Skocz do zawartości
stempel72

Tarcze przód po 40 tkm - wymieniać czy toczyć ?

Rekomendowane odpowiedzi

Rant ma ok.1mm,a każdy spec mówi co innego. Więc pytam na forum, czy takie zużycie już je dyskwalifikuje ? Klocków jeszcze jest jakieś 4-5 mm i będe je wymieniał. Tylko co z tarczami ? Toczenie 100 PLN, a tarcze ATE ok. 350 kpl. przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze praktycznie nówki, więc nie rozumiem, jakie objekcje mają do nich co niektórzy fachowcy.

 

1mm, to nawet nie powinno być głębokich rowków kwalifikujących je do przetaczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rant nie jest wskażnikiem zużycia tarcz, ale ich grubość , więc jak chcesz rady to zmierz grubość tarcz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Shell autoserw stwierdzili że 40 tkm to i tak dłuuuugo wytrzymały. Ale oni nieco naciągają moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 tys to może klocki, ale tarcze..... Absurd. Chyba, że aluminiowe :rotfl:

 

Poza tym przy tej wielkości rantu w większości to rdza. Obij młotkiem rdzę i zobaczysz jakiej wielkości jest faktycznie ten rant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla tarczy wentylowanej grubość minimalna dopuszczalna wynosi 18 mm i jeżeli zachowa się ten wymiar po przetoczeniu to warto toczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla tarczy wentylowanej grubość minimalna dopuszczalna wynosi 18 mm

 

The_Saint, to w naszych jest taki wymiar, Paweł ma VR-a , a tam było grubiej - 23 =>http://www.elcome.ltd.uk/fm/index.asp?cat=0&cou=Poland&lang=pl&region=1

(Klikając na nr katalogowy pokazuje się zdjęcie z wymiarami).

 

Choć i z 18 mm jeszcze by sporo pojeździł, bo normy związane z bezpieczeństwem są bardzo asekuracyjnie zakładane. (np: współczynnik bezpieczeństwa dla lin do dźwigów osobowych to 10x - max masa windy 1t a linę zrywa dopiero 10t., a do żurawi chyba 2,5x ... :niepewny: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno wymieniłem swojje tarcze wentylowane a miały ok 16 mm, ze zużytym bardziej wewnętrznym pierścieniem, problemów z tak cienkimi tarczami nie miałem żadnych, rancik owszem był ale nawet zużyte klocki na nim nie piszczały, zresztą nie rant jest wyróżnikiem zużytej tarczy przecież, wymieniłem bo dorwałem na allegro gościa co robił wyprzedaż i miał tarcze trw-lucas za 65 zł za szt, chciałem też tylne wymienić ale były tylko dwie i ktoś mi je "podkupił" (i to chyba jakiś forumowicz bo się podzieliłem info o tych tarczach na forum :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla tarczy wentylowanej grubość minimalna dopuszczalna wynosi 18 mm

 

The_Saint, to w naszych jest taki wymiar, Paweł ma VR-a , a tam było grubiej - 23 =>http://www.elcome.ltd.uk/fm/index.asp?cat=0&cou=Poland&lang=pl&region=1

(Klikając na nr katalogowy pokazuje się zdjęcie z wymiarami).

 

 

nawet nie wiedziałem, człowiek się uczy i uczy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz tarcze zuzyte ponad minimalne wartosci to sien ie oplaca toczyc. Zreszta musisz znalezc kolesia ktory ci to DOBRZE przetoczy. Moj kuzyn chcial przetoczyc zaplacil tyle co za jedna tarcze i wyszlo na to ze kolo spierdolil toczenie cos krzywo zrobil i bardziej sie oplacalo wymienic dwie tarcze. Chytry dwa razy traci :) ja tam na tarczach i klockach nie oszczedzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek
Rant ma ok.1mm,a każdy spec mówi co innego

Jeśli nie biją przy hamowaniu to zostaw je w świętej spokojności.

 

Nie daj się nabierać na gadki speców.Jak miałem golfa to też chcieli mi wmówić że mam toczone bębny i że tłoczki wypadną z cylinderka i że nie będzie hamulca i się zabije :rotfl: Dopiero jak wziąłem suwmiarkę i zmierzyłem że mają 180,2 mm (graniczne zużycie 181mm) i poprosiłem o rozmowę z właścicielem zakładu to zaczęli zmieniać zdanie.I tak wyglądała moja ostatnia wizyta w jakimkolwiek serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności