Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Też zamierzam się zabrać za regenerację swoich ksenonków.

Podobno samo czyszczenie soczewek nie wystarcza i potrzeba też zregenerować odbłyśniki.

I tu ciekawostka - znalazłem galwanizerię na Poezji (Warszawa), która regeneruje odbłyśniki - napylają aluminium i wygląda jak nówka. Cena ok 50 za stronę.

Mankamentem jest to że schodzi się z tą operacją 2-3 dni :(.

Jest koleś w Pyrach który zrobi z dnia na dzień , ale napyla bez zdzierania starego odbłysku.

 

Jak tylko zgłębię temat opiszę na forum.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fotki z po operacji. Na początek filmik dla Krawcola jak mi działają halogeny z długimi.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Pekag7eSdp0

 

właśnie tak działają.

 

A teraz fotki: Jedyną innowacją do opisu autora wątku była polerka. A więc wiertarka i krążek filcowy. Po 5 minutach jak widać efekt jest rewelacyjny - światło nie zatrzymuje się na kloszach! najlepiej jak wiertarka ma regulowane obroty i raczej na tych średnioniskich jedziemy!

 

01jg1.jpg

 

02xt7.jpg

 

03ve6.jpg

 

04aq3.jpg

 

05tu3.jpg

 

06fo6.jpg

 

A tu foto z innego kąta - Dla Krawcola - palniki to Osram xenarc z Allegro (mają już dwa lata) a na drogowych Osram Silverstar, ale planuję je na Cool Blue wymienić!

 

07oc7.jpg

 

A nocą - mam raj!!!

 

002ry1.jpg

 

003ce6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
No i fotki z po operacji. Na początek filmik dla Krawcola jak mi działają halogeny z długimi.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Pekag7eSdp0

 

właśnie tak działają.

Kurza twarz :przestraszony: To teraz jestem ciekawy, dlaczego u mnie nie gasna halogeny przy wlaczonych drogowych i swiece jak samolot przed ladowaniem, czyli wszystkim... Az z ciekawosci dzisiaj jeszcze raz sprawdze...

char, ale musze tylko oficjalnie przyznac tutaj, ze po wczorajszej rozmowie na GG przekonales mnie do "szorowania" swiatelek :ok:

 

EDIT//

A w ten sposob dzialaja u mnie bixenony z wlaczonymi halogenami:

http://pl.youtube.com/watch?v=newcJzZWqgk

Hmmm... Ciekawe, dlaczego halogeny nie gasna mi przy wlaczonych swiatlach drogowych :?: Ta sytuacja jest zarowno przy pchnieciu dzwogni do przodu i do tylu...

Ciekawe :hyhy:

No nic-jak chce, to mam oswietlenie prawie jak w latarni morskiej :hurra: A jak wyczyszzce sobie jeszcze swiatelka to bedzie :hyhy:

P.S. Sorki, ze aparat tak niefortunnie ustawilem przed autem, ale mialem tylko mini-statyw i nie moglem wyzej go ustawic...

 

A tu foto z innego kąta - Dla Krawcola - palniki to Osram xenarc z Allegro (mają już dwa lata) a na drogowych Osram Silverstar, ale planuję je na Cool Blue wymienić!

char, jak juz pisalem Tobie wczoraj, w okresie swaitecznym postaram sie zabrac za te swiatelka-i bede sie wczesniej z Toba konsultowac odnosnie zakupu palnikow i w czasie roboty takze ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adi-000

char napisz coś więcej na temat tego krążka filcowego.

jakiś konkretny czy jest to obojętne????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adi-000, taki sam jak do polerki auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak, jak mówi kuczlaw! A jeszcze potem można światełka pomiziać taką tarczką z jakby misiem na końcu - wtedy to jest mioodzio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wylądowałem tu i odgrzewam kotleta.

Po przeczytaniu tematu mam kilka uwag natury technicznej odnośnie szlifowania Jakoś tego nie widziałem, a nie dla wszystkich jest to oczywiste. Czystość, czystość i jeszcze raz czystość. Każde ziarno np. piasku z ubrania, korundu z poprzedniego szlifowania, spowoduje zarysowania na reflektorze. Przed szlifowaniem szkło reflektora bardzo dokładnie umyć. Kupić papier wodny i przed użyciem go namoczyć w wodzie. Szlifować, maczając papier w wiadrze z czystą wodą. Aby nie zmienić krzywizny klosza, papier owinąć wokół kawałka płaskiej, grubej gumy, na której jest owinięty "na płasko" kawałek tkaniny. Szlifować raczej ruchami okrężnymi unikając mocnego nacisku, równomiernie po powierzchni, którą w miarę potrzeby można przecierać czystą szmatką lub gąbką. Przy zmianie papieru wszystko dokładnie umyć i popłukać. Można zmienić wodę w wiadrze (przy grubszym papierze reszki korundu ulegają sendymentacji, nie wiem jak tu). Końcową polerkę zrobiłem pastą Farekla G3 i też dużo wody. Jeżeli zrobicie to czysto, to nie będzie widać żadnych, najmniejszych zarysowań, nawet przy włączonych reflektorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat.

Gdzie jest link do opisu z tego tematu, bo cos nie moge go znaleźć.

Albo mam coś z oczami :P, albo po przenosinach forum gdzieś wcielo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester

A kto wie jak wyciągnąć przednie reflektory, bez demontażu zderzaka.I czy w B5 też można odnowić te reflektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też postanowiłem zregenerować klosze i nie zawiodłem sie. Super sprawa.Co prawda nie czyściłem odbłyśników, bo bałem się że mogą się poździerać (ale nie były tez widocznie brudne) ale efekt i tak jest niesamowity a w połączeniu z nowymi żaróweczkami (ja założyłem Osram Nightbreaker) POLECAM NIEZDECYDOWANYM

PS pomysł z pierkanikiem naprawdę spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Qzma

...jeszcze kupie tylko papier 2500 i zabieram sie do roboty...dzięki za pomysł !!!POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a robił ktoś to w 3BG z lampami soczewkowymi HELLA na H7.

Czy da się tą lampe rozebrać?

 

Pozdrawiam

Sergiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i ja sie do tego dolacze .... nie dokonca mi chodzi o lampy z passata 3BG ale tez chodzi o soczewki jak rozebrac te lamy i jak wyczyscic soczewke !!! robil to ktos ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale w takim razie jak zdjac szklo dalej wychodzi na to ze temperatura nawet 70 stopni nic nie daje a zdejmowanie i wymontowanie samej soczewki mi nic nie da. sadze ze gdzies mam nieszczelnosc lampy ( wiem to bo mi paruje) I kolejne pytanie moze ktos wie gdzie regeneruja lampy w krakowie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest głównie o Xenonach, gdzie soczewke da się odkręcić u nas jest inna lampa: podbno trzeba coś rozklejać,

więc ktoś czyścił soczewki z H7 w 3BG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym ze narobilem i ja sobie ochoty to postanowilem zakupic materialy i tez sie wziąc za szkielka:)-i powiem wam ze zjezdzilem dzis pól warszawyi nie moglem dostac papieru o granulacji2500. wiec dalem sobie spokoj i kupilem 2000(zobaczymy co z tego wyjdzie)

ps. rozumie ze szlifujemy powierzchnie samym papierem z wodą a na koniec pasta polerska i miękka szmatka?

bede sie musial wziąc i za szkielka w zony matizku bo tam to wogole tragedia(widocznosc 20 metrów:eek:0a jak przejechalem po kloszach ręką to myslalem ze ktos przykleil papier scierny:D

 

a moze ktos wie czy gdzies moge kupic papier 2500 w rejonach pragi pld.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość haber

niesamowity opis pierwsza sobota i rozkręcam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papier wodny 2500 kupisz w każdym obi, leroy merlin itp. markety

szlifujemy z wodą ale w bardzo dużej ilości wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
papier wodny 2500 kupisz w każdym obi, leroy merlin itp. markety

szlifujemy z wodą ale w bardzo dużej ilości wody

tia bylem leroy-u i najdrobniejszy na polkach byl 2000(a i tak go nie bylo)

zjezdilem doslownie z 15 sklepow i sklepików i nigdzie nie ma wszedzi najdrobniejszy mają 2000:(

jeszcze sprobuje uderzyc do obi moze tam dostanę.....ach ta warszawa-wszystkiego duzo a wrzeczywistosci niema nic ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności