Skocz do zawartości
Gość Tomek

Przepływomierz (czujnik przepływu masy powietrza) G70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i tej części forum... dwie sprawy:

pierwsza: dziś wyczyściłem swoją przepływkę... co i jak zrobiłem opisałem w tym wątku: tutaj

druga: pytanie głupie, jednak późno już i piwo zaczęło działać :) czy przepływomierze występują tylko w samochodach z silnikiem diesla czy w benzynie też!? Pytam bo dziś chciałem zaimponować teściowej (VW POLO 6N2) i postanowiłem zoperować przepływkę w jej aucie - tylko że jej nie znalazłem (przepływki nie teściowej). A że teściowa "ok", więc powiedziałem, że przyorientuję się w temacie.... pomożecie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i tej części forum... dwie sprawy:

pierwsza: dziś wyczyściłem swoją przepływkę... co i jak zrobiłem opisałem w tym wątku: tutaj

druga: pytanie głupie, jednak późno już i piwo zaczęło działać :) czy przepływomierze występują tylko w samochodach z silnikiem diesla czy w benzynie też!? Pytam bo dziś chciałem zaimponować teściowej (VW POLO 6N2) i postanowiłem zoperować przepływkę w jej aucie - tylko że jej nie znalazłem (przepływki nie teściowej). A że teściowa "ok", więc powiedziałem, że przyorientuję się w temacie.... pomożecie?!

podaj motor auta teściowej i rok a przepływka się znajdzie ;) i w PB i w ON ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam i tej części forum... dwie sprawy:

pierwsza: dziś wyczyściłem swoją przepływkę... co i jak zrobiłem opisałem w tym wątku: tutaj

druga: pytanie głupie, jednak późno już i piwo zaczęło działać :) czy przepływomierze występują tylko w samochodach z silnikiem diesla czy w benzynie też!? Pytam bo dziś chciałem zaimponować teściowej (VW POLO 6N2) i postanowiłem zoperować przepływkę w jej aucie - tylko że jej nie znalazłem (przepływki nie teściowej). A że teściowa "ok", więc powiedziałem, że przyorientuję się w temacie.... pomożecie?!

 

O Twojej przepływce czytałem,jeżeli chodzi o resztę-tak,wszystkie silniki mają już przepływomierze.A szukaj go oczywiście przy dolocie powietrza do silnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O Twojej przepływce czytałem,jeżeli chodzi o resztę-tak,wszystkie silniki mają już przepływomierze.A szukaj go oczywiście przy dolocie powietrza do silnika ;)

 

Dziękuję za podpowiedzi! Patryk_u sprawdzałem i szukałem, cholera by wzięła te niemieckie samochody :) ale nie znalazłem !! filtr jest, wszystko jest, ale przypływki "ni chu chu"....

mielke, VW Polo, 2001 model do września, 1.4 16V, 75 kucy (było na wyjeździe z fabryki)... wspomożesz jakimś foto?

 

=========== edit ==============

żeby mnie tylko admini nie zjeba.....i, że fora pomyliłem <prosi>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za podpowiedzi! Patryk_u sprawdzałem i szukałem, cholera by wzięła te niemieckie samochody :) ale nie znalazłem !! filtr jest, wszystko jest, ale przypływki "ni chu chu"....

mielke, VW Polo, 2001 model do września, 1.4 16V, 75 kucy (było na wyjeździe z fabryki)... wspomożesz jakimś foto?

 

=========== edit ==============

żeby mnie tylko admini nie zjeba.....i, że fora pomyliłem <prosi>

znalazłem coś takiego [ATTACH]54048[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;]

Ja mam takie pytanie jaka powinna być przepływka w passacie 3BG 1.9 TDI PD AVF (koniec 2000r) ?? Moją sprawdzałem VAG`iem i mierzy błędnie a po za tym silnik nie chodzi płynnie.

ja mam 071 906 461A i wygląda ona tak:

http://photos02.istore.pl/6530/photos/big/1385441.jpg

a znajomy pożyczył mi 071 906 461 BX

http://www.plocka.republika.pl/przeAudi.jpg

różnią się budową i zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie, po przełożeniu samochod chodzi płynnie ale wydaje mi się ze nie ma takiej mocy jaka powinna być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych-spis przepływek JEST TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak przy okazji... którą przepływkę mam w moim AWXie? W podanym przez Ciebie spisie, są dwie wersji... i jestem tak samo głupi jak przed przeczytaniem listy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak przy okazji... którą przepływkę mam w moim AWXie? W podanym przez Ciebie spisie, są dwie wersji... i jestem tak samo głupi jak przed przeczytaniem listy...

 

To ta z literką B :) na końcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ta z literką B :) na końcu

Już jestem mądrzejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepływka wyjęta z AVF i taka ma być. Jakby ktoś potrzebował proszę na priv - używka, sprawna, mam logi do niej.

 

DSC05488a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :-) czy przepływomierz F00C2G2027 może być zastosowany do passata B5 1.9 TDI silnik AHU 90 KM. Wszedzie gdzie czytam taki przepływomierz jest zastosowany w A4 tez silnik AHU 90 KM czy VW caddy o tym samym silniku AHU. Ale o passacie B5 nic nie pisza :-( Prosze o podpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość alfa&omega

Witam Panowie ja zmagam się z utratą mocy w swoim pasku już od dłuższego czasu. Zrobiłem troche znanych chwytów:D tzn zaślepiony całkiem egr, odma out itp.

 

natomiast zauwazyłem małą dziwną rzecz, kiedy odłącze przepływke tj wtyczke zapale paska aby pochodzil chwile, potem zgasze i podlacze znowu przeplywke, to auto jakby dostaje nowe zycie- jest zrywniejsze, czuc ze ciagnie jak powinien. Najciekawsze jest to, ze VAG niczego nie wykrywa ani nic.. Sta moje pytane czy istanieje taka mozliwosc ze przeplywka jest padnieta? pomimo braku flowan obrotow szaprania tylko spadek mocy, biorac pod uwage ten jakby reset samej przepływki i poprawa na chwile..:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie ja zmagam się z utratą mocy w swoim pasku już od dłuższego czasu. Zrobiłem troche znanych chwytów:D tzn zaślepiony całkiem egr, odma out itp.

 

natomiast zauwazyłem małą dziwną rzecz, kiedy odłącze przepływke tj wtyczke zapale paska aby pochodzil chwile, potem zgasze i podlacze znowu przeplywke, to auto jakby dostaje nowe zycie- jest zrywniejsze, czuc ze ciagnie jak powinien. Najciekawsze jest to, ze VAG niczego nie wykrywa ani nic.. Sta moje pytane czy istanieje taka mozliwosc ze przeplywka jest padnieta? pomimo braku flowan obrotow szaprania tylko spadek mocy, biorac pod uwage ten jakby reset samej przepływki i poprawa na chwile..:dolamam

no to na 80% procent siada przepływka zrób logi na rozgrzanym silniku i wstaw na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TEDEI

koledzy takie lamerskie pytanie ale gdziedokladnie znajduje sie ta przeplywka w 1.9 TDI ahu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy napisze tutaj.

dziś jak byłem u kumpla mechanika to robił akurat omegę i sprawdzał przepływomierz i miał program autodata w którym miał wszystko ładnie wyświetlone co gdzie wpiąć, jaki miernik pod jaki pin, i najważniejsze podane wartości jakie powinien przepływomierz podawać.

ma ktoś ten programik??

ja bym podał dane z mojego przepływomierza i by ktoś sprawdził co program pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem Passata b6 bmr 170 km 2007r.

Codziennie podczas przyspieszania wywala mi błąd G70 czuli czujnik masy powietrza przepływomierz auto wchodzi w tryb awaryjny. Najpierw sprubowac wyczyscic czy nowy ?drugie pytanie jak wyczyscic a jak nowy radzicie to jak się wymienia taki czujnik czy potrzebne jest później podpinanie do kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności