr zamocowałem w miejscu radia a czujnik zewnętrzny przestawiałem w rożne miejsca w samochodzie , i klima na początku jak zwykle dawała mocny nadmuch ( ażeby szybko schłodzić wnętrze ) po jakimś czasie nadmuch zaczął wiać z mniejszą siła czyli temperatura powinna bycz na takim poziomie na jaki ustawiłem czyli 22 stopnie natomiast dodatkowy termometr pokazywał 29 stopni :zalamany: dodam jeszcze że 3 dni temu wymieniłem chłodnice klimatyzacji i nabiłem klime , aaaaaaaaa gdy włożyłem czujnik temperatury do wnętrza kratki i ustawiłem klime na LO to termometr pokazywał 10 stopni, dobrze to czy powinna temperatura być niższa na wylocie ???

 

jeszcze jedno chłodnica klimy stara miała 38 mm szerokości a nowa 32mm w starej miałem nabite czynnika 1150 a w nową nabiłem 950 czy dobrze czy powinienem bez obawy dobić do 1150 bez obawy o rozerwanie chłodnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj waldek40.

Z 1-go Twojego postu w tym temacie zrozumiałem że kier. nadmuchu zmienia Ci się bez Twojego udziału, samoczynnie.

U mnie jak ustwię klawiszem "na twarz" to tak trzyma. Jak jadę w deszcz wciskam klawisz "szyba" i odrasza wtedy szybę.

Nie wiem jaka powinna być temp. we wnętrzu kratki przy ustawieniu na LO.

Ilość czynnika zależy chyba od objętości chłodnicy. Na naklejce w samochodzie mam kilka wartości: Passat 1150, Golf chyba 950. Może masz chłodnicę od Golfa. Ja zmieniałem chłodnicę w tym roku, i weszło mi 1150.

 

Uzupełniam informacje z naklejki:Passat-1150g; Golf, Vento, Jetta, Corado-800g; Polo-700g. Przy kazdej z tych wartości "+50".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z nadmuchem wszystko mam już dobrze

na naklejce mam 1150 i chłodnice starą miałem o wymiarach 710x345x38

natomiast teraz nabiłem 950 bo chłodnice mam węższą 710x345x32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a tak się jeszcze zapytam" waldek40; robiłeś coś z nadmuchem czy sie naprawił sam?

Pytam, gdyby cos podobnego przytrafiło się u mnie.

Pozdrawiam.

PS. Czy masz klimę z klawiszem ECON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"a tak się jeszcze zapytam" waldek40; robiłeś coś z nadmuchem czy sie naprawił sam?

Pytam, gdyby cos podobnego przytrafiło się u mnie.

Pozdrawiam.

PS. Czy masz klimę z klawiszem ECON.

 

nie mam econ, natomiast chciałem w swoim poście tylko zapytać sie czy mam z kierunkami nadmuchu wszystko w porządku w porównaniu do innych passatów bo jak już wcześniej pisałem miałem ściąganą całą konsole w celu wymiany nagrzewnicy i mechanicy trochę pozamieniali wtyczki od sterownika klimatyzacji i zaczęły dziać sie dziwne rzeczy z nadmuchem, ale po zamianie wtyczek wszystko wróciło do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldek40, sprawdz klimatronica w taki sposob: ustaw temperature na 24 stopnie lub wiecej i powinno dmuchac od nog czyli od dolu, u siebie zauwazylem taka zaleznosc ze jak jest do 24stopni to dmucha z przednich kratek a jak wiecej niz 24 to od spodu, i to jest logiczne bo cieplejsze powietrze ucieka ku gorze. Jezeli masz ustawiona klime na AUTO to klimatornic sam steruje nawiewem wiec moze dmuchac powiedzmy skad chce, a jak wlaczysz na 1 lub 2 kreski czy tez 4 to dmucha od przodu, bynajmniej jest tak u mnie

co do ilosci czynnika to 1150 - 1200 powinno byc w oryginale, ale przez jeden dzien jezdzilem z 600g bo mi za malo nabili i klima chlodzila bez problemu, ale lepiej unikac takich sytuacji.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie jak dam na ogrzewanie to leci na nogi szybę , a jak dam na chłodzenie i ustawie auto to tylko z kratek w kierunku twarzy ... czyli mam wszystko dobrze :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności