Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się i też mam zamiar polerować lampki (mam zwykłe h7+h1) mam zamiar polerować z zewnątrz mam nadzieje, że to wystarczy, lampy mają dekielki cały czas zamknięte więc mam nadzieję że środek będzie czysty.

Ewentualnie myślę przepłukać środek wodą demineralizowaną + odtłuszczacz lub alkohol jak myślicie da radę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie myślę przepłukać środek wodą demineralizowaną + odtłuszczacz lub alkohol jak myślicie da radę??

 

Woda destylowana+np.Ludwik ;) W zupełności wystarczy,możesz nawet płukać zwykłą wodą,a wypłukać do czysta koniecznie destylowaną żeby kropki na kloszu nie zostały.UWAGA!Jeżeli odbłyśnik jest już naruszony to podczas płukania może go "zejść" jeszcze więcej,także jeżeli chcesz płukać-licz się z renowacją odbłyśnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA!Jeżeli odbłyśnik jest już naruszony to podczas płukania może go "zejść" jeszcze więcej,także jeżeli chcesz płukać-licz się z renowacją odbłyśnika.
O tym wiedziałem więc zabieram się za polerkę a później się zobaczy jak będzie ze środkiem w każdym razie lampy mam "przydymione" , a światła przy mokrym asfalcie praktycznie nie mam, jak to nie pomoże to chyba przesiądę się na D2S chyba najprędzej Depo ale to już kupa kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tym wiedziałem więc zabieram się za polerkę a później się zobaczy jak będzie ze środkiem w każdym razie lampy mam "przydymione" , a światła przy mokrym asfalcie praktycznie nie mam, jak to nie pomoże to chyba przesiądę się na D2S chyba najprędzej Depo ale to już kupa kasy

160 funciszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba przesiądę się na D2S chyba najprędzej Depo ale to już kupa kasy

 

U kolegi Mapet-forumowicza zresztą są za 699 zeta,a TU jest bardzo ciekawy komplet za 654 zeta-przetwornice Hella,reflektor Depo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U kolegi Mapet-forumowicza zresztą są za 699 zeta,a TU jest bardzo ciekawy komplet za 654 zeta-przetwornice Hella,reflektor Depo
Gość sprzedaje je już jakiś czas. Mam na nie chrapkę tylko tak się składa że w tym miesiącu będę tatusiem i nie mogę sobie na nie pozwolić. Jakiś czas temu były też hella za 280zł z kierunkami ale najpierw się zawahałem czy to nie fake a później już cieszył się nimi ktoś inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam na nie chrapkę tylko tak się składa że w tym miesiącu będę tatusiem

 

To daj znać-pogratulujemy Ci później :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depo na giełdzie w Lubinie oferują już w cenie 550zł ,ja myślę że to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tym wiedziałem więc zabieram się za polerkę a później się zobaczy jak będzie ze środkiem w każdym razie lampy mam "przydymione" , a światła przy mokrym asfalcie praktycznie nie mam, jak to nie pomoże to chyba przesiądę się na D2S chyba najprędzej Depo ale to już kupa kasy

 

Możesz jeszcze do polerki wymienić żarówki na mocniejsze, efekt będzie lepszy ale żarówki będą krótko trwałe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz jeszcze do polerki wymienić żarówki na mocniejsze, efekt będzie lepszy ale żarówki będą krótko trwałe ;-)

 

Nie mocniejsze,a inne-np Osram Nightbreaker :)

Sporo tego jest na rynku...Mocniejszych żarówek typu 100W nie polecam zakładać,są za mocne do plastikowych kloszy a tym bardziej szkodzą odbłyśnikom-dużo szybciej je wypalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie polecasz żeby były dobre i lepsze niż orginały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabierałem się do czyszczenia moich świateł jak pies do jeża. Robiłem to na dwa razy. Za pierwszym razem nie wyciągałem kloszy tylko czyściłem papierem i pastą na prakingu. Troszkę się polepszyło lecz rewelacji nie widziałem.

Wczoraj zmusiłem się i wyciągnąłem lampę (mam B5 - 3B na oryginalnych ksenonach). Nie trzeba było zdejmować zderzaka. Po wyciągnięciu przyniosłem do domu, za pomocą suszarki rozdzieliłem klosz. Wziąłem miskę z wodą papier ścierny (1000, 1200, 2000, 2500) i zacząłem szlifować około 13 minut każdym rodzajem papieru. Na końcu posmarowałem klosz pastą tempo wysuszyłem i zacząłem ścierać miękką ściereczką.

Z każdym ruchem mojej dłoni oczy zaczynały mi się coraz jaśniej świecić.

Klosz stał się przezroczysty!! (to samo z drugim reflektorem).

Wreszcie mam świetnie wyglądające świtała !!!

Jeszcze jedno - Wreszcie stała się jasność.

Polecam każdemu kto ma mat na światłach aby to zrobił. Zajęło mi to około 4 godziny koszt to 19zł (papier pasta i dodatkowo, twarda "gąbka" na której owijałem papier) + czteropak Okocimia - tak aby mnie nie suszyło podczas szlifowania :)

Dzięki za rady Pozdrawiam

Edytowane przez Cichy81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie polecasz żeby były dobre i lepsze niż orginały ?

 

Mój post powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zabrałem się za renowacje lamp wg podanego opisu, tylko lampy rozkleiłem za pomocą opalarki i na końcu polerowałem pastą G3. Różnice widać na zamieszczonych zdjęciach. W najbliższych dniach planuję wysłać odbłyśniki do regeneracji.

IMG_0258.jpg

IMG_0348.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy od wewnetrznej strony miales duzo brudu ? Bo od wewnatrz raczej nie matowieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy od wewnetrznej strony miales duzo brudu ? Bo od wewnatrz raczej nie matowieja

Tak, w szczególności klosz od strony pasażera ze względu na brak jednego dekielka z tyłu lampy. A tak wygląda już mocno wyeksploatowany odbłyśnik.

IMG_0250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, w szczególności klosz od strony pasażera ze względu na brak jednego dekielka z tyłu lampy. A tak wygląda już mocno wyeksploatowany odbłyśnik.

 

No odbłyśnik rzeczywiście jest już słąbej jakości-chociaż widziałem gorsze ;)

 

Czy od wewnetrznej strony miales duzo brudu ? Bo od wewnatrz raczej nie matowieja

 

Zdarza sie że od środka klosz też się psuje.Od zewnętrznej strony szybciej poprzez warunki atmosferyczne i cipło które wytwarza żarówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw będę próbować najpierw od zewnątrz zobaczę czy da radę, mam wszystkie dekielki i lampy są całe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabierałem się do czyszczenia moich świateł jak pies do jeża. Robiłem to na dwa razy. Za pierwszym razem nie wyciągałem kloszy tylko czyściłem papierem i pastą na prakingu. Troszkę się polepszyło lecz rewelacji nie widziałem.

Wczoraj zmusiłem się i wyciągnąłem lampę (mam B5 - 3B na oryginalnych ksenonach). Nie trzeba było zdejmować zderzaka. Po wyciągnięciu przyniosłem do domu, za pomocą suszarki rozdzieliłem klosz. Wziąłem miskę z wodą papier ścierny (1000, 1200, 2000, 2500) i zacząłem szlifować około 13 minut każdym rodzajem papieru. Na końcu posmarowałem klosz pastą tempo wysuszyłem i zacząłem ścierać miękką ściereczką.

Z każdym ruchem mojej dłoni oczy zaczynały mi się coraz jaśniej świecić.

Klosz stał się przezroczysty!! (to samo z drugim reflektorem).

Wreszcie mam świetnie wyglądające świtała !!!

Jeszcze jedno - Wreszcie stała się jasność.

Polecam każdemu kto ma mat na światłach aby to zrobił. Zajęło mi to około 4 godziny koszt to 19zł (papier pasta i dodatkowo, twarda "gąbka" na której owijałem papier) + czteropak Okocimia - tak aby mnie nie suszyło podczas szlifowania :)

Dzięki za rady Pozdrawiam

powiedz mi czy ciężko takie lampy soczewkowe rozkleić ? i jak wyglądało ich sklejanie ? nic nie parują, przeciekają ? Bo też mam zamiar jedna przeczyścić i nie wiem czy jest sens się za to zabierać żeby nie połamać :D pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedz mi czy ciężko takie lampy soczewkowe rozkleić ? i jak wyglądało ich sklejanie ? nic nie parują, przeciekają ? Bo też mam zamiar jedna przeczyścić i nie wiem czy jest sens się za to zabierać żeby nie połamać :D pozdraVWiam

 

Wkładasz do piekarnika,ustawiasz go na 50 stopni i czekasz niedługo aż klej którym jest sklejona lampa się nagrzeje i będzie elastyczny-wtedy używając nieco siły odciągasz zewnętrzną (przezroczystą) część reflektora.Oczywiście najpierw demontujesz metalowe spinki przed włożeniem do piekarnika.UWAGA!!Nie przegrzej reflektora bo może się nadtopić.Możesz także grzać równomiernie opalarką ;) Kleisz na tym samym kleju-ówcześnie go oczywiście podgrzewając.Możesz także go wydłubać i skleić na silikonie ale później już jest większy problem z rozklejeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności