Skocz do zawartości
_gregor

Wskazania spalania na biegu jałowym

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tego typu tematu więc podejmuje nowy.

Koledzy forumowicze powiedzcie mi czy na bigu jałowym wskazania komputera co do spalania są jakieś sensowne? Pytam bo raz mam 0.5l raz 3.5l raz 5.7l i zawsze na wyłączonej klimie i rozgrzanym silniku.Teoretycznie jeśli się stoi no to jak można mówic o spalaniu na 100km? :zdziwko: ale wskazania są różne. Jak jest z tym u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na 100km, lecz na godzinę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie od czego zależą te wskazania?Raz 0,5l raz 5,7l???? Siada coś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Wskazania na biegu jałowym są wykazywane takie jakie było ostatnie spalanie podczas normalnej jazdy. Komputer nie pokazuje chwilowego spalania na biegu jałowym.

W instrukcji Passata jest to napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio

Po uruchomieniu silnika spalanie jest pokazywane.

 

Spalanie obliczane jest "w locie" a więc obarczone jest błędem chwilowego pomiaru.

Zauważ, że silnik aby był w ruchu dostaje dawkę paliwa i jednocześnie kontrolowana jest jego prędkość obrotowa.

Jeśli obroty spadają (niezauważalnie) to wtryśnięta zostaje nieco większa dawka, natomiast, jeśli obroty osiągną zadaną wartość paliwo nie jest podawane. Na obrotach jałowych dzieje się tak kilkaset razy w ciągu minuty. I jeśli robiony jest pomiar chwilowy, to podawane są dane z danej chwili. Być może w układzie podciśnienia jest jakaś niezauważalna nieszczelność, która wpływa na wskazania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

JAFO, Ja u siebie mam to samo, jak byłem na serwisie to mi mechanik powiedział żebym sobie sam poczytał w instrukcji bo tam wszytko pisze. Na biegu jałowym Komputer pokazuje ostatnie wskazanie jakie zarejestrował ( nie pokazuje wskazania z jazdy na luzie ).

Szkoda że instrukcje wożę w wozie bo bym ci zrobił skan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marynarz

u mnie wskazania przez komputer na biegu jalowym sa 0,7l za kazdym razem czy jezdze szybko czy wolno nie ma roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio, zgadzam sie z Toba tez to zauwazyłem, na biegu jałowym pokazuje ostatnie spalanie, mało tego czasami rosnie srednie spalanie mimo to ze samochod stoi w miejscu. Wydaje mi sie ze jest to tendencja ostatniej sredniej zwyszkowej hehe.

Natomiast w Skodzie Oktavi jest tak ze komputer pokazuje nawet spalanie na biegu jałowym.

Co prawda ja mam komputer 1/2 FIS nie wiem jak pokazuje spalanie komputer MFA w zegarku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Yarcio, zgadzam sie z Toba tez to zauwazyłem, na biegu jałowym pokazuje ostatnie spalanie

 

3B - pokazuje ostatnie wskazanie po zatrzymaniu

3BG - pokazuje spalanie rowniez na biegu jalowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kri100v, ja mam 3B i pokazuje dosłownie ostatnie wskazanie po zatrzymaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Yarcio, zgadzam sie z Toba tez to zauwazyłem, na biegu jałowym pokazuje ostatnie spalanie, mało tego czasami rosnie srednie spalanie mimo to ze samochod stoi w miejscu. Wydaje mi sie ze jest to tendencja ostatniej sredniej zwyszkowej hehe.

A co ty bys chcial, zeby na postoju srednie spalanie malalo :?::przestraszony:

Przeciez samochod stoi, nie robi zadnego dystansu, a silnik nadal pracuje, czyli zuzywa paliwo. A jak wiadomo, srednie zuzycie paliwa to:

ilosc zuzytego (paliwo w litrach) podzielona przez dystans (w kilometrach) i otrzymany wynik mnozymy przez 100...

Przeciez to jest proste jak budowa cepa :rotfl:

 

EDIT//

U mnie na jalowym przy rozgrzanym silniku bez klimy zuzycie chwilowe jest w granicach 0,4-0,5 litra na godzine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie na jałowym jest 0,5-0,6. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
kri100v, ja mam 3B i pokazuje dosłownie ostatnie wskazanie po zatrzymaniu.

 

Czyli tak jak napisalem.

 

W 3BG jak auto jest w ruchu wskazanie jest w l/100km jak na postoju w l/h (h - godzine). Przy 1.8T na postoju jakies 0,9l/h jak wlaczona klimatyzacja ok 1,1l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się zatrzymam to spalanie przeskakuje z "l/km" na "l/h"

bez klmy pokazuje 0.8l/h

z klimą 1.2l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05mb1.th.jpg

 

Natomiast jak koledzy powiedzieli - w 3bg jest ta różnica, że gdy samochód stoi podawane jest chwilowe zużycie w l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już chyba wszystko zostało wyjaśnione :) THX (wychodzi na to że trzeba było dokładniej przeczytać instrukcje :krzeslem: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Dokładnie, wystarczy poczytać instrukcję, myślę że temat jest do zamknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spalanie chwilowe na biegu jałowym spadło mi do 0,4 (przy wył. odbiornikach).

Od tamtego roku jakoś nie zwracałem uwagi na to, ale początkowo wahało się między 0,5-0,4 i zaczęło mnie to interesować.

Obecnie jest stale 0,4.

Zacząłem logować auto i wychodzi na to, że wskazania na BIPach (grupa 023, bieg jałowy) zmniejszyły się średnio o 10-15.

A auto jakoś nie zawsze ciągnie dobrze do 2000 obr.

 

W tamtym roku oprócz wymiany oleju i czyszczeniu turbiny wymieniałem akumulator.

Czy coś obcina dawkę paliwa, a może EGR źle działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

u mnie w avf pokazuje 1.2 to chyba troche za dużo u kumpla pokazuje 0,7 w ogóle średnie nawet jest zawyżone na kompie nie udało mi się nigdy zejść poniżej 7,5 l/100km w trasie gdzie może leżeć problem. Dodam że z tankowania jest dobrze w miarę w mieście i w trasie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

u mnie w avf pokazuje 1.2 to chyba troche za dużo u kumpla pokazuje 0,7 w ogóle średnie nawet jest zawyżone na kompie nie udało mi się nigdy zejść poniżej 7,5 l/100km w trasie gdzie może leżeć problem. Dodam że z tankowania jest dobrze w miarę w mieście i w trasie

pozdrawiam

 

to wszystko jest zależne od kąta synchronizacji wałka rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności