Skocz do zawartości
edde

Tarcze hamulcowe Lucas czy Brembo?

Rekomendowane odpowiedzi

czy, Waszym zdaniem, warto jest kupić tarcze ham. przednie wentylowane Lucasa za 65zł/szt czy też za większą kasę, 95zł/szt, Brembo?

miałem kupić już Brembo ale znalazłem tanie Lucasy, w sumie firma nie jest zła a cena korzystna, w tej konfiguracji to może bym też na tylne tarcze kase wyskrobał (po 69ł/szt) bo też już nieciekawe są..

dodam że do tego bym wrzucił klocki Lucas GDB1048

 

i przy okazji jaki smar nadaje się do smarowania prowadników zacisku aby się nie zapiekały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skusił się na te Lucasy :) Mam na tyle brembo i jakoś dziwnie się zużywają te tarczki. Zrobione mają kilkanaście tysi a wyglądają już jakby miały kilkadziesiąt :D No może to wyolbrzymiam ale rancik już się pojawił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z przodu Lucasy, założone razem z nowymi klockami. Hamowanie - super. Jedyny mankament to że strasznie pylą klocki, już po kilkudziesięciu km od mycia kołpaków widać czarny pył z klocków.

 

Kolego ede, gdzie mają tak tanie tarczki Lucasa? Ja niedawno wymieniałem i w IC płaciłem chyba 107zł/szt! Spora różnica, prawda? A u mnie w sklepach śpiewają min 120zł/szt za Lucasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i przy okazji jaki smar nadaje się do smarowania prowadników zacisku aby się nie zapiekały?

miedziany kolego i będzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ede, gdzie mają tak tanie tarczki Lucasa? Ja niedawno wymieniałem i w IC płaciłem chyba 107zł/szt! Spora różnica, prawda? A u mnie w sklepach śpiewają min 120zł/szt za Lucasa.

 

no proszę Cię bardzo ;) : http://www.allegro.pl/item203458176_tarcze_ham_seat_arosa_cordoba_vw_golf_passat_polo.html

firma wygląda na solidnego sprzedawcę (grupa zasada), mają też filtry Mahle(knecht) i Fiaam w może nie rewelacyjnej ale nie najgorszej cenie, też chyba kupię od razu do paska i hopelka

 

miedziany kolego i będzie git

qrka dziś poszukiwałem takowego na mieście i ceny z nóg zwalają, np. 60ml za 20zł, 400ml za ponad 200zł, 0,5kg za 75zł, a co sądzicie o czymś takim za dwie dyszki? :

http://www.allegro.pl/item207205032_smar_miedziany_do_1100_c_0_5_kg_promocja_f_vat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze kogoś kto siedzi w częściach o podanie numerów PRODUCENTA do mojego Autka: Passat 1Z 96 rok, wentylowane tarcze przód(czyba 256mm) tył również tarcze ale już raczej nie wentylowane i do tego klocki Ferodo oczywiście przód i tył. Pomocy! b.pilne:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Tarcze przód: 09.5166.14

Tarcze tył: 08.5005.10

Klocki przód: FDB774C

Klocki tył: FSL1083

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki!

 

zastanawiam się także nad LUCAS-ATW zestaw:

Tarcze przód: DF1533

Tarcze tył: DF1529

Klocki przód: GDB1048

Klocki tył: GDB1330

Czy potrafi ktoś zweryfikowac czy dobrze ze stronki producenta spisałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dni temu założyłem u siebie z przodu tarcze TRW DF1532 (60 zł/szt) i klocki TRW GDB1044 (90 zł/kpl), dotarły się i jest rewelacja, elegancko i bezszelestnie hamują, cena mnie w sumie mile zaskoczyła.

m5.jpg?imgmax=400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem brembo maxy i ferodo premier (nie- wentylowane). Byłem bardzo zadowolony, ale /jak już pisałem w innym temacie/ coś mi się spierdzieliło i jarzmo mi się o brzeg tarczy otarło. Na szczęście po wyklepaniu wygląda, że już wszystko jest ok, ale niesmak pozostał. Z samych tarcz i klocków jestem zadowolony bardzo, kosztował komplet 300pln na alle... Ojciec w tym samym czasie założył do drugiego B4 lukasa komplet i tam nie hamuje tak jak mój. Mój dosłownie wgryza się w asfalt.

 

 

A piszę, bo dopiero teraz się dowiedziałem, że trzeba prowadnice smarować smarem miedzianym. Prawda to? Konieczne to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz foto wyżej :) IMO warto, ten specyfik świetnie chroni przed zapiekaniem się prowadnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, wieczorem idę do garazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.........

 

 

A piszę, bo dopiero teraz się dowiedziałem, że trzeba prowadnice smarować smarem miedzianym. Prawda to? Konieczne to?

 

a prawda, prawda, ja kiedyś nie smarowałem i miałem już zapieczony prowadnik tylnego prawego zacisku, ile ja się z nim namęczyłem :( w sobotę wieczór zresztą kiedy wszystko zamknięte już i kawałka części zamiennej już nie dokupisz :( musiałem rozwiercać jarzmo, rozwiercać prowadnik (bo wybić się nie dało), nowy kupiłem w poniedziałek i chodzi, od tego czasu przy każdej wymianie czyszczę i smaruję smarem miedzianym prowadniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmę Brembo to moja koleżanka pracuje na produkcji w Dąbrowie Górniczej i powiedziała, że jeśli towar jest robiony w Polsce(w polskim zakładzie a nie we włoskim) to jest chu..owej jakości i nie warto tego brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurekolsz

ja niedawno założyłem tarcze wentylowane Bosch, a o ile mi wiadomo Brembo są raczej przeznaczone do sportowych samochodów ale czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam polecam tarcze i klocki firmy ATE, są rewelacyjne i nie kosztują tak bardzo dużo bo 450 zeta za komplet tył i przód...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja Wam polecam tarcze i klocki firmy ATE, są rewelacyjne i nie kosztują tak bardzo dużo bo 450 zeta za komplet tył i przód...

 

Komplet przód i tył - podałeś cenę samych tarcz, bez klocków .Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no kupiłem od kolesia ostatnio komplet tarcz i klocków firmy ATE

Z przodu mam wentylówki a z tyłu zwykłe, z tym, że z przodu sprawiłem sobie nacinane, ładniej wyglądają przy alu, no i ponoć lepiej działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj kupilem tarcze brembo i klocuszki takie jak ormowiec zobaczymy jak sie taki zestaw sprawdzi ojciec w swoim passku ma tarcze brembo i mowi ze hamulce ma zylety tyle ze nie wiem jakie on ma klocki wstawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności