Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

no moje auto ma 245 tyś i jakoś nie mam za wiele a może po prostu na czarnym mniej widać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, ja mam grafitowy kolor i widać wyraźnie, więc kontrastowo na czarnym bardziej było widać. jeden ma odpryski, drugi nie ma... nie szukam przyczyn, tylko stwierdzam, że jak ktoś dużo jeździ, to i tak prędzej czy później każdy jeżdżąc po naszych zwłaszcza wiejskich drogach takich "odznak" się nabawi...

 

z mojej strony koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki dla autora za doskonala instrukcje regeneracji reflektorow!

efekt na prawde mile mnie zaskoczyl a zeby naklonic do dzialania tych co jeszcze tego nie zrobili umieszczam foty obrazujace stan przed/po:

 

http://www.radacz.easyisp.pl/inne/regeneracja_lamp/index.html

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekarnik pomaga tez rozkleic soczewkowe z sonara :):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerował ktoś szkła lamp od B4?

 

Dodam że tam są klosze szklane, można zrobić tak samo jak w B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polerował ktoś szkła lamp od B4?

 

Dodam że tam są klosze szklane, można zrobić tak samo jak w B5?

 

zapytaj kolegi tacza on chyba polerował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystapil pewien problem po wypolerowaniu klosza reflektora zrobilo sie jakby takie mleko, jakby bylo zamglone. Nie wiem czy to efekt zlej polerki czy to wada klosza. Co o tym sadzicie? Jest sens zeby jeszcze raz przepolerowac go papierem 2500 i potem pasta? Dodam ze szlifowalem i polerowalem tylko od zew strony.

 

p2260014.th.jpgp2260011.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można pozbyć się rys z kloszów lamp tylnych zewnętrzna strona(plastik), co jest najlepsze do tego? ktoś pisał, że pasta tempo ale obawiam się że zmatowi mi klosze ponieważ użyłem na kawałku plastiku t-cuta co ma podobne zastosowanie i właściwości, zauważyłem lekkie zmatowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jah

Witam.mam pytanie odnosnie tej renowacji reflektorow.u mnie tez by sie poprzydalo ale mam wrazenie ze moje klosze sa od wewnatrz juz poprzytapiane bo plastic oczywiscie.czy jest szansa cos z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji przydało by się jeszcze wymienić kierunkowskazy.Czy szanowni forumowicze mogą doradzić jakie będą pasować do tych jak nowych lamp (na pewno pasują ori ,ale czy jest dla nich nieszpecąca alternatywa?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tańszy zamiennik na Allegro, nie sprawdzałem tylko czy sprzedawany oddzielnie bo ja interesowałem się całymi lampami. Ale wygląda ona porządnie, jak ostatnio patrzyłem to była wersja crystal - przejrzysta.

A serio potrzebujesz wymieniać kierunki?

U mnie wyglądają one bardzo dobrze.

Jestem świeżo po renowacji lamp i różnica jest ogromna.

Już nie wspomnę o wizualnej ale i o użytkowej, promień świetlny sporo się poprawił!

Niestety ja miałem na tyle mocno zniszczone reflektory i pożółkłe że nie mogę powiedzieć o nich "jak nowe", nareszcie jest poprawnie.

Ale operacja warta uwagi i nieszkodliwa - nie trzeba rozbierać żadnego zderzaka, wystarczy pomoc drugiej osoby!

Warto też potrzymać w piekarniku trochę dłużej żeby potem sprawnie usunąć ten klej fabryczny z kloszy.

Generalnie to trochę czasu się z tym bawiłem (a 50% pracy wykonał mój kumpel)

Proponuję znaleźć pomocnika, będzie przyjemniej i dużo szybciej.

Rezerwujcie cały dzień żeby zrobić to porządnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj skończyłem polerkę swoich xenonów... efekt powalający ;) Oczywiście samo polerowanie z zewnątrz to 1/3 pracy... jeszcze trzeba wyczyścić soczewkę i odbłyśnik żeby był efekt 'sztuka nówka' ;)

Używałem papieru 1000, 1500, 2000 i 2500. Pasty Tempo K2 woskowej lekkościernej. Jedna lampa zajela mi jakieś 3 godz razem z rozklejeniem. Nie wkładałem jej do piekarnika ani nie rozgrzewałem... tylko po prostu na siłe rozkleiłem ;]

załączam kilka fotek (klosza po pierwszym szlifie), umytej od środka do połowy soczewki, śrubki która była zardzewiała w obu kloszach (mocowanie odbłyśnika - jakaś wada fabryczna?). no i efekt końcowy.

jakby ktos miał jakieś pytania odnośnie xenonów piszcie na pw...

DSC08582.JPG

DSC08598.JPG

DSC08600.JPG

DSC08602.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też wykonałem czyszczenie reflektorów, zmiana jest niesamowita a przy okazji dowiedziałem się, że nawet w reflektorach ktoś już grzebał, bo w lewym wyłamany był plastikowy "wysięgnik" do regulacji świateł, i połamany odbłyśnik...

 

Pozostaje tylko ustawienie świateł...

 

Polecam wszystkim renowację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam posty na forum i w sumie nie było na to odpowiedzi.

 

Jak wiecie lampy przednie w passacie to tragedia. Obecnie maximum co uzyskałem ze swoich to dzięki żarówkom philips GT150, lampy mają 11 lat więc już są trochę zmatowione i wypalone od środka. Czy uważacie że lepiej wymienić na identyczne czy lepiej założyć DEPO z soczewką 2xH7? Zaznaczam że nie zależy mi na wyglądzie ale na oświetleniu. A zarazem nie zamierzam bawić się w xenony. Będę wdzięczny za odp.

Pozdrawiam

Lisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem niezły pomysł z tymi reflektorami u mnie są one strasznie matowe. muszę spróbować super opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam prośbę czy może autor instrukcji zamieścić jeszcze raz zdjęcie z 1 posta które pokazuje jak ściągnąć lampy bo nie chcę się otworzyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dolot

moje reflektory są ok ale kierunkowskazy już nie może w sobotę będą jak nowe tylko trochę chęci:super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry opis i dobra robota,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łux

Sprawdziłem no rewelacja w końcu widzę żarówki i zajęło mi to 2 godziny bez ściągania lamp tylko kierunki odhaczyłem polecam warto spróbować !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robił już to ktoś przy B5FL.U mnie lewy reflektor paruje i już mgła się wewnątrz zrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności