Skocz do zawartości
Gość Robson

Tylna klapa w sedanie - problem z otwieraniem...

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy wrzuci ktos fotke kabli ktore ida do tylnej klapy

A chcesz fotkę kabli przed klapą, czy w samej klapie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A chcesz fotkę kabli przed klapą, czy w samej klapie??
fajnie by było jak była by fotka kabli i klapy umnie w klapie jest mikrostyk od wkładki zamka z trzema kablami a wtyczka idaca do niego ma dwa jak bys dał fotke to bym mniał z czym porownac , ale jak bede same kable to juz bedzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umnie w klapie jest mikrostyk od wkładki zamka z trzema kablami a wtyczka idaca do niego ma dwa

U mnie jest tak samo.:zdziwko:Od mikro styku do kostki brąz, brąz/żółty, brąz/czerwony, a od kostki do klamki brąz/niebieski, brąz/zielony Swoją drogą to zbaraniałem jak zobaczyłem te kombinacje połączeń w klapie :crazy:

chodzi mi o to ile tam jest kabli i kolory dokładnia jak na fotce

Mam dokładnie takie same kable, też pięć.

A fotki zapodam jutro bo zrobiłem kilka ale straszna padaczka, ciemno jest i źle wychodzą. A miejsca też tam zbytnio nie ma żeby zrobić niektóre miejsca w klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak samo.:zdziwko:Od mikro styku do kostki brąz, brąz/żółty, brąz/czerwony, a od kostki do klamki brąz/niebieski, brąz/zielony Swoją drogą to zbaraniałem jak zobaczyłem te kombinacje połączeń w klapie :crazy:

 

Mam dokładnie takie same kable, też pięć.

A fotki zapodam jutro bo zrobiłem kilka ale straszna padaczka, ciemno jest i źle wychodzą. A miejsca też tam zbytnio nie ma żeby zrobić niektóre miejsca w klapie.

to fajnie ze masz tak samo fajnie by było jak bys mi powiedział jakie kolory kabli i ile idzie do syrenki alarmowej jesli ja masz w bagazniku bo ja znalazłem na schemacie ze sa dwa i na załonczonej fotce tez sa dwa, a mi do rozszyfrowania zostały jeszcze dwa kable zielony i bronzowo-zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem otworzyć klapy (ani z pilota, ani z przycisku wewnątrz), rozebrałem tapicerkę i otworzyłem ręcznie. Siłownik też jest jakby "okopcony", teraz bagażnik się otwiera, ale siłownik do pozycji wyjściowej wraca po jakichś 2-3 sek. towarzyszy temu dźwięk tarcia. Myślałem że siłownik zużyty, zamknąłem zamek przy otwartej klapie i otworzyłem z pilota, odskoczył od razu, bez dźwięku. Następnie zamknąłem klapę, otworzyłem z pilota i szybko pociągnąłem klapę do góry, też odskoczył bez dźwięku. Doszedłem do wniosku że siłownik jest w porządku, natomiast siłowniki unoszenia klapy są już troszku zużyte lub te sprężyny przy siłownikach. Klapa po otwarciu powinna unieść się delikatnie ponad obrys bagażnika, u mnie zamek się otwiera, ale klapa wygląda jak zamknięta.

Edytowane przez mikeghost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra widze ze na tym forum ciezko z pomoca ale trudno bywa

a wiec tak doszedłem ze ten zielono-brazowy idzie do modułu komfortu na pin nr 2 a ten zielony idzie na pin nr 19 stym ze niebieski pin nr 18 i 19 ida do siłownika w wersi starszej a majac w klapie siłownik zasilany masa brazowy plus niebieski to w tylnej klapie brak tego zielonego, no i dalej niewiem od czego jest ten zielono-brazowy nr 2 czyli zostały mi dwa kable do rozszyfrowania zielono-braz lewa strona fotka i prawa strona niebiesko-braz fotka no i powiedzcie mi ,czy jak podłoncze np zarowke kontrolke pod niebieski w klapie i przycisne przycisk na pilocie do otwarcia klapy powinienem miec napiecie i czy przypadkem moduł komf niejest zjeb... i dlaczego na fisie niewyswietla mi otwarcia klapy bagaznika ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha powiedzcie mi czy tym niebieskim kablem idzie plus czy minus z modułu komf i czy jak nadusicie na pilocie przycisk to prad płynie ktorym kablem do siłownika bo zastanawiam sie czy poprostu moze moduł jest zepsuty a nie klapa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
acha powiedzcie mi czy tym niebieskim kablem idzie plus czy minus z modułu komf i czy jak nadusicie na pilocie przycisk to prad płynie ktorym kablem do siłownika

Przed chwilą sprawdziłem jak to jest z tym zasilaniem siłownika.

I teraz sprawa ma się tak; w stanie spoczynku na obydwóch kabelkach jest minus, nie wiem skąd, ale jest. Natomiast po naciśnięciu przycisku na pilocie, na ułamek sekundy na niebieskim pojawia się 12 V, co jest zresztą normalne bo brązowe kable w instalacji samochodu oznaczają masę (-). A to zasilanie na niebieskim kablu pojawia się na tak krótką chwilę że miernik nie za każdym razem wyłapuje skok napięcia.

 

---------- Post added at 16:41 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

 

jak bys mi powiedział jakie kolory kabli i ile idzie do syrenki alarmowej jesli ja masz w bagazniku

Syrenki w bagażniku nie mam , albo jej nie widziałem, nie mam też luźnych kabli od wiązki idącej do bagażnika. Więc w tym temacie nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze koledzy minoł ponad miesiac a ja dalej mam zwalona tylna klape , tyle osob na forum i nikt niemoze mi pomuc troche szkoda ale bywa mimo to wielke dzieki tym co wogóle zechcieli ,

dalej pozostalo bez odpowiedzi do czego biegnie ten kabelek brazowo-niebieski z prawej strony ???

nastepna sprawa dlaczego na fisie niewyswietla mi sie otwarcie tylnej klapy i np zamkne auto alarm działa a ja po otwarciu tylnej klapy go nieuruchamiam a np po otwarciu maski tak . no i dalej niedziała otwarcie klapy z pilota i z przycisku w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam skanowałem vagiem mod komfortu i zero błedów a klapa z tyłu niedziała kable sa ok podłaczone niewiem co jest nie tak ma ktos jakies sugestie od czego zaczac szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy miał ktoś taki problem- po naciśnięciu przycisku otwierania klapy (kombi B5 FL 2002) tylnej, który znajduje się w przednich drzwiach kierowcy obok otwierania wlewu paliwa, po naciśnięciu nie reaguje. Dopiero otwiera się jak przytrzymam przycisk przy tablicy rejestracyjnej. Gdzie szukać przyczyny:638: A może ten przycisk funkcjonuje tylko w sedanie:638:

Proszę o radę.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy w ogóle jest podłączony czy dochodzi/wychodzi prąd do/z przycisku czy bezpieczniki ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie tylnej klapy w B5 3B kombi. Czy popychacze pod listwą uchwytową tylnej klapy są ze sprężynkami lub z czymś co je odpycha po ich wciśnięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z otwieraniem klapy bagażnika podobnie jak Robson:

Zastanawia mnie klapa bagażnika (sedan), czy te siłowniki nie powinny same jej otwierać?

 

Czy u was też tak jest, czy ja mam coś z siłownikami?

 

Osobiście wolałbym żeby po pchnięciu ręką sama się otwierała...

 

Ja też wolałabym ,żeby ta klapa się otwierała po ludzku ,bo ja muszę tyle siły przykładać ale zapakować cokolwiek do bagażnika zupełnie jakbym na siłowni trenowała .

 

Znajomy polecił mi smar grafitowy ,żeby lekko posmarować siłowniki ,co Wy na to ,może jakis inny pomysł???????

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak sciagnać listwe z klapy Pasioka z 96 roku? Odkręcilem nakrętki, szarpie w granicach rozsądku ale zamek trzyma listwe i reszrte mechanizmu razem. Nie mam juz pomysłów co z tym robić. Jak trzeba to zrobie fotke. HILFE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Klapa bagażnika w sedanie B5 nie chce sama się unosić ani opuszczać. trzeba użyć sporo siły. wymieniłem siłowniki zgodnie z sugestią mechanika i niewiele to pomogło. prosty wniosek jest taki, że to wina zawiasów. tyle tylko, że po spryskaniu ich odrdzewiaczami i środkami smarującymi jest niewiele lepiej. Jeśli ktoś miał podobny problem i znalazł rozwiązanie albo ma jakieś pomysły niech podpowie. pozdrawiam.Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnego cudownego mechanizmu, jak zawiasy ok to jedynie siłowniki niedomagają. Siłowniki dałeś nówki, czy jakieś ze szrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tam nie ma żadnego cudownego mechanizmu, jak zawiasy ok to jedynie siłowniki niedomagają. Siłowniki dałeś nówki, czy jakieś ze szrotu?

a ja tez bylem swiecie przekonany ze tam jakis cudowny mechanizm jest:bezzebow

moze pomoze poglaskanie klapki wlewy paliwa ?:beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności