Skocz do zawartości
Gość Robson

Tylna klapa w sedanie - problem z otwieraniem...

Rekomendowane odpowiedzi

Zamek w tylnej klapie ma tak jakby 3 pozycje:

1) wkładka zamka położona równolegle do rejestracji czyli klapa powinna się odblokowywać razem z drzwiami po naciśnięciu guzika w pilocie lub po przekręceniu zamka w drzwiach

2) wkładka zamka położona prostopadle do tablicy rejestracyjnej czyli klapa się nie otworzy tak jak w przypadku powyższym

3) tą pozycję sądząc z powyższego postu już znasz czyli otwieranie ręczne poprzez przekręcenie kluczyka w lewo

 

Sprawdź ten mikro włącznik który jest przy zamku może się zaciął i komp dostaje sygnał że zamek jest położony w pozycji opisanej przeze mnie jako punkt 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nie otwierania się tylniej klapy w sedanie to miałem też z nią problem :636: ,a mianowicie

gdy naciskałem na klamke bagażnika niechciała załapać po kilku razach było czuć delikatny opór i wtedy się otworzyła ,usterke usunełem

zdjełem obicie klapy jest tam cięgło od zamka do klamki trzeba było je troche podgiąć po tym zabiegu wszystko chodzi idealnie :) .

Miałem też problem z otwarciem z pilota ,nie mogłem zamknąć klapy pilotem ani kluczykiem spalił się siłownik ,poprostu wziełem i jego odłączyłem od kostki z napięcie i od cięgła ,teraz zamyka się tylko kluczykiem (dla mnie to nie problem).

A co do otwierania sie cieżko klapy to pasowało by spyskać WD40 zawiasy powinno pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sadze napewno ze jest to problem z kablami bo z tego co widze to niezle ktos z nimi cos namieszał wrzucam fotki tej wiazki moze ma ktos schemat podłonczenia jaki kabel jaki kolor gdzie ma przyjsc

Obraz 039.jpg

Obraz 040.jpg

Obraz 041.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wielka szkoda ze nikt z forumowiczow ,niewie jak mi pomoc z ta klapa bagaznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego viking jezeli masz problem w kombi i chcesz to szybko zalatwic , to zrob otwor w gumowej oslonie na klamke , wcisnij tam wd 40 i za 2 min bedzie po problemie ,Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy w weekend zamierzam rozebrac tylna klape i zobacze co tam jest nie tak ,a pozatym mam sedana a nie kombi ale ,mozliwe ze wd 40 da rade załatwic sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klamki , przypuszczam sa takie same , a przyczyna jest zapiekanie sie wlasnie tego elemetu , wiec malym nakladem sil mozna to zrobic , juz 2 razy tak robilem i wystarczylo raz na rok , a jezeli chodzi o kombi to sciagniecie tylnej obudowy ,jest zwiazane ze skrzypieniem w przyszlosci tapicerki ,lub pourywanie zaciskow , bardzo niewdzieczna czesc do rozbierania , zycze powodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
klamki , przypuszczam sa takie same , a przyczyna jest zapiekanie sie wlasnie tego elemetu , wiec malym nakladem sil mozna to zrobic , juz 2 razy tak robilem i wystarczylo raz na rok , a jezeli chodzi o kombi to sciagniecie tylnej obudowy ,jest zwiazane ze skrzypieniem w przyszlosci tapicerki ,lub pourywanie zaciskow , bardzo niewdzieczna czesc do rozbierania , zycze powodzenia...

witam porozbierałem wszystko siłownikdziała włacznik wyglada jak nowy i tez jest sprawny sadze ze to cos z kablami ktore widac na fotkach szkoda ze nikt niewie gdzie jaki ma byc podłanczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viking

Po przeczytaniu twego postu i obejrzeniu zdjęć zajrzałem do siebie.

z lewej strony pod tapicerką idzie tylko jedna wiązka od lampy w kierunku przodu i wchodzi pod siedzenie.

Moja rada to zdejmij tą nieoryginalną izolację i sprawdź czy ten kawałek nieoryginalnej instalacji jest dobrze podłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podac jakie kolory kabli ida w tej wiazce do przodu i jakie kolory i wielkie dzieki za zainteresowanie moja sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak sprawdzić czy pada napięcie na siłownik zamka w klapie? Chcę się upewnić, czy oby na pewno jest spalony. Posiadam amperomierz jednak nie wiem jak go ustawić w celu sprawdzenia. Jak ewentualnie wyjąć sam siłownik? Czy wiąże się to z wykręceniem całego zamka? sedan rok 1998

Edytowane przez asluka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość M@rek

mam sedana 1,9TDI 131KM i z tylną klapą mam ciągle kłopoty jest dzień że już mnie nudzi jej zamykanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
viking

Po przeczytaniu twego postu i obejrzeniu zdjęć zajrzałem do siebie.

z lewej strony pod tapicerką idzie tylko jedna wiązka od lampy w kierunku przodu i wchodzi pod siedzenie.

Moja rada to zdejmij tą nieoryginalną izolację i sprawdź czy ten kawałek nieoryginalnej instalacji jest dobrze podłączony

zdiołem ten kawałek nieorginałnej izolaci i z 4 kabli zrobiło sie 6 z czego te dwa sa wolne moze te dwa sa od syreny alarmu ktorej nie posiadam moze mi ktos wrzucic fotke jak to u was wyglada kolory kabli itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Mam problem z tylna klapą w B5 FL sedan.

Tan nie otwierała się ani z pilota ani przez przyciski kierowcy ani przez klamkę (mikro styk w klamce).

Dzisiaj miałem chwile i siadłem przy tej kalpie z miernikiem, żeby sprawdzić gdzie dochodzi napięcie a gdzie nie.

co dziwnego się okazało. Naprawiło sie otwieranie z kluczyka ale nadal nie działało to z klamki.

Drążyłem dalej i okazało się że po odpięciu kabelka przy zamku wszystko działa ok.

Możecie napisać od czego jest ten kabelek?? czy on jest potrzebny czy nie ??

Napięcie na kabelku to ok 11V

 

aaa widzę że przy zamku mam urwaną sprężynka co naciąga ciągadło można taką kupić osobno czy trzeba kupić cały zamek??

 

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

Obraz 009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa zastanawia mnie jeszcze jedno czy można czymś posmarować siłownik żeby miał lżej bo widzę, że to co ciągnie jest tak jakby okopcone wiec nie iem ile jeszcze pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam, że podbijam sam siebie ale czy nikt nie wie do czego jest ten kabelek wpinany bezpośrednio do zamka?? Czy mogę zostawić go odpiętego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy nikt nie wie do czego jest ten kabelek wpinany bezpośrednio do zamka??

Prawdopodobnie zapala on światło w bagażniku. A wiesz może jakie kolory/ kolor kabla tam idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc

Mam problem z tylna klapą w B5 FL sedan.

Tan nie otwierała się ani z pilota ani przez przyciski kierowcy ani przez klamkę (mikro styk w klamce).

Dzisiaj miałem chwile i siadłem przy tej kalpie z miernikiem, żeby sprawdzić gdzie dochodzi napięcie a gdzie nie.

co dziwnego się okazało. Naprawiło sie otwieranie z kluczyka ale nadal nie działało to z klamki.

Drążyłem dalej i okazało się że po odpięciu kabelka przy zamku wszystko działa ok.

Możecie napisać od czego jest ten kabelek?? czy on jest potrzebny czy nie ??

Napięcie na kabelku to ok 11V

 

aaa widzę że przy zamku mam urwaną sprężynka co naciąga ciągadło można taką kupić osobno czy trzeba kupić cały zamek??

 

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

witaj kolego mogłbys wrzucic fotke wiazki kabli ktore ida do tylnej klapy bo umie jest masakra prosiłem juz wczesnie by ktos wrzucił jakas fotke ale bez odezwu a umnie k.... nic niedziała tylko kluczykiem moge otwierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przepraszam, że podbijam sam siebie ale czy nikt nie wie do czego jest ten kabelek wpinany bezpośrednio do zamka?? Czy mogę zostawić go odpiętego??

kabelek jest od mikrostyku ktory włancza oswietlenie w bagazniku

moze ktos wrzucic fotke wiazki ktora idzie do klapy i do mikrostyku przy wkładce zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy wrzuci ktos fotke kabli ktore ida do tylnej klapy bo prosze juz tyle razy ale bez odezwu i nic , a chodzi mi o to ile tam jest kabli i kolory dokładnia jak na fotce nr ja mam nastempujace kolory niebieski,zielono-bronzowy,czarno-bronzowy,bronz,zołto-siwy. z czego zielono-bronzowy nigdzie nie jest podłonczony .na zdjeciu nr 2 jest orginalna wiazka z ktorej wystaja kable zołto-czarny z wsowka i bronzowy sa to chyba kable od syrenki alarmowej ktorej nieposiadam , ale sa jeszcze trzy zielony, i dwa bronzowo-zielone i niewiem od czego one są sadze ze jeden z nich to ten co powinien isc do tylnej klapy tylko ktory? ale sadze ze ten co idzie na pin nr 2 w module komfortu ale od czega sa pozostałe dwa ??? no i fotka nr 3 na ktorej widzimy wiazke z prawej strony na ktorej mamy kolejny obciety kabel koloru bronzowo-niebieski i tez niewiem od czego on jest ??? mam nadzieje ze ktos wkoncu sie zlituje i pomoze, mi bo juz wku.... mnie otwieranie kluczykiem klapy, tym bardziej ze niedziała ani to pstryczek na dzwiach kierowcy ani klamka w klapie ani z pilota nieda sie jej otworzyc.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności