Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem co polecałem. Na bagażniku może być już gorzej, bo może być za krótka. Na bagażnik lepsza będzie Sirio ML145. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam dylemat co kupić. Zawsze starałem się mieć sprzęt z górnej półki i chciałbym żeby tak zostało ;) no i sobie pomyślałem o SIRIO PERFORMER 5000 PL + uchwyt SP-S. I teraz najważniejsze pytanie, czy klapa bagażnika utrzyma wagę anteny z tym uchwytem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SIRIO PERFORMER 5000 PL

 

Zamień to na Santiago 1200 ;) Albo WA-27 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Czy można przerobić ML145 na uchwyt ? Bo skoro mam taka antenę to może by ją wykorzystać...

 

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

 

Zamień to na Santiago 1200

 

wygląd i długość :ok: cena, hmmm, może być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SIRIO PERFORMER 5000 PL + uchwyt SP-S. I teraz najważniejsze pytanie, czy klapa bagażnika utrzyma wagę anteny z tym uchwytem ?

 

Może, ale nie musi.

 

 

Zamień to na Santiago 1200 Albo WA-27 ...

 

Dobrze gada, polać mu ;-)

 

 

Czy można przerobić ML145 na uchwyt ?

 

Pewnie, że można.

 

Kuczlaw napisz do mnie na GG to podpowiem co i jak, jestem już w Polsce i mogę co nieco pomóc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wydumałem :D

 

Antena ML145 którą mam na razie wykorzystam :) Oczywiście odkręce magnes i dam to >> http://www.cbcaraudio.pl/p/pl/161/glowka+antenowa+typ+pl.html i do tego SF-40 który posiadam. Tylko zastanawiam sie jak podłączyc przewód antenowy...Wtyk katowy raczej nie zmieści sie w sf-40... Dobrze wydumałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtyk katowy raczej nie zmieści sie w sf-40... Dobrze wydumałem ?

Dobrze wydumałeś. Kup SP-S'a. Tam na pewno wejdzie. No i lepiej zmasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pogadałem z Marcinem ( marcinstos ) i wydumaliśmy. Wyrzucam z klapy antenę od navi i w otwór pakuje główkę i na początek Ml145. Od spodu dodatkowo zabezpieczę blachą 20x20 cm i 3 mm grubości. Jak to się sprawdzi to w przyszłości pomyśle o dłuższym bacie ;)

A jak beda problemy to nie zostanie mi nic innego jak uchwyt >> http://allegro.pl/show_item.php?item=711519757&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0D%0A++++%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+lub+wiadomo%C5%9B%C4%87+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0D%0A++++%3Ci%3EAllegro+%E2%80%BA+Moje+Allegro+%E2%80%BA+Moje+zakupy+%E2%80%BA+Obserwowane+oferty%3A+%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E.%3C%2Fi%3E :(

 

No i zamontowałem >> http://www.a8team.pl/topics28/343.htm#2202

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw gorszego uchwytu nie mogłeś wybrać ? To coś zobaczy deszcz a ty zobaczysz jak szybko rdzewieje.Jeżeli ktoś się decyduje na uchwyt to tylko CTE SPS-INOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leonisko

 

Przeżył juz kilka deszczowych dni i jest idealny, śrubki i gwinty zabezpieczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonisko, kuczlaw ma uchwyt oryginalny a nie podróbkę Sunkera, które rdzewieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i kupiłem SIRIO OMEGA 27 http://www.allegro.pl/item687358748_...mag_sklep.html

 

działa pod Unidenem 520XL i chyba trzeba ją zestroić bo jest średnio na jeża, spodziewałem się czegoś lepszego Zobaczymy po strojeniu

 

i już po strojeniu :) antenka ściąga mi na trasie z ~15km :) to chyba niezły wynik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie smiga Lemm Magnum 27MHz 145cm i też na 520XL, wynik podobny jak u adamsa. SWR na całej skali 1,4 ale trzeba by ja było ciąć a juz mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczony jestem bo ja płaciłem 90 zeta za niego i po deszczu rdza :636: A pamiątke patrzyłeś czy zostawia? Bo mi dwa pagórki zostały na klapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonisko to do mnie było?? Nie bardzo wiem po czym pagórki i jaka rdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kuczlawa to bylo.Chodzilo mi dokladnie o wrzynajace sie sruby w blache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do kuczlawa to bylo.Chodzilo mi dokladnie o wrzynajace sie sruby w blache.

 

Na pagórki jest patent, delikatnie przebijasz imbusami blachę, wykręcasz, piłujesz imbusy te ostre stożki i wkręcasz z powrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie koledzy, bo mam taki uchwyt od kuczlawa'a i na razie jest OK.

Co prawda pojawił sie niewielki rdzawy nalot na główkach śrubek, ale to oczyszczę i zakonserwuję więc powinno być dobrze (no właśnie jak to Marcin zabezpieczyłeś? Zwykły smar, olej, pomalowałeś to??).

Żadne srubki mi sie nie wrzynają bo skorzystałem z dołączonej do uchytu blaszki (mam tak: śrubki->blaszka->klapa).

Po montażu zestroił mi to MauroO i SWR wyszedł w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak najlepiej Sirio-ML145 przerobić żeby nie była na magnesie tylko na uchwycie?

 

albo jaką wybrać do 130cm na montaż?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co się bawić, ta antenka to jedna z najlepszych magnesówek (sam używam kilka lat) więc sprzedasz ją bez problemu i kupisz bacika do montażu.

 

---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

 

A tak poza tematem, to zazdroszczę wszystkim którzy mają bata na stałe, w tym złodziejskim Lublinie, antena na relingu czy nawet sam uchwyt to jak zaproszenie dla tych s....nów żeby sprawdzić jakie radio masz w środku :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności