Skocz do zawartości
Dufi

Ułożenie amortyzatora w karoserii

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomek miał podobny przypadek w Toledo po najechaniu na studzienke kanalizacyjną :mur: okazało się że te łożysko które jest na górze amorka przelazło przez blaszkę tego kielicha co w nim jest zamocowane :dobani: mozesz też mieć strzeloną gumę silentblocka. jedyne wyjscie to porozkręcać amorek i sprawdzić co jest nie tak :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mam zamiar podlewarować auto i spróbować to jakoś naprowadzić na swoje miejsce. Tylko czy mi sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził załatwić sobie sciski do sprężyn i zdjać cały amorek z zawieszenia :ok: rozkręcania nie ma dużo bo ledwo dwie nakrętki na górze i dwie śruby na dole i bedziesz miał wszystko na wierzchu. A wtedy to już bedziesz miał wszystko jak na dłoni, bo wątpie czy lewarowanie autka coś pomoże :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągacz do sprężyn to mam bo wymieniałem tył. Tylko jak sie do tego zabrać. Ściagnąc spręzynę a potem odkręcić tą nakrętkę od góry? Czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecic gorna nakretke,odkrecic dwie nakretki i wybic dwie sruby mocujace na dole kolumne amortyzatora do zwrotnicy,wyjac amortyzator wraz ze sprezyna,sciagacze potrzebne sa dopiero do rozdzielenia amortyzatora od sprezyn,po zamontowaniu ponownym kolumny nalezy ustawic kat pochylenia/koszt ok.20,- za strone/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybita poduszka prawego amortyzatora. Do wymiany poduszki nie są potrzebne ściągacze -o ile sobie przypominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PINIO mam pytanie? A twojemu znajomkowi oprócz tego dziwnego ułożenia coś biło? Bo ja mam bicie i staram sie ustalić od czego to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dufi, nie mówił nic o jakimś tłuczeniu, ale po rozkręceniu amorka wszystko wyszło jak na dłoni. najpierw usuń tą usterkę bo przyczyną może byc właśnie tak ułożony amorek :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem prawą stronę, i zauważyłem że guma w kielichu jest jakaś taka dziwna, nie wypełnia całego kielicha. Potem rozebrąłem lewą tą dobrą i guma wypełnia cały kielich. Podjechałem do sklepu i koleś stwierdził że zapewne ta storna była już robiona i dlatego jest włożona taka guma. Wiec nie kupiłem nowej gumy. Kurde nie wiem co zrobić.

 

Macie jakaś może fotki jak ta guma powinna wyglądać?

 

Gafę popełniłem, że nie chciałem zeby mi pokazał jak ona powinna wyglądać. Gamoń :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje poduszek (gum). Z wybraniem właściwej w sklepie nie będziesz miał problemu.

 

 

 

Wybita poduszka prawego amortyzatora. Do wymiany poduszki nie są potrzebne ściągacze -o ile sobie przypominam.

:mur:

A ja ciągle powtarzam, że wystarczy pomyśleć, by prawidłowo zdiagnozować usterkę, bo wymyślanie dziwnych teorii niepotrzebnie naraża na dodatkowe koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak włąsnie przeglądałem allegro i zauważyłem, że zasadniczo guma jest zespolona z łożyskiem. A u mnie jak odkręciłem górny dekielek i nadepnąłem piastę na dół, gumę mogłem swobodnie palcami ruszać. Jak bym odpowiedni nisko ściągnął w dół amor z piastą to by mi sie udało tą gumę wyjąć (dołem). Hmmmmmm teraz to już całkiem głupi jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dufi, bo ta poduszka tam luźno sobie siedzi :D

 

Jak bym odpowiedni nisko ściągnął w dół amor z piastą to by mi sie udało tą gumę wyjąć (dołem).

 

Nie dasz rady :) Brakuje kilka centymetrów .

 

że zasadniczo guma jest zespolona z łożyskiem

 

To są dwa oddzielne elementy. Łożysko jest zespolone z kolumną a poduszka nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlatego. Tylko zastanawiam sie czemu lewa wypełnia cały kielich a prawa ta krzywa luźno lata. Gdyby prawa była taka sama jak lewa to by tak nie wystawał. Może taki urok tej prawej gumy ze tak wystaje. No cóż zostawie to w spokoju. Może kiedyś do tego powrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dufi, a skręć koła w drugą stronę lub postaw go jedną stroną na wyzszej płaszczyźnie ;) Zobaczysz że role gum się odwrócą :)

 

Tylko zastanawiam sie czemu lewa wypełnia cały kielich a prawa ta krzywa luźno lata.

 

Kup dwie takie same poduszki, wydasz z 50 pln i bedzie po problemie oczywiście jak to jest wina różnych poduszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupie tylko teraz nie mam czasu. Bo w czwartek wyjeżdżam na wewczasy, Mazury wecometu :hurra:

A co do bicie, to sklepowy :) w motoryzacyjnym powiedział mi, że jemu padł przegub wewnętrzny i też biło. Lewy próbnie (jakiś czas temu) wymieniałem i nic, wiec pozostał prawy, może to faktycznie on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam kotleta, ale trapi mnie to, ze kupiłem te mniejsze poduszki febi, a u mnie były założone te większe blaszano gumowe, pytanie do tych co się bardziej znają- zakładać te mniejsze co kupiłem, czy wymienić na takie co były, bo auto złożyć to nie problem, ale wolałbym go już nie rozbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień na te co miałeś.Zakładaj i jeździj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności