Skocz do zawartości
toldek1

B3 padające pompy paliwa

Rekomendowane odpowiedzi

pompa podłączona, działa , z uszczelką się muszę jeszcze pobawić, na razie ją wyczyszczę. dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj o czym mówiłem, nigdy nie wypalaj paliwa do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów mam pytanie czy pompa paliwa z passata b3 1,8 podejdzie do 2,0 2,e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy pompa paliwa z passata b3 1,8 podejdzie do 2,0 2,e?

Podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejdzie.

Włodziu a to nie jest tak że w 2E jest większa wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest ta sama (tłoczą tyle samo litrów w tym samym czasie ) tylko ciśnienie mają inne czyli jednopunktowy wtrysk ma ponoć 0,12 MPa a wielopunkt 3 MPa ale i tak podejdą.

Zresztą dopiero po wyjęciu będzie wiadomo czy ta w 1,8 nie jest już wymieniona na taką z 2,0.

Ja jak wymieniałem to nawet nie zwróciłem uwagi na numery i jakoś zadyszki silnik nie ma.

Nie jest też jasno napisane z jakiego 1,8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że nie doczytałem ale skoro od 1,8 daje tak małe ciśnienie no to pompa odpada bo ta z forda daje 3 bary. jutro sprawdzę tps dzięki chłopaki za pomoc,co ja bidak bym bez was zrobił :))))

 

---------- Dodano o 22:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:50 ----------

 

Moge podmienić z 1.8 90 km na mono nie wiem jakie ma oznaczenia tyle że 1.8 a ładnie idzie skubaniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie czy pompa paliwa z passata b3 1.8 w beznynie będzie pasowała do B4 1.8 75kM ??

Z uzywanych znalazłem tylko taka na szrocie (kosztuje 70zł ) . Nowa do b4 kosztuje w sklepie 200zł . Którą mam wybrać ?? Jeżdzę na gazie , a z benzyny chcialbym tylko odpalać bo z gazu na zimnym silniku nie odpala z rana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to i to jedno punkt to tak. Dużo na tym szrocie chcą. Ja z całym smokiem z golfa III 50 zł.

 

w sklepie 100-120 zł nowa. nie wiem jaki ty masz sklep

 

zresztą nie patrz czy podejdzie. Możesz wziąć pompkę z innego auta. Chodzi tu o ciśnienie robocze. 1 punktowy wtrysk to ciśnienie 1.3-1.7 Bara . Mi podeszła od golfa III.

Edytowane przez dolarmistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wziąłem z golfa i pasowała 3 i pasowała. A mi cena pasowała bo 40 zł zapłaciłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puki co nie brałem , wczoraj byłem u mechanika , wyjął starą pompę i sprawdził ją podłączając na zewnątrz pod prostownik , okazało się że chodzi normalnie. Sprawdzili dalej i okazało się ze wogole prad nie dochodzi do tej kostki w bagaźniku i odesłali mnie do elektryka , elektryk grzebał kilka godzin , chciał juz się poddać ale na koniec ominął jakis tam przekaźnik czy cos takiego i prąd zaczął dochodzić , skasował za to 150zł . Samochod nadal nie odpala z benzyny , elektryk mówił że na 100% musze tą pompe wymienic ewentualnie w tym poprzednim zakładzie ją źle podłączyli. I teraz nie wiem czy kupywać tą pompę czy kombinować z tą starą bo przecież pod prostownikiem kręciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za elektryk, że ominął przekaźnik :oszit

podłączył po prostu na krótko i wziął za to 150 zł. albo wziął prąd z kostki stacyjki . Najlepiej do niego wróć i niech Ci wszystko zrobi jak wcześniej i odda kasę. Bo podłączyć na krótko to nie sztuka.

No to jak chodziła to jest okay. Idź do samochodu i posłuchaj czy chodzi jak przekręcisz tylko stacyjkę(na nie odpalonym silniku). Nie wiem jak tam teraz ten enty elektryk to zrobił ale powinno słychać pompę. Jak słychać weź klucz płaski i odkręć przewód przy jedno punkcie. Ten pierwszy od przodu i musi lecieć benzyna. Poczekaj aż zleci trochę nawet 0,2 l bo to jak odkręcisz co uleci to może być tylko ciśnienie a jeżeli będzie lecieć dalej to pompka podaje paliwo.

 

za te 150 zł jak elektryk Ci odda to mogę przyjechać i Ci to zrobić albo ty przyjedźiesz to zrobię za free

Edytowane przez dolarmistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi że jej w ogole nie słychać , wydaje mi się że Ci mechanicy mogli ją źle włożyc bo na szybko to robili , albo moze za mały prąd jest ?? A ten elektryk to coś mówił ze ominąl jakies zabezpieczenia przed kradzieżą czy jakos tak , bo za zadne skraby nie mógł inaczej tego zrobić żeby prąd tam dochodził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli masz alarm tak?

 

włożyć włożyli pewnie dobrze. Sprawdź miernikiem lub próbówka czy dochodzi prąd do kostki na pinach od zewnątrz. powinno być napięcie 12 V~

Edytowane przez dolarmistrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie mam , ale bardzo mozliwe ze kiedys byl ( tak mowil mi ten elektryk), , przy tych bolcach od zamykania drzwi są jakies diody , ktore podobno powinny mrogac swiecic ale nie swieca ( elektryk cos wspominal tez o tym ze to cos moze miec z tym wspolnego )

 

---------- Dodano o 14:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:25 ----------

 

Tam są 4 kabelki chyba , elektryk mi podpinał jakiś tam miernik i pokazywało ze napiecie jest ale jakie to nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo fabryczne jak się nie mylę .

sprawdź czy jest prąd na zewnętrznych pinach

 

tak dwa w środku odpowiadają za pokazywanie ile jest paliwa a dwa zewnętrzne to zasilanie pompki paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ide pogrzebać puki jest widno , a jesli prąd będzie a pompa nie bedzie krecic to co dalej ?? ( zakładając że jest sprawna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prąd będzie to musi kręcić bo przecież Ci sprawdzali na krótko że działa . Stawiam na brak prądu albo nie słyszysz chodzącej pompy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a ile masz paliwka? Mechaniory mogły jej dobrze nie zamocować w baku ( trzeba ją odpowiednio ułożyć i przekręcić ) może ci tam w baku lata jak chce. Mogli jeszcze wejście z wyjściem pomylić ale to byś raczej słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz conajmniej 12 l to Ci zassa nawet jak nie masz jej umocowanej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności